Wersje językowe
Filtruj
Producent

Zortrax - wysoka jakość i renoma

Zortrax jest polską, wielokrotnie nagradzaną marką, znajdującą się w czołówce producentów wielu gałęzi technologii druku 3D. Drukarki 3D firmy znalazły zastosowanie m. in. w rozmaitych projektach biznesowych, medycynie, czy też do druku elementów strojów cosplayowych. Szeroka gama produktów oferowana przez markę Zortrax pozwala na błyskawiczne rozpoczęcie przygody z drukiem 3D.

Oprócz drukarek 3D oferta firmy Zortrax obejmuje również produkty, takie jak:

Zortrax

Drukarka 3D Zortrax Endureal Drukarka 3D Zortrax Endureal
Producent: Zortrax
Cena: 1,00 zł
zobacz więcej
Drukarka 3D Zortrax Inkspire Drukarka 3D Zortrax Inkspire
Producent: Zortrax
Cena: 8 966,00 zł
zobacz więcej
Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2 Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2
Producent: Zortrax
Cena: 20 787,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Drukarka 3D Zortrax Inventure Drukarka 3D Zortrax Inventure
Producent: Zortrax
Cena: 10 934,70 zł
zobacz więcej
Drukarka 3D Zortrax M200 PLUS Drukarka 3D Zortrax M200 PLUS
Producent: Zortrax
Cena: 12 164,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drukarka 3D Zortrax M300 PLUS Drukarka 3D Zortrax M300 PLUS
Producent: Zortrax
Cena: 18 806,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zortrax Inkspire & Zortrax Ultrasonic Cleaner Zortrax Inkspire & Zortrax Ultrasonic Cleaner
Producent: Zortrax
Cena: 10 350,00 zł
zobacz więcej

Chcąc dogłębniej zrozumieć idee stojące za polską marką, musimy uzyskać wiedzę o jej początkach i drodze, jaką przeszła firma w celu osiągnięcia jej obecnej, niewątpliwie wysokiej pozycji na rynku druku trójwymiarowych obiektów. Wsiądźmy więc w maszynę do podróży w czasie i przenieśmy się do roku 2011. Ruszają wówczas prace nad drukarką 3D Zortrax M200, czyli urządzeniem mającym zrewolucjonizować scenę druku 3D w Polsce. Dwa lata później dzięki funduszom uzyskanym poprzez kampanię zainicjowaną na platformie crowdfundingowej Kickstarter ruszyła produkcja drukarki 3D, która szturmem wbiła się na rynek międzynarodowy, zdobywając uznanie krytyków i podbijając serca tysięcy pasjonatów drukowania obiektów w trzech wymiarach. Liczne uzyskane nagrody i wyróżnienia, zaufanie zarówno użytkowników domowych, jak również wielu firm, stanowią składowe marki kompletnej, silnej i niezależnej; pretendującej do stanowiska lidera w reprezentowanej przez siebie branży i bardzo konsekwentnie do osiągnięcia tego celu dążącej. Twórcy firmy Zortrax nie osiadają jednak na laurach, wprowadzając do sprzedaży w 2017 roku drukarkę 3D Zortrax Inventure i współuczestnicząc w kształtowaniu technologicznej rewolucji, która trwa do dziś. 

Oferta olsztyńskiej marki obejmuje nie tylko drukarki pracujące w technologii FDM/FFF, lecz również urządzenia wykorzystujące żywicę światłoutwardzalną jako materiał budulcowy wytwarzanych trójwymiarowych obiektów. Drukarka 3D Inkspire stanowi sprzęt dający użytkownikowi możliwość drukowania przedmiotów, których wyróżnikiem jest wysoka precyzja wykonania. Technologia UV LCD stosowana przez omawianą drukarkę 3D do przemiany płynu żywicznego w ciało stałe, czyli jego utwardzania, opiera się na naświetlaniu żywicy, wykorzystując w tym procesie ekran ciekłokrystaliczny (LCD) wspierany przez podświetlenie ultrafioletowe (UV). Ta technika stanowi efekt wyłuskania najlepszych cech z metod takich jak SLA oraz DLP, i utworzenia z nich niezależnego, technologicznego bytu.

W skład szerokiego wachlarza produktowego firmy Zortrax wchodzi również szereg filamentów oraz żywic produkowanych według autorskich receptur i cechujących się pełną kompatybilnością z drukującymi urządzeniami marki. Uzupełnienie oferty stanowią części zamienne do drukarek 3D olsztyńskiej spółki oraz różnorodne akcesoria upraszczające użytkowanie drukującego sprzętu oraz wytwarzanie z jego użyciem trójwymiarowych przedmiotów. Swoistym zwieńczeniem łączącym poszczególne moduły ofertowe firmy Zortrax w całość jest dedykowane oprogramowanie - Z-Suite - cechujące się wysokim poziomem zaawansowania i łączące tę właściwość z intuicyjnością użytkowania tego autorskiego, informatycznego narzędzia.

Drukarki 3D firmy Zortrax znajdują zastosowanie w szerokim spektrum sfer składających się na obraz współczesnego świata. Jeden z takich obszarów stanowi medycyna. Na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym przygotowywane były wydruki serca oraz komponentów, z których ten narząd jest złożony, oparte na zdjęciach pochodzących z badań.* Tak przygotowane modele pełnią nie tylko rolę narzędzia dydaktycznego - umożliwiają także lekarzom precyzyjniejsze planowanie różnorodnych zabiegów z takim organem powiązanych, czyli w skrócie - wydruki wykorzystywano w celu zapewnienia skuteczniejszej diagnostyki kardiologicznej. Z kolei Uniwersytet Victoria w Melbourne wykorzystał potencjał drukarek 3D Zortrax do celów stricte dydaktycznych, drukując modele kości, umożliwiające studentom skuteczniejsze przygotowanie się do egzaminów anatomicznych.** Urządzenia polskiej marki stosowane są też w branżach takich jak: motoryzacja, robotyka, lotnictwo, automatyka. Na nich opisana wcześniej lista się nie kończy, gdyż z technologicznych rozwiązań firmy Zortrax korzysta multum firm reprezentujących rozmaite gałęzie przemysłu.  Najczęściej służą one do wytwarzania szeroko pojętych prototypów cechujących się wysokim poziomem zaawansowania.

Zortrax to marka kompletna. Obecnie nikt nie wyobraża sobie barwnego, dynamicznego, nieustannie zmieniającego się i wzbogacanego o coraz to nowe elementy krajobrazu reprezentującego międzynarodową scenę druku 3D bez olsztyńskiego przedsiębiorstwa stanowiącego jeden z jej stałych, niepoddających się destrukcyjnemu wpływowi czasu oraz rozwojowemu kostnieniu komponentów.


*https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/zortrax-polski-producent-drukarek-3d-galeria-zdjec/prgglfs

**https://nt.interia.pl/raporty/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-druk-3d-w-medycynie,nId,2928447 

792 600 065 sklep@zadar.pl Zamówienia wysyłamy do 16:45 Darmowa wysyłka od 180zł

Informacja w stopce
Menu Szukaj Więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl