Kategorie artykułów
 
Efekty uboczne FDM, czyli dlaczego zamknięta komora robocza ma sens 0
Efekty uboczne FDM, czyli dlaczego zamknięta komora robocza ma sens

Drukowaniu trójwymiarowych obiektów w oparciu o technologię FDM towarzyszy emisja potencjalnie szkodliwych dla zdrowia substancji lotnych oraz mikrocząstek materiału filamentowego. Niezbędne jest zatem zastosowanie środków szczególnej ostrożności podczas druku przestrzennego omawianą metodą. Lekarstwo na ten problem stanowi zarówno dobra wentylacja pomieszczenia, wewnątrz którego umieszczono pracującą drukarkę 3D, jak również... Korzystanie z możliwości urządzeń drukujących z zamkniętą komorą roboczą wyposażoną w komponenty oczyszczające powietrze.

czytaj całość »
Binder Jetting, czyli technika sięgająca tam, gdzie FDM (niekoniecznie) sięga 0
Binder Jetting, czyli technika sięgająca tam, gdzie FDM (niekoniecznie) sięga

XII edycja Dni Druku 3D stanowiła doświadczenie intrygujące z rozmaitych powodów. Byliśmy tam, o czym prawdopodobnie mieliście okazję przeczytać w naszej dwuczęściowej relacji z tego wydarzenia. Wydarzenie, choć bardziej okrojone w porównaniu do wydań wcześniejszych (co wynikało rzecz jasna z niesprzyjających czynników zewnętrznych), pozwoliło jego uczestnikom zbadać meandry branży druku 3D. Wśród prezentowanych przez producentów m.in. urządzeń drukujących i filamentów jedno ze stoisk wyróżniło się spośród tego zaszczytnego grona, prezentując możliwości sprzętu opierającego swoje działanie na metodach innych niż te powiązane z termicznym przetwarzaniem filamentu lub na wykorzystywaniu żywic światłoutwardzalnych. A jest nią... Binder Jetting.

czytaj całość »
Fotogrametria, czyli doskonała technika tworzenia modeli 3D 0
Fotogrametria, czyli doskonała technika tworzenia modeli 3D

Fotogrametria jest techniką umożliwiającą utworzenie trójwymiarowego modelu realnie istniejącego obiektu stosunkowo niewielkim wysiłkiem. W odpowiednich warunkach metoda ta daje doskonałe rezultaty, czego przykładowy dowód stanowią materiały pochodzące z facebookowej strony o zatytułowanej "Rzeźba Nowohucka". Czym właściwie jest fotogrametria? Jaki jest mechanizm jej działania? W artykule tym staramy się udzielić na te pytania satysfakcjonujących odpowiedzi.

czytaj całość »
Menu Szukaj Menu więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl