Wersje językowe

Długopisy 3D - narzędzia rozwijające kreatywność

Długopisy 3D to wspaniałe narzędzia pobudzające inwencję twórczą, dzięki którym z dużą łatwością stworzymy unikalne trójwymiarowe przedmioty. Przetwarzają one termicznie rozmaite tworzywa sztuczne, które stają się tym, czym atrament jest dla pióra i grafit dla ołówka. Dostępne w naszej ofercie długopisy 3D Creapen występują w kilku wariantach kolorystycznych i cechują się kompatybilnością m.in. z wkładami (filamentami). Dysponujemy wersjami urządzenia w kolorach: niebieskim oraz różowym. W naszej ofercie nie zabrakło także modelu Pro Platinum - nowego wariantu długopisu 3D Creapen.

Długopisy 3D

Długopisy 3D - narzędzia mające wiele zalet

Długopisy 3D są narzędziami, dzięki którym możemy puścić wodze fantazji, tworząc wyjątkowe, trójwymiarowe formy. Działają one niczym drukarki 3D FFF/FDM - są jednak od nich mniejsze i poręczniejsze. Długopis 3D jest też prostszy w obsłudze niż tradycyjne urządzenie drukujące trójwymiarowe bryły. Musimy jedynie umieścić wkład wewnątrz narzędzia, wybrać odpowiednią temperaturę głowicy i po chwili rozpocząć możemy przygodę z odręcznym wytwarzaniem przedmiotów trójwymiarowych. Proste? Proste! Popularność długopisów 3D stale rośnie. I nie ma w tym fakcie nic dziwnego. Długopisy 3D cechują się dużą intuicyjnością obsługi i nadają się perfekcyjnie do celów artystycznych. Swoboda użytkowania to ważny atut każdego narzędzia tego typu. Chcąc stworzyć wyjątkowy przedmiot za pomocą długopisu 3D, omija nas wiele etapów, jakie musielibyśmy przejść, aby taki sam obiekt wykonać drukarką 3D. Nic nie ogranicza więc naszej kreatywności. Długopis 3D to jednak nie tylko narzędzie, z którego możliwości skorzystają jedynie artyści. Jest również urządzeniem mającym duży potencjał dydaktyczny. Dzięki niemu rozwijamy myślenie przestrzenne, a także poznajemy tajniki druku przestrzennego oraz zyskujemy wiedzę o wybranych tworzywach sztucznych. Długopisy 3D to narzędzia mające multum atutów. Są znakomitym prezentem dla każdego artysty, dziecka mającego więcej niż 14 lat oraz wszystkich entuzjastów druku przestrzennego.

Czym jest długopis 3D?

Długopis 3D to urządzenie, które pozwala na odręczne wytwarzania trójwymiarowych wydruków. Jest niczym drukarka typu FFF/FDM. Długopis 3D nagrzewa wkład (filament) do odpowiedniej temperatury, dzięki czemu użytkownik narzędzia może wytwarzać trójwymiarowe przedmioty z tak przetworzonego materiału.

Jak wygląda długopis 3D?

Długopis 3D ma bardzo zbliżony wygląd do zwykłego długopisu. Urządzenie, które tu omawiamy, jest jednak zakończone głowicą z dyszą. W długopisie 3D umieszcza się wkład - tworzywo mające postać żyłki.

Długopis 3D - który wybrać?

Warto zdecydować się jeden z kilku dostępnych wariantów długopisu 3D Creapen. Są wyjątkowo proste w obsłudze i cechuje je doskonała kompatybilność z wkładami PLA i ABS. Jako wkład można również wykorzystać materiały typu PET-G oraz niektóre tworzywa elastyczne - te warianty filamentów polecamy jednak bardziej doświadczonym użytkownikom długopisów 3D.

Czy warto kupić długopis 3D?

Długopis 3D jest narzędziem mających wiele atutów. To poręczny sprzęt, dzięki któremu wykonamy unikatowe trójwymiarowe wydruki. Długopis 3D jest dobrym wyborem dla każdej osoby, która chce tworzyć wyjątkowe, artystyczne formy w trzech wymiarach. Urządzenie ma również liczne walory dydaktyczne. Rozbudza w użytkowniku zainteresowanie addytywnymi metodami wytwarzania przedmiotów. Czy warto go zatem kupić? Zdecydowanie tak!

792 600 065 sklep@zadar.pl Wysyłka w ten sam dzień do 18:30 i 11:00 (sobota). Darmowa wysyłka od 199zł Zakupy RATALNE

Informacja w stopce
Menu Szukaj Więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl