Wersje językowe

Drukarka 3D Zortrax Endureal

Dostępność: Oczekiwanie na dostawę
Cena: 1,00 zł 1.00
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Zortrax
Kod produktu: AF58-753C1

Opis

Pełna kontrola nad temperaturą

Okiełznanie temperatury stanowi czynnik niezbędny do uzyskania najlepszych rezultatów w dziedzinie druku obiektów trójwymiarowych. Wagę tej kwestii doskonale zrozumiał Zortrax, oddając w ręce użytkowników urządzenie drukujące opierające swe działanie na technologii LPD Plus/FDM. Zestaw narzędzi udostępniony w jej ramach umożliwia bardzo precyzyjną kontrolę parametrów termicznych komory druku oraz platformy drukującej. Utrzymujący w ryzach wysokie temperatury ekstruder gwarantuje bezproblemowe drukowanie obiektów 3D z wykorzystaniem wymagających termicznie materiałów. Odpowiednie warunki temperaturowe oraz stosowna wilgotność występująca w przestrzeni, w której umieszczana jest szpula z nawiniętym na nią filamentem, sprawiają, że materiał zabezpieczony jest przed utratą swoich pierwotnych właściwości. Z kolei bezawaryjne, ciągłe wyciskanie tworzywa termoplastycznego zostało zapewnione poprzez utworzenie optymalnie chłodzonej komory ekstrudera. Takie kompleksowe podejście producenta do potencjalnie problematycznej kwestii, jaką jest temperatura, czyni z drukarki 3D Zortrax Endureal urządzenie wszechstronnie przystosowane, zapewniające mu wysoką pozycję wśród konkurencyjnych maszyn przeznaczonych do drukowania przestrzennego.

Czujniki, czujniki, czujniki

Złożoność systemu czujników wbudowanych w drukarkę 3D Zortrax Endureal, sprawujących w czasie rzeczywistym nadzór nad poprawnym funkcjonowaniem poszczególnych komponentów sprzętowych stanowi doskonały aparat kontroli wydajności i jakości procesu druku trójwymiarowych obiektów.

Precyzyjność umiejscowienia dysz w odniesieniu do stołu roboczego jest kontrolowana przez czujniki pojemnościowe. Ich działanie gwarantuje łatwą kalibrację sprzętu. Za zachowanie stosownych parametrów temperaturowych odpowiedzialne są również wyspecjalizowane czujniki. Dzięki nim ryzyko przegrzewania się istotnych elementów uczestniczących w procesie druku jest w znacznym stopniu zredukowane. Gwarancję ciągłego funkcjonowania ekstrudera stanowią odpowiednie elementy systemu kontrolnego, monitorującego jego pracę. Analogiczne rozwiązanie zastosowano wobec wentylatorów odpowiedzialnych za proces chłodzenia drukarki 3D Zortrax Endureal. Z kolei wysoki stopień precyzji ustawienia ekstrudera w poszczególnych osiach układu zapewnione zostało poprzez wbudowanie czujników optycznych monitorujących zachowanie tego komponentu urządzenia drukującego. Zainstalowana wewnątrz komory druku kamera o wysokiej wytrzymałości temperaturowej pozwala na zdalną kontrolę procesu drukowania, z kolei wyspecjalizowane czujniki filamentowe tworzą system monitoringu wykrywający występowanie potencjalnych problemów związanych z materiałem budulcowym.

Blackout Response System

Wbudowane w drukarkę 3D Zortrax Endureal kondensatory będące magazynami energii, dzięki którym informacje o pozycji głowicy nakładającej filament są pieczołowicie gromadzone, co stanowi zabezpieczenie w przypadku wystąpienia przerw w zasilaniu. Takie rozwiązanie umożliwia wznowienie procesu druku trójwymiarowego obiektu po zniknięciu kłopotów związanych z elektrycznością. 

Pojedyncza i podwójna ekstruzja

Drukarka 3D Zortrax Endreal zaopatrzona jest w system podwójnej ekstruzji pozwalający na pracę z wykorzystaniem bardzo wymagających tworzyw termoplastycznych. Elementy ekstrudera zostały oddzielone od komory druku izolatorem, dzięki czemu nie wchodzą one w interakcję termiczną z przestrzenią, w której odbywa się proces drukowania. Dwa zmienne tryby pracy drukarki 3D (bo może ona pracować w technice pojedynczej ekstruzji) w znaczący sposób zwiększają wszechstronność jej zastosowań.

Unikalny stół roboczy

Wyprodukowany z aluminium stół roboczy drukarki 3D Zortrax Endureal, rozgrzewający się do wysokich temperatur i zaopatrzony w precyzyjny system kontroli jego termicznych parametrów stanowi kolejny komponent przystosowany do wchodzenia w interakcję z tworzywami wymagającymi specyficznych warunków, aby druk z ich użyciem był możliwy. Wyposażona w wykonaną ze stali wzbogaconej węglem tackę powleczoną dodatkowo polieteroimidem, czyli PEI, stanowi gwarancję zarówno dobrego przylegania drukowanych obiektów, jak również nieskomplikowane ich usuwanie.

Dane techniczne

 Cechy urządzenia
Technologia druku FDM
Pole robocze (X×Y×Zmm) 400×300×300mm
Średnica otworu dyszy 0.4mm
Ekstruder podwójny, drukujący z materiału modelowego i podporowego
System chłodzenia ekstrudera
 • wentylator promieniowy chłodzący blok ekstrudera
 • dwa wentylatory chłodzące wydruk
Głowica podwójna, wysokotemperaturowa
Platforma robocza podgrzewana
Materiał, z którego wykonano platformę roboczą aluminium pokryte PEI
Mechaniczny czujnik materiału tak
Liczba mechanicznych czujników materiału 2
Czujnik wagi filamentu tak
Liczba czujników wagi filamentu 2
Łączność
 • Wi-Fi
 • Ethernet
 • USB
System operacyjny Android
Procesor Quad Core
Kamera tak
Parametry procesu druku
Rozdzielczość warstwy (dla dyszy 0.4mm) 200μm
Minimalna grubość ściany (dla dyszy 0.4m) 450μm
Poziomowanie platformy automatyczny pomiar wysokości punktów platformy
Dane temperaturowe
Maksymalna temperatura druku (ekstrudera) 480°C
Maksymalna temperatura platformy 220°C
Maksymalna temperatura komory roboczej 200°C
Temperatura pomieszczenia dla pracującego urządzenia od 17°C do 30°C
Temperatura przechowywania od 0°C do 35°C
 Filamenty
Filamenty dedykowane do ekstruzji pojedynczej
 • Z-ULTRAT PLUS
 • Z-ESD
Filamenty dedykowane do ekstruzji podwójnej
 • Z-ULTRAT PLUS
 • Z-ESD
 • Z-PEI 9085
 • Z-SUPPORT High-Temp (wyłamywany)
 • Z-SUPPORT ATP (rozpuszczalny z Z-SUPPORT ATP Activator)
Struktury podporowe
 • usuwane mechanicznie (drukowane z materiału modelowego)
 • wyłamywane (drukowane z materiału podporowego)
 • rozpuszczalne (drukowane z materiału podporowego)
Forma filamentu szpula
Średnica filamentu 1.75mm
Cechy oprogramowania
Pakiet oprogramowania Z-Suite
Obsługiwane typy plików wejściowych
 • .stl
 • .obj
 • .dxf
 • .3mf
Obsługiwane systemy operacyjne Windows 7 i nowsze
Parametry elektryczne
Natężenie prądu wejściowego
 • 120V ∼13A 50/60Hz
 • od 200V do 240V ∼9.5A 50/60H
Maksymalny pobór mocy
 • dla 120V: 1600W
 • dla 200V - 240V: 2300W

 

Opinie o produkcie (0)

Informacja w stopce
Menu Szukaj Menu więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl