Creality Ender-2 Pro, czyli niepozorna, przenośna i mocna drukarka 3D 0
Creality Ender-2 Pro, czyli niepozorna, przenośna i mocna drukarka 3D

Drukarka 3D Creality Ender-2 Pro to urządzenie o niewielkich rozmiarach, a do tego sprzęt, który bezproblemowo można przenieść z jednego miejsca na inne. Czy to jedyne cechy, jakie maszyna ta posiada? Jaka jest jej specyfikacja techniczna? Czy jest to dobra drukarka 3D, czy wręcz przeciwnie? Na te odpowiedzi staramy się udzielić odpowiedzi w niniejszym artykule. Zapraszamy zatem do lektury!

czytaj całość »
Filamenty w czasach kryzysu I: ujęcie mikroskalowe 0
Filamenty w czasach kryzysu I: ujęcie mikroskalowe

Kryzys ma wiele twarzy. Bywa zjawiskiem globalnym, ale może mieć charakter lokalny, a nawet skalę mikro. Czy technika FDM można nazwać remedium na wybrane kryzysowe sytuacje? Odpowiedź brzmi: "Tak!". W niniejszym artykule poruszamy temat w skali mikro, która jest tak samo intrygująca jak makroskalowe ujęcie problemu. Zapraszamy więc do lektury!

czytaj całość »
Brokat a filamenty do druku 3D techniką FDM 0
Brokat a filamenty do druku 3D techniką FDM

Druk 3D techniką FDM pozwala na tworzenie nie tylko obiektów mających zastosowanie w szeroko rozumianym przemyśle. Umożliwia on również wykonywania przedmiotów dekoracyjnych. Unikatowe w ujęciu wizualnym wydruki przestrzenne uzyskuje się, dobierając odpowiedni surowiec-budulec. Przykładami takich materiałów są filamenty wzbogacone brokatem!

czytaj całość »
ABS zmodyfikowany, czyli gdy podstawowa wersja filamentu to za mało 0
ABS zmodyfikowany, czyli gdy podstawowa wersja filamentu to za mało

Klasyczny filament ABS ma wiele zalet. Jest bowiem tworzywem o dobrej wytrzymałości mechanicznej. Zalicza się go do materiałów charakteryzujących się wysoką udarnością, niemałą odpornością termiczną oraz relatywnie dużą niepodatnością na wpływ różnorodnych związków chemicznych. Czasem jednak własności klasycznych filamentów opartych na terpolimerze akrylonitrylo-butadieno-styrenowym są niewystarczające. Czy oznacza to, iż rozważyć należy wybór innego tworzywa niż ABS do druku trójwymiarowego obiektu? Niekoniecznie! W skład rozległego grona filamentów wchodzą bowiem materiały zawierające ABS zmodyfikowany!

czytaj całość »
Informacja w stopce
Menu Szukaj Menu więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl