Kategorie artykułów
 
PMMA, czyli o filamentowym pleksiglasie słów kilka 0
PMMA, czyli o filamentowym pleksiglasie słów kilka

Poli(metakrylan metylu) to materiał znany szerzej m.in. jako pleksiglas i szkło akrylowe. Czy tworzywo to wykorzystane być może do wykonywania przestrzennych wydruków za pomocą drukarki 3D? Oczywiście, że tak! Nie bez przyczyny na rynku dostępne są filamenty PMMA, czyli główni bohaterowie niniejszego artykułu.

czytaj całość »
TPE, czyli o filamentach elastycznych rozprawy część I 0
TPE, czyli o filamentach elastycznych rozprawy część I

Kompendium Druku 3D nie byłoby kompletne, gdyby nie ujęto w nim opisu filamentów elastycznych. Przyszła zatem pora na to, aby temat ten zasilił bazę wiedzy, jaką nasze kompendium stanowi. Termoplastyczne elastomery to grupa materiałów, dla których wspólnym mianownikiem jest elastyczność. I to właśnie na nich skupia się niniejszy artykuł.

czytaj całość »
Nylon, czyli wytrzymałość i elastyczność w jednym filamencie 0
Nylon, czyli wytrzymałość i elastyczność w jednym filamencie

Opisane dotychczas w ramach Kompendium Druku 3D filamenty cechują się wysokim poziomem zróżnicowania właściwości, jakimi można je zdefiniować. Bardzo ważną grupę termoplastów, z których wykonuje się trójwymiarowe wydruki, stanowią materiały, których temat poruszony jeszcze tu nie został. Szeroko pojmowana wytrzymałość oraz elastyczność są jego wyróżnikami. Jaki to materiał? Jest nim, rzecz jasna, nylon! I to właśnie on stanowi głównego bohatera niniejszego artykułu.

czytaj całość »
HIPS, czyli filament nie tylko podporowy 0
HIPS, czyli filament nie tylko podporowy

Wśród ogromnego grona termoplastycznych materiałów stosowanych w druku 3D istnieją filamenty, które wykorzystuje się do tworzenia struktur podporowych, czyli elementów ułatwiających wykonywanych skomplikowanych geometrycznie Nie mogło ich zatem zabraknąć w Kompendium Druku 3D. Jednym z filamentów podporowych jest HIPS, czyli główny bohater niniejszego artykułu.

czytaj całość »
Informacja w stopce
Menu Szukaj Menu więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl