CPE i PCTG, czyli kopoliestrowy zawrót głowy 0
CPE i PCTG, czyli kopoliestrowy zawrót głowy

Filament PET-G to niejedyny materiał, którego składnik bazowy stanowi substancja zaliczana do grupy kopoliestrów. Tworzyw przeznaczonych do druku 3D opartych na kopoliestrach jest więcej. Zaliczają się do nich m.in. filamenty PCTG oraz CPE, czyli głównych bohaterów niniejszego artykułu. Czy warto wykonywać z nich przestrzenne wydruki? Odpowiedź znajdziesz, Drogi Czytelniku, w treści artykułu!

czytaj całość »
PP, czyli o filamentowym polipropylenie słów kilka 0
PP, czyli o filamentowym polipropylenie słów kilka

Na łamach Kompendium Druku 3D omówionych została już duża ilość filamentów różnorakich. Są wśród nich zarówno materiały powszechnie wykorzystywane w drukowaniu przestrzennym, jak również te dopiero popularność zyskujące. Grono filamentów już opisanych zasiliły m.in. tworzywa podporowe oraz termoplasty wykazujące się różnorodnym poziomem elastyczności. Dzięki niniejszemu artykułowi grupa ta powiększy się, gdyż pojawi się w niej materiał kolejny. A jest nim... PP, czyli polipropylen.

czytaj całość »
Filamenty Elastyczne III: TPU 0
Filamenty Elastyczne III: TPU

Filamenty elastyczne to temat, który już od jakiegoś czasu przewija się przez zbiór zasobów wiedzy, jakim jest Kompendium Druku 3D. Artykuły dotyczące termoplastycznych elastomerów oraz skali twardości Shore'a są tekstami, w których one już zagościły. Czy oznacza to, że temat elastycznych filamentów uznać można za wyczerpany? Oczywiście, że nie! Dowodem na to jest główny bohater niniejszego artykułu, czyli... TPU.

czytaj całość »
BioWOOD, czyli filament w pełni biokompostowalny 0
BioWOOD, czyli filament w pełni biokompostowalny

Biodegradowalność stanowi jedną z cech filamentów polilaktydowych. Jest to jednak proces czasochłonny i niełatwy do zainicjowania. Czy oznacza to jednak, że nie istnieją materiały stosowane w druku 3D, które ulegać mogą biodegradacji szybkiej i łatwo dającej się zainicjować? Takim właśnie filamentem jest BioWOOD firmy ROSA 3D, czyli główny bohater niniejszego artykułu. 

czytaj całość »
Informacja w stopce
Menu Szukaj Menu więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl