Technologiczne repetytorium, czyli omówienie technik druku 3D cz. I 0
Technologiczne repetytorium, czyli omówienie technik druku 3D cz. I

Do tej pory w ramach kilku artykułów opublikowanych na stronie internetowej omówione zostały techniki druku 3D, takie jak: Binder Jetting, SLS, technologie oparte na przetwórstwie żywic światłoutwardzalnych oraz oczywiście metoda FDM. Przyszła zatem pora na podsumowanie uzyskanych do tej pory informacji nt. omówionych technik. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
SLA, DLP i UV LCD, czyli żywica kontra światło 0
SLA, DLP i UV LCD, czyli żywica kontra światło

Technika FDM bez cienia wątpliwości zaliczana jest do metod wytwarzania przestrzennych obiektów, które cieszą się ogromną wręcz popularnością. Czy istnieją technologie, które mogą stanąć z nią w szranki do walki o ową powszechność stosowania? Oczywiście, że tak! Są to techniki polegające na przetwarzaniu żywic światłoutwardzalnych.

czytaj całość »
SLS, czyli laserowe wiązki kontra sproszkowane materiały 0
SLS, czyli laserowe wiązki kontra sproszkowane materiały

Najbardziej rozpowszechnionymi przyrostowymi metodami druku obiektów trójwymiarowych są Fused Deposition Modelling, czyli FDM, oraz stereolitografia znana tej jako SLA. Ich wysoka popularność nie oznacza jednak, że inne techniki drukowania przestrzennego nie istnieją. Wręcz przeciwnie! Technologii, które umożliwiają tworzenie struktur 3D jest multum. W jednym z wcześniejszych artykułów na warsztat braliśmy produkcję obiektów przestrzennych metodą Binder Jetting. Tym razem przyszła pora na technikę kolejną, a jest nią... Selective Laser Sintering, w skrócie SLS.

czytaj całość »

792 600 065 sklep@zadar.pl Realizacja wysyłek do 18:30, w soboty do 11.00 Darmowa wysyłka od 180zł

Informacja w stopce
Menu Szukaj Więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl