Kopolimery a druk 3D 0
Kopolimery

Polimery to substancje, które powszechnie wykorzystuje się w druku 3D techniką FDM. Pełnią one często rolę składników bazowych filamentów, czyli materiałów, z których wytwarza się trójwymiarowe wydruki, termicznie je przetwarzając. Istotną grupą substancji chemicznych, które reprezentują rozległe, różnorodne grono polimerów, są kopolimery. Również i je spotyka się w filamentach wykorzystywanych w druku 3D metodą FDM. Czym są kopolimery? Jakie są ich rodzaje? W jakich filamentach się je spotyka? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w niniejszym artykule!

czytaj całość »
Włókno węglowe i jego związek z drukiem 3D techniką FDM 0
Włókno węglowe i jego związek z drukiem 3D techniką FDM

Jednym z materiałów często wykorzystywanych jako składnik dodatkowy różnych typów filamentów jest włókno węglowe. Czym ono jest? Jak się je produkuje? W jakich filamentach je można znaleźć? Odpowiedzi na przytoczone tu pytania odnaleźć można w artykule niniejszym. Jego głównego bohatera stanowi, rzecz jasna, włókno węglowe.

czytaj całość »
Polimery III: PTFE 0
Polimery III: PTFE

Poli(tetrafluoroetylen) jest polimerem wykorzystywanym powszechnie w wielu dziedzinach codziennego życia. Kryje się on również pod innymi nazwami, jakimi są teflon oraz PTFE. Szerokie spektrum jego zastosowań wynika m.in. z ogromu jego wytrzymałościowych parametrów. Poli(tetrafluoroetylen) bywa wykorzystywany także w branży technologicznej, jaką jest druk 3D. Oto i on, czyli główny bohater niniejszego artykułu, czyli... PTFE.

czytaj całość »
Wytrzymałość filamentów: HDT 0
Wytrzymałość filamentów: HDT

O tym, jak wielka jest waga parametrów termicznych w druku 3D, wspomniano już wielokrotnie na łamach Kompendium Druku 3D. Omówiono już tzw. temperaturę mięknięcia według Vicata. Nie jest to jednak jedyny parametr termiczny, który producenci filamentów uwzględniają w kartach technicznych tworzyw. Kolejny jego przykład stanowi główny bohater artykułu niniejszego. A jest nim... HDT.

 

czytaj całość »

792 600 065 sklep@zadar.pl Wysyłka w ten sam dzień do 18:30 i 11:00 (sobota). Darmowa wysyłka od 199zł Zakupy RATALNE

Informacja w stopce
Menu Szukaj Więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl