Glow in the Dark, czyli filamenty świecące w ciemności 0
Glow in the Dark, czyli filamenty świecące w ciemności

Filamenty Glow in the Dark to tworzywa, które świecą własnym światłem wskutek ich uprzedniego naświetlenia. Co jednak sprawia, iż zjawisko to zachodzi? Mowa tu o fluorescencji, czy może jednak użytkownik drukarki 3D ma do czynienia z fosforescencją? Jakie filamenty Glow in the Dark dostępne są w sprzedaży i czy są trudne w obsłudze? Na te i inne pytania odpowiada niniejszy artykuł!

czytaj całość »
Filament PVB, czyli poliwinylobutyral w druku 3D 0
Filament PVB, czyli poliwinylobutyral w druku 3D

Składnikiem bazowym supportowego filamentu PVA jest poli(alkohol winylowy). Substancja ta niekoniecznie występować musi w roli recepturowej bazy materiału do druku 3D. Rezultat reakcji poli(alkoholu winylowego) z aldehydem butylowym (butanalem) stanowi poliwinylobutyral. Jest on bazowym składnikiem filamentu PVB, czyli głównego bohatera tego artykułu. Zapraszamy zatem do lektury!

czytaj całość »
ESD, druk 3D i filamenty 0
ESD, druk 3D i filamenty

W świecie elektroniki istnieje pewne pojęcie, które określa zjawisko siejące destrukcję w m.in. w układach scalonych. Jest nim ESD. Elektroniczne komponenty należy umiejętnie zabezpieczać, aby je przed jego wpływem uchronić. Czym jednak jest ESD? Jakie cechy posiadać powinien materiał, z którego wykonuje się ochronę elektronicznych elementów przed omawianym zjawiskiem? Czy druk 3D jest pomocny w walce z ESD? Jakie filamenty posiadają właściwości, dzięki którym ochronić można elektronikę? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule!

czytaj całość »
Informacja w stopce
Menu Szukaj Menu więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl