Wersje językowe

Drukarka 3D Zortrax M300 PLUS + HEPA Cover

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 19 912,00 zł 19912.00
ilość szt.
Zyskujesz 1 991 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Zortrax
Kod produktu: 28AC-3300B

Opis

Duża przestrzeń robocza

Druk obiektów cechujących się dużymi rozmiarami bywa problematyczny zwłaszcza wtedy, gdy obszar roboczy wykorzystywanego w tym celu sprzętu drukującego typu FDM jest niewielki. Zachodzi wówczas konieczność podziału modelu przedmiotu na mniejsze elementy, wydrukowanie ich i połączenie tak otrzymanych komponentów, tym samym uzyskując oczekiwany rezultat w postaci finalnego wydruku. Dzięki drukarce 3D Zortrax M300 Plus opisany wyżej problem odejdzie w niepamięć. Rozmiary przestrzeni roboczej wynoszące 300mm×300mm×300mm umożliwiają drukowanie trójwymiarowych obiektów o relatywnie dużych wymiarach w całości. Oszczędzony zostaje w ten sposób czas potrzebny na ukończenie danego projektu. Utworzone za pomocą drukarki 3D Zortrax M300 Plus wielkoformatowe wydruki charakteryzują się większą trwałością w porównaniu do tych będących wynikiem łączenia mniejszych wydrukowanych elementów w jeden duży obiekt.

Podgrzewana platforma druku

Podgrzewana platforma robocza, której maksymalna temperatura wynosić może nawet 105°C, umożliwia wykonywanie wydruków z materiałów wymagających specyficznych warunków termicznych generowanych przez stół, na który taki termoplast jest nakładany. Wśród dostępnych wariantów tego elementu drukarki znajduje się też wersja wykonana ze szkła. W skład oferty marki Zortrax wchodzi również platforma perforowana. Proces poziomowania stołu roboczego drukarki 3D Zortrax M300 Plus jest automatyczny. Opiera się on na pomiarze wysokości punktów platformy.

Wysokotemperaturowy ekstruder z głowicą V3

Wyposażenie drukarki 3D Zortrax M300 Plus w ekstruder z głowicą V3 pozwoliło na zaadaptowanie urządzenia do drukowania przestrzennych obiektów z filamentów bardziej zaawansowanych niż te najpopularniejsze wśród entuzjastów druku 3D. Rezultatem tego rozwiązania jest możliwość wykonywania wydruków z materiałów, takich jak np. TPU i nylon. Za chłodzenie bloku ekstrudera drukarki 3D Zortrax M300 Plus odpowiada wentylator promieniowy. Umożliwia to utrzymanie temperatury tego komponentu urządzenia drukującego w ryzach. Drukowany obiekt chłodzony jest z kolei dwoma wentylatorami. Maksymalna temperatura pracy ekstrudera (a tym samym maksymalna temperatura druku) wynosi 290°C, co stanowi kolejne przystosowanie drukarki do pracy z materiałami wymagającymi specyficznych warunków termicznych do ich optymalnej obróbki. Standardową dyszą montowaną w drukarce 3D Zortrax M300 Plus jest wariant o średnicy 0.4mm. Dostępne są również wersje o średnicach wynoszących odpowiednio: 0.3mm i 0.6mm. Możliwe jest wykonywanie wydruków z materiałów o średnicy włókna równej 1.75mm. Mogą to być zarówno produkty dedykowane, jak również filamenty zewnętrzne.

Proces druku pod kontrolą

We wnętrzu komory roboczej zamontowano kamerę, dzięki której umożliwiony został monitoring postępu procesu druku. Zainstalowany czujnik materiału odpowiada za kontrolę, czy filament nadal jest dostępny, czy też uległ on wyczerpaniu. Ziszczenie się tego drugiego scenariusza zainicjuje wstrzymanie się pracy drukarki 3D firmy Zortrax.

Prostota obsługi

Drukarkę 3D Zortrax M300 Plus wyposażono w łączność Wi-Fi i Ethernet. Takie rozwiązanie technologiczne pozwala na proste utworzenie linii produkcyjnej składającej się z wielu urządzeń drukujących oraz zdalną kontrolę ich pracy. Komunikacja z urządzeniem odbywać się może też poprzez USB. Model M300 Plus zaopatrzony został w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 4''. Na ekranie takim wyświetlane są zarówno opcje druku, jak również udostępniany jest podgląd modeli 3D znajdujących się w pamięci urządzenia. W pełni zautomatyzowana aktualizacja udostępnianego na ekranie drukarki interfejsu odbywa się poprzez sieć Wi-Fi bądź Ethernet.

Z-Suite

Oprócz drukarki 3D Zortrax M300 Plus do zestawu dołączono również autorskie oprogramowanie o nazwie Z-Suite, które w nieskomplikowany sposób umożliwia przetransformowanie modelu tak, aby maszyna mogła go wydrukować - model poddawany jest procesowi podziału na warstwy. Wygenerowana zostaje także optymalna ścieżka pracy głowicy. Ten pakiet narzędzi pozwala na odczyt plików z następującymi rozszerzeniami: .stl, .obj, .dxf oraz .3mf. Z-Suite cechuje się kompatybilnością dowolnym oprogramowaniem służącym do projektowania i modyfikowania obiektów trójwymiarowych, pracującym na systemie Windows lub Mac OS. Na tym jednak nie koniec, gdyż:

 • Trójwymiarowe, cyfrowe modele zawierające w swojej strukturze usterki podlegają automatycznej korekcie wykonywanej przez oprogramowanie.
 • Proces generowania podpór jest zautomatyzowany. Istnieje jednak możliwość ręcznej ich modyfikacji. W efekcie użytkownik może dodawać i usuwać elementy podporowe według własnych preferencji.
 • Właściwe, bezproblemowe wykonanie wydruku modelu ulega utrudnieniu, gdy w jego strukturze obecne są ściany o grubości niewystarczającej do poprawnego przebiegu procesu ich druku. Z-Suite wskazuje te elementy użytkownikowi, wyróżniając je kolorem czerwonym.
 • Z-Suite automatycznie określa położenie modelu na stole roboczym tak, aby osiągnięte zostały możliwie najlepsze parametry procesu jego drukowania.
 • W ramach oprogramowania istnieje opcja cięcia modeli wzdłuż określonych przez użytkownika płaszczyzn. Pozwala ona na podział cyfrowego modelu na mniejsze fragmenty i dalsze ich modyfikacje, np. kasowanie wybranych elementów. Pofragmentowane modele można następnie bezproblemowo duplikować, zachowując jednocześnie parametry ich druku.
 • Możliwe jest cofnięcie naniesionych w modelu 3D zmian. Służy do tego połączenie klawiszowe Ctrl oraz Z.
 • Z-Suite umożliwia poprawę wymiarów zewnętrznych ścian modelu oraz otworów wchodzących w skład jego struktury.
 • Oprogramowanie oferuje możliwość wyboru wypełnienia modelu spośród mnogości ich typów.
 • Z-Suite pozwala też na drukowanie trójwymiarowych obiektów bez uprzedniego utworzenia raftu na stole roboczym.

Filtr HEPA

System filtracji HEPA wychwytuje blisko 99% związków lotnych towarzyszących procesowi termicznej obróbki materiału filamentowego przez drukarkę 3D. Substancje będące efektem przetwarzania materiału ABS, które poza swoją uciążliwością wynikającą z ich nieprzyjemnego zapachu stwarzają również potencjalne zagrożenie zdrowotne wystawionego na ich ekspozycję użytkownika, wyłapywane są przez omawiany komponent drukarki. Aparat filtracyjny wspomagany jest przez filtr węglowy. Połączenie takie pozwala na bardzo dokładne oczyszczanie powietrza opuszczającego przestrzeń roboczą maszyny drukującej. Urządzenie filtracyjne zapewnia również uzyskanie stabilności temperatury panującej wewnątrz komory druku, co stanowi istotny wymóg optymalizacji procesu drukowania przestrzennych obiektów z niektórych typów filamentów.

Nie tylko drukarka 3D

W skład zestawu wchodzą:

 • drukarka 3D Zortrax M300 Plus
 • system filtracji HEPA
 • głowica V3
 • panele boczne
 • Z-Suite
 • Starter Kit
 • szpula filamentu Z-PETG
 • uchwyt na szpulę
 • szpula filamentu Z-HIPS
 • pamięć USB

Dane techniczne drukarki 3D

 Cechy urządzenia
Technologia druku FDM
Pole robocze (X×Y×Zmm) 300×300×300mm
Forma materiału szpula
Średnica materiału 1.75mm
Standardowa średnica otworu dyszy 0.4mm
 Dostępne średnice otworu dyszy
 • 0.3mm
 • 0.4mm
 • 0.6mm
Struktury podporowe drukowane z materiału modelowego, usuwalne mechanicznie
Liczba ekstruderów 1
Kompatybilność ekstrudera z filamentami filamenty podstawowe i materiały bardziej wymagające (np. nylon i TPU)
Liczba ekstruderów 1
System chłodzenia ekstrudera
 • wentylator promieniowy chłodzący blok ekstrudera
 • dwa wentylatory chłodzące wydruk
Głowica pojedyncza, V3
Platforma robocza podgrzewana, dostępna platforma szklana i perforowana
Czujnik materiału mechaniczny
Łączność
 • Wi-Fi
 • Ethernet
 • USB
System operacyjny Android
Procesor Quad Core
Wyświetlacz dotykowy tak
Przekątna ekranu 4''
Rozdzielczość ekranu 800×480px
Rodzaj matrycy ekranu IPS
Kamera tak
Obsługa materiałów zewnętrznych tak
Parametry procesu druku
Rozdzielczość warstwy (dla dyszy 0.4mm) od 90μm do 290μm
Minimalna grubość ściany (dla dyszy 0.4m) 400μm
Poziomowanie platformy automatyczny pomiar wysokości punktów platformy
 Dane temperaturowe
Maksymalna temperatura druku (ekstrudera) 290°C
Maksymalna temperatura platformy 105°C
Temperatura pomieszczenia dla pracującego urządzenia od 20°C do 30°C
Temperatura przechowywania od 0°C do 35°C
Cechy oprogramowania
Pakiet oprogramowania Z-Suite
Obsługiwane typy plików wejściowych
 • .stl
 • .obj
 • .dxf
 • .3mf
Obsługiwane systemy operacyjne
 • Mac OS do wersji Mojave
 • Windows 7 i nowsze
Parametry elektryczne
Natężenie prądu wejściowego
 • 110V ∼5.9A 50/60 Hz
 • 240V ∼2.5A 50/60 Hz
Maksymalny pobór mocy 360W

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

792 600 065 sklep@zadar.pl Zamówienia wysyłamy do 16:45 Darmowa wysyłka od 180zł

Informacja w stopce
Menu Szukaj Więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl