Włókno węglowe i jego związek z drukiem 3D techniką FDM 0
Włókno węglowe i jego związek z drukiem 3D techniką FDM

Jednym z materiałów często wykorzystywanych jako składnik dodatkowy różnych typów filamentów jest włókno węglowe. Czym ono jest? Jak się je produkuje? W jakich filamentach je można znaleźć? Odpowiedzi na przytoczone tu pytania odnaleźć można w artykule niniejszym. Jego głównego bohatera stanowi, rzecz jasna, włókno węglowe.

czytaj całość »
Polimery III: PTFE 0
Polimery III: PTFE

Poli(tetrafluoroetylen) jest polimerem wykorzystywanym powszechnie w wielu dziedzinach codziennego życia. Kryje się on również pod innymi nazwami, jakimi są teflon oraz PTFE. Szerokie spektrum jego zastosowań wynika m.in. z ogromu jego wytrzymałościowych parametrów. Poli(tetrafluoroetylen) bywa wykorzystywany także w branży technologicznej, jaką jest druk 3D. Oto i on, czyli główny bohater niniejszego artykułu, czyli... PTFE.

czytaj całość »
Wytrzymałość filamentów: HDT 0
Wytrzymałość filamentów: HDT

O tym, jak wielka jest waga parametrów termicznych w druku 3D, wspomniano już wielokrotnie na łamach Kompendium Druku 3D. Omówiono już tzw. temperaturę mięknięcia według Vicata. Nie jest to jednak jedyny parametr termiczny, który producenci filamentów uwzględniają w kartach technicznych tworzyw. Kolejny jego przykład stanowi główny bohater artykułu niniejszego. A jest nim... HDT.

 

czytaj całość »
Wytrzymałość filamentów. Naprężenia, odkształcenia i moduł Younga 0
Wytrzymałość filamentów. Naprężenia, odkształcenia i moduł Younga

Na wykonane za pomocą drukarek 3D bryły przestrzenne (i nie tylko - stwierdzenie niniejsze można śmiało uogólnić do wszystkich obiektów świata rzeczywistego) nieustannie wpływ wywierają różnorodne siły. Niektóre z nich powodować mogą zmianę ich wymiarów, doprowadzając do deformacji tychże przedmiotów. O siłach tych, efektach ich działania na trójwymiarowe bryły oraz pewnej wielkości, która je ze sobą wiąże traktuje niniejszy artykuł, który stanowi część Kompendium Druku 3D.

czytaj całość »
Informacja w stopce
Menu Szukaj Menu więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl