Szkło a filamenty do drukarki 3D 0
Szkło a filamenty do drukarki 3D

Włókna szklane to materiał powszechnie wykorzystywany współcześnie w wielu dziedzinach nie tylko technologicznych. Bywa on jednak wykorzystywany jako składnik niektórych filamentów. Inną formą szkła, jaka stanowi dodatkowy surowiec wykorzystywany jako dodatkowy element recepturowy wybranych materiałów do druku 3D techniką FDM, są szklane mikrosfery. W dzisiejszym artykule skupiamy się na filamentach wzbogaconych włóknem szklanym oraz wykonanymi ze szkła mikrokulkami.

czytaj całość »
Filamenty medyczne, czyli technologia FDM w służbie medycyny 0
Filamenty medyczne, czyli technologia FDM w służbie medycyny

Filamenty są materiałami do druku 3D, z których wykonuje się nie tylko obiekty dekoracyjne. Nie bez przyczyny w sprzedaży dostępnych jest wiele tworzyw specjalistycznych. Są wśród nich m.in. materiały techniczne i wykorzystywane w inżynierii. Zalicza się do nich jednak również filamenty wykorzystywane w medycynie. O tych właśnie materiałach do druku 3D traktuje niniejszy artykuł. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
BVOH, czyli podporowy filament rozpuszczalny w wodzie niczym PVA 0
BVOH, czyli podporowy filament rozpuszczalny w wodzie niczym PVA

PVA to niejedyna substancja, która jest rozpuszczalna w wodzie i która stanowić może nadrzędny składnik filamentu podporowego. Istnieje substancja, która ma zbliżone do niego właściwości (rozpuszczalność w wodzie) i która bywa wykorzystywana jako baza supportowych materiałów do druku 3D. Takim związkiem chemicznym jest kopolimer butenodiolu i alkoholu winylowego. Stanowi on główny składnik filamentu BVOH. To właśnie on jest głównym bohaterem artykułu niniejszego. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Informacja w stopce
Menu Szukaj Menu więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl