Wersje językowe
Filtruj
Producent

Drukarki 3D Zortrax - wysoka jakość i renoma

Drukarki 3D Zortrax to urządzenia, które pozwalają na tworzenie doskonałych jakościowo wydruków. Reprezentują je maszyny typu LPD/LPD Plus oraz sprzęt do przetwarzania fotopolimerów metodą UV LCD. Drukarki 3D Zortrax to sprzęt plug&play. Są maszynami zarówno zaawansowanymi technologicznie, jak i bardzo prostymi w obsłudze. Nasza oferta obejmuje szerokie spektrum urządzeń olsztyńskiej firmy.

Zortrax

Drukarki 3D Zortrax - od M200 wszystko się zaczęło

Chcąc dogłębniej zrozumieć idee stojące za Zortrax, musimy uzyskać wiedzę o jej początkach i drodze, jaką przeszła firma w celu osiągnięcia jej obecnej, niewątpliwie wysokiej pozycji na rynku druku trójwymiarowych obiektów. Wsiądźmy więc w maszynę do podróży w czasie i przenieśmy się do roku 2011. Ruszają wówczas prace nad drukarką 3D Zortrax M200, czyli urządzeniem mającym zrewolucjonizować scenę druku 3D w Polsce. Dwa lata później dzięki funduszom uzyskanym poprzez kampanię zainicjowaną na platformie crowdfundingowej Kickstarter ruszyła produkcja drukarki 3D, która szturmem wbiła się na rynek międzynarodowy, zdobywając uznanie krytyków i podbijając serca tysięcy pasjonatów drukowania obiektów w trzech wymiarach. Drukarki M200 uzyskały liczne nagrody i wyróżnienia. Zdobyły zaufanie zarówno użytkowników domowych, jak również wielu firm. Drukarki 3D Zortrax stanowią urządzenia najwyższej klasy. Dzięki modelowi M200 firma stała się jednym z najważniejszych producentów maszyn do druku przestrzennego. Twórcy Zortrax nie osiadają jednak na laurach, wprowadzając do sprzedaży w 2017 roku drukarki 3D Zortrax Inventure i współuczestnicząc w kształtowaniu technologicznej rewolucji, która trwa do dziś. 

Drukarki 3D Zortrax - maszyny LPD i LPD Plus

Modelem M200 olsztyńska firma rozpoczęła podbój świata. Na laurach jednak nie spoczęła. Efektem są drukarki 3D Zortrax, które tworzą przestrzenne wydruki techniką LPD/LPD Plus. Filament jest materiałem, z którego drukują one wysokojakościowe przedmioty trójwymiarowe. Drukarki 3D Zortrax, które nabędziecie w naszym sklepie, to modele:

Drukarki 3D Zortrax wyposażone są w pojedynczy lub podwójny system wytłaczania tworzywa. Mają różnorodne wymiary. Są wśród nich zarówno modele wielkoformatowe, jak również urządzenia o kompaktowych wymiarach. Drukarki 3D Zortrax to produkty niezawodne, zaawansowane technologicznie i nietrudne w obsłudze. Zadowolą zarówno hobbystów, jak również profesjonalistów. Z myślą o tych drugich powstał m.in. model Endureal - wielkoformatowa, przemysłowa drukarka 3D.

Żywiczne drukarki 3D Zortrax

Oferta olsztyńskiej marki obejmuje nie tylko drukarki pracujące w technologii FDM/FFF, lecz również urządzenia wykorzystujące żywicę światłoutwardzalną jako materiał budulcowy wytwarzanych trójwymiarowych obiektów. Drukarki 3D Zortrax Inkspire i Zortrax Inkspire 2 to maszyny dające użytkownikom możliwość drukowania przedmiotów, których wyróżnikiem jest wysoka precyzja wykonania. To urządzenia typu UV LCD. Te drukarki 3D Zortrax naświetlają fotopolimer (światłoutwardzalną żywicę), przekształcając go w ciało stałe. Czynią to, korzystając z ekranów ciekłokrystalicznych (LCD), które wspierane są przez podświetlenie ultrafioletowe (UV). Ta technika druku 3D stanowi efekt wyłuskania najlepszych cech z metod takich jak SLA oraz DLP, i utworzenia z nich niezależnego, technologicznego bytu. Żywiczne drukarki 3D Zortrax to doskonały sprzęt, z myślą o którym powstały również urządzenia do obróbki wydruków i zaawansowane żywice.

Drukarki 3D Zortrax i ich uzupełnienie

Drukarki 3D Zortrax to potężne maszyny. Z myślą o nich olsztyńska firma przygotowała liczne materiały, narzędzia i akcesoria. W skład szerokiego wachlarza produktowego firmy Zortrax wchodzi szereg filamentów oraz żywic produkowanych według autorskich receptur i cechujących się pełną kompatybilnością z drukującymi urządzeniami marki. Drukarki 3D Zortrax są niezwykle trwałymi urządzeniami. Ich umiejętna konserwacja sprawi jednak, że posłużą nam szczególnie długo. Uzupełnienie oferty stanowią więc części zamienne do drukarek 3D olsztyńskiej spółki. Swoistym zwieńczeniem oferty firmy z Olsztyna jest autorskie  oprogramowanie - Z-Suite. Dzięki m.in. niemu drukarki 3D Zortrax cechują się wysokim poziomem zaawansowania i ogromną prostotą użytkowania.

Drukarki 3D Zortrax - szerokie spektrum zastosowań

Drukarki 3D Zortrax znajdują zastosowanie w szerokim spektrum sfer składających się na obraz współczesnego świata. Jeden z takich obszarów stanowi medycyna. Gdański Uniwersytet Medyczny wykorzystał drukarki 3D Zortrax do przygotowania wydruków serca oraz komponentów, z których ten narząd jest złożony. Modele trójwymiarowe oparte zostały na zdjęciach pochodzących z badań.* Obiekty wydrukowane przez drukarki 3D Zortrax pełnią nie tylko rolę narzędzia dydaktycznego - umożliwiają także lekarzom precyzyjniejsze planowanie różnorodnych zabiegów powiązanych z sercem, czyli w skrócie - wydruki wykorzystywano w celu zapewnienia skuteczniejszej diagnostyki kardiologicznej. Z kolei Uniwersytet Victoria w Melbourne wykorzystał drukarki 3D Zortrax, drukując modele kości, umożliwiające studentom skuteczniejsze przygotowanie się do egzaminów anatomicznych.** Wydruki stały się zatem bardzo cenną pomocą dydaktyczną. Drukarki 3D Zortrax stosowane są też w branżach takich jak: motoryzacja, robotyka, lotnictwo, automatyka. Na nich ta lista się nie kończy, gdyż z technologicznych rozwiązań producenta korzysta multum firm reprezentujących rozmaite gałęzie przemysłu. Drukarki 3D Zortrax do wytwarzania szeroko pojętych prototypów cechujących się wysokim poziomem zaawansowania.


*https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/zortrax-polski-producent-drukarek-3d-galeria-zdjec/prgglfs

**https://nt.interia.pl/raporty/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-druk-3d-w-medycynie,nId,2928447

792 600 065 sklep@zadar.pl Wysyłka w ten sam dzień do 18:30 i 11:00 (sobota). Darmowa wysyłka od 199zł Zakupy RATALNE

Informacja w stopce
Menu Szukaj Więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl