13. Dni Druku 3D - relacja 0
13. Dni Druku 3D - relacja

13. Dni Druku 3D to bardzo ważne wydarzenie, których bohaterami głównymi się technologie addytywne (przyrostowe). Mający miejsce w Targach Kielce event to okazja dla odwiedzających go osób do odkrycia potencjału, jaki w owych metodach wytwarzania trójwymiarowych obiektów drzemie. Druk 3D jest technologią intensywnie się rozwijającą i odciskającą coraz większe piętno na różnorodnych sferach współczesności. Postanowiliśmy wybrać się na omawiane tu wydarzenie, zaś niniejszy artykuł stanowi relację z naszej wizyty tamże. Co ujrzeliśmy? Sprawdźcie koniecznie!

czytaj całość »
Ender-3, czyli kultowa drukarka 3D Creality 0
Ender-3, czyli kultowa drukarka 3D Creality

Creality to firma, która silnie ugruntowała swą pozycję w świecie druku 3D na przestrzeni ostatnich lat - nie ma ku temu wątpliwości. Słynie ona z produkcji drukarek 3D, które umożliwiają tworzenie wydruków przestrzennych techniką FDM. Firma nie poprzestaje jednak na maszynach omawianego typu, produkując również sprzęt, który wytwarza obiekty trójwymiarowe z żywic światłoutwardzalnych, czyli fotopolimerów. Spośród wszystkich drukarek 3D, jakie dotychczas stworzone zostały przez Creality jedna cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wielu osób zajmujących się drukowaniem trójwymiarowych figur metodą FDM. O jakiej maszynie mowa? Oczywiście, chodzi o urządzenie, którym jest Ender-3.

czytaj całość »
Glow in the Dark, czyli filamenty świecące w ciemności 0
Glow in the Dark, czyli filamenty świecące w ciemności

Filamenty Glow in the Dark to tworzywa, które świecą własnym światłem wskutek ich uprzedniego naświetlenia. Co jednak sprawia, iż zjawisko to zachodzi? Mowa tu o fluorescencji, czy może jednak użytkownik drukarki 3D ma do czynienia z fosforescencją? Jakie filamenty Glow in the Dark dostępne są w sprzedaży i czy są trudne w obsłudze? Na te i inne pytania odpowiada niniejszy artykuł!

czytaj całość »
Filament PVB, czyli poliwinylobutyral w druku 3D 0
Filament PVB, czyli poliwinylobutyral w druku 3D

Składnikiem bazowym supportowego filamentu PVA jest poli(alkohol winylowy). Substancja ta niekoniecznie występować musi w roli recepturowej bazy materiału do druku 3D. Rezultat reakcji poli(alkoholu winylowego) z aldehydem butylowym (butanalem) stanowi poliwinylobutyral. Jest on bazowym składnikiem filamentu PVB, czyli głównego bohatera tego artykułu. Zapraszamy zatem do lektury!

czytaj całość »
Informacja w stopce
Menu Szukaj Menu więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl