Wersje językowe

Drukarka 3D Zortrax Endureal + Endureal Station

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 10 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 153 750,00 zł

Cena regularna:

153750.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.
Zyskujesz 15 375 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Zortrax
Kod produktu: AF58-753C1

Opis

Drukarka 3D Zortrax Endureal - nowa jakość w świecie przemysłowego druku 3D

Drukarka 3D Zortrax Endureal jest przemysłową maszyną do wykonywania trójwymiarowych wydruków techniką FDM/FFF/LPD Plus. Urządzenie posiada duże pole robocze. Jego wymiary to: 400x300x300mm. Drukarka 3D Zortrax Endureal wyposażona jest w podwójny system ekstruzji. Jej osiągi termiczne sprawiają, iż jest ona w stanie umiejętnie przetworzyć filamenty wysokotemperaturowe takie jak np. PEEK w wysokojakościowe wydruki trójwymiarowe. Maksymalna temperatura druku, jaką oferuje drukarka 3D Zortrax Endureal swojemu użytkownikowi, to aż 480°C. Urządzenie posiada grzany stół roboczy. Jego maksymalna temperatura jest równa 220°C. Drukarka 3D Zortrax Endureal wyposażona została też w grzaną komorę roboczą.

Pełna kontrola nad temperaturą

Okiełznanie temperatury stanowi czynnik niezbędny do uzyskania najlepszych rezultatów w dziedzinie druku obiektów trójwymiarowych. Wagę tej kwestii doskonale zrozumiał Zortrax, oddając w ręce użytkowników drukarkę 3D Zortrax Endureal - urządzenie drukujące opierające swe działanie na technologii LPD Plus/FFF/FDM. Zestaw narzędzi udostępniony w jej ramach umożliwia bardzo precyzyjną kontrolę parametrów termicznych komory druku oraz platformy drukującej. Utrzymujący w ryzach wysokie temperatury ekstruder gwarantuje bezproblemowe drukowanie obiektów 3D z wymagających termicznie materiałów (np. PEEK). Drukarka 3D Zortrax Endureal posiada zamkniętą przestrzeń dla filamentów, z których będą drukowane obiekty trójwymiarowe. Zapewnia ona odpowiednie warunki temperaturowe oraz stosowna wilgotność dla szpul z nawiniętymi na nie tworzywami do druku przestrzennego. Filament jest zatem dobrze zabezpieczony przed utratą jego pierwotnych właściwości. Z kolei bezawaryjne, ciągłe wyciskanie tworzywa termoplastycznego zostało zapewnione poprzez utworzenie optymalnie chłodzonej przestrzeni ekstrudera. Jest ona odizolowana od komory roboczej, co gwarantuje bardzo stabilne działanie tego istotnego elementu urządzenia. Takie kompleksowe podejście producenta do potencjalnie problematycznej kwestii, jaką jest temperatura, czyni z drukarki 3D Zortrax Endureal urządzenie wszechstronnie przystosowane, zapewniające mu wysoką pozycję wśród konkurencyjnych maszyn przeznaczonych do drukowania przestrzennego.

Czujniki, czujniki, czujniki

Złożoność systemu czujników wbudowanych w drukarkę 3D Zortrax Endureal, sprawujących w czasie rzeczywistym nadzór nad poprawnym funkcjonowaniem poszczególnych komponentów sprzętowych stanowi doskonały aparat kontroli wydajności i jakości procesu druku trójwymiarowych obiektów.

  • Czujniki pojemnościowe

    Za precyzję umiejscowienia dysz w odniesieniu do stołu roboczego odpowiedzialne są czujniki pojemnościowe. Ich działanie sprawia, że kalibracja drukarki 3D Zortrax Endureal jest bardzo prosta.

  • Czujniki temperatury

    Odpowiadają one za kontrolę parametrów temperaturowych. Ich działanie ma charakter prewencyjny. Dzięki nim ryzyko przegrzewania się istotnych elementów uczestniczących w procesie druku jest w znacznym stopniu zredukowane.

  • Czujniki ekstrudera

    Gwarancję ciągłego funkcjonowania ekstrudera stanowią odpowiednie elementy systemu kontrolnego, monitorującego jego pracę. Czujniki sprawdzają, czy ekstruder drukarki 3D działa poprawnie, czy też stał się niesprawny. Sensor ma jeszcze jedno zadanie. Sprawdza on, czy ekstruder został zainstalowany w maszynie, czy też nie został on podłączony.

  • Czujniki działania wentylatorów

    Pracę wentylatorów kontrolują stosowne sensory. Sprawne chłodzenie jest bardzo ważne. Dzięki czujnikom kontrolującym działanie wentylatorów umiejscowionych wewnątrz drukarki 3D ewentualne usterki systemu chłodzenia zostają szybko wykryte, co umożliwia błyskawiczne podjęcie kroków koniecznych do przywrócenia jego sprawności.

  • Czujniki optyczne

    Z kolei wysoki stopień precyzji ustawienia ekstrudera w poszczególnych osiach układu zapewnione zostało poprzez wbudowanie czujników optycznych monitorujących zachowanie tego komponentu urządzenia drukującego.

  • Kamera

    Wewnątrz komory roboczej drukarki 3D Zortrax Endureal zainstalowana została kamera. Cechuje się ona dużą odpornością termiczną. Kamera pozwala na zdalną kontrolę procesu drukowania.

  • Czujniki filamentowe

    Z kolei wyspecjalizowane czujniki filamentowe tworzą system monitoringu wykrywający występowanie potencjalnych problemów związanych z materiałem do drukarki 3D. Zacięcie, wyczerpanie się i niedobór tworzywa stanowią stany, które sensory wykrywają. Szpule z filamentami są na bieżąco ważone przez urządzenie. Dlaczego? Na podstawie tak pozyskanych danych, drukarka 3D Zortrax Endureal ustala ilość filamentu, który jest aktualnie dostępny.

Blackout Response System

Wbudowane w drukarkę 3D Zortrax Endureal kondensatory będące magazynami energii, dzięki którym informacje o pozycji głowicy nakładającej filament są pieczołowicie gromadzone, co stanowi zabezpieczenie w przypadku wystąpienia przerw w zasilaniu. Takie rozwiązanie umożliwia wznowienie procesu druku trójwymiarowego obiektu po zniknięciu kłopotów związanych z elektrycznością. 

Pojedyncza i podwójna ekstruzja

Drukarka 3D Zortrax Endreal zaopatrzona jest w system podwójnej ekstruzji pozwalający na pracę z wykorzystaniem bardzo wymagających tworzyw termoplastycznych. Elementy ekstrudera zostały oddzielone od komory druku izolatorem, dzięki czemu nie wchodzą one w interakcję termiczną z przestrzenią, w której odbywa się proces drukowania. Dwa zmienne tryby pracy drukarki 3D (bo może ona pracować w technice pojedynczej ekstruzji) w znaczący sposób zwiększają wszechstronność jej zastosowań.

Unikalny stół roboczy

Wyprodukowany z aluminium stół roboczy drukarki 3D Zortrax Endureal rozgrzewa się do wysokich temperatur. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie trójwymiarowych wydruków z wymagających termicznie filamentów. Maksymalna temperatura platformy roboczej drukarki 3D Zortrax Endureal to aż 220°C! Stół maszyny został zaopatrzony w precyzyjny system kontroli jego termicznych parametrów. To gwarancja idealnych warunków temperaturowych dla filamentów, które są szczególnie wymagające, niełatwe w druku. Dla drukarki 3D Zortrax Endureal nie stanowią one żadnego problemu. Platforma robocza maszyny została wyposażona w tackę ze stali wzbogaconej węglem, którą powleczono dodatkowo polieteroimidem, czyli PEI. To gwarancja zarówno dobrego przylegania drukowanych obiektów 3D, jak również nieskomplikowane ich usuwanie.

Dane techniczne

Cechy urządzenia
Technologia druku FDM/FFF/LPD Plus
Pole robocze (X×Y×Zmm) 400×300×300mm
Średnica otworu dyszy 0.4mm
Ekstruder podwójny, drukujący z materiału modelowego i podporowego
System chłodzenia ekstrudera
  • wentylator promieniowy chłodzący blok ekstrudera
  • dwa wentylatory chłodzące wydruk
Głowica podwójna, wysokotemperaturowa
Platforma robocza podgrzewana
Materiał, z którego wykonano platformę roboczą aluminium pokryte PEI
Mechaniczny czujnik materiału tak
Liczba mechanicznych czujników materiału 2
Czujnik wagi filamentu tak
Liczba czujników wagi filamentu 2
Łączność
  • Wi-Fi
  • Ethernet
  • USB
System operacyjny Android
Procesor Quad Core
Kamera tak
Parametry procesu druku
Rozdzielczość warstwy (dla dyszy 0.4mm) 200μm
Minimalna grubość ściany (dla dyszy 0.4m) 450μm
Poziomowanie platformy automatyczny pomiar wysokości punktów platformy
Dane temperaturowe
Maksymalna temperatura druku (ekstrudera) 480°C
Maksymalna temperatura platformy 220°C
Maksymalna temperatura komory roboczej 200°C
Temperatura pomieszczenia dla pracującego urządzenia od 17°C do 30°C
Temperatura przechowywania od 0°C do 35°C
Kompatybilne filamenty
Filamenty dedykowane do ekstruzji pojedynczej
  • Z-ULTRAT PLUS
  • Z-PEI 9085
Filamenty dedykowane do ekstruzji podwójnej
  • Z-PEEK
  • Z-PEI 1010
  • Z-PEI 9085
  • Z-SUPPORT High-Temp (wyłamywany)
  • Z-SUPPORT ATP (rozpuszczalny z Z-SUPPORT ATP Activator)
  • Z-SUPPORT ATP 130 (rozpuszczalny z Z-SUPPORT ATP Activator)
Struktury podporowe
  • usuwane mechanicznie (drukowane z materiału modelowego)
  • wyłamywane (drukowane z materiału podporowego)
  • rozpuszczalne (drukowane z materiału podporowego)
Forma filamentu szpula
Średnica filamentu 1.75mm
Cechy oprogramowania
Pakiet oprogramowania Z-Suite
Obsługiwane typy plików wejściowych
  • .stl
  • .obj
  • .dxf
  • .3mf
Obsługiwane systemy operacyjne Windows 7 i nowsze
Parametry elektryczne
Natężenie prądu wejściowego
  • 120V ∼13A 50/60Hz
  • od 200V do 240V ∼9.5A 50/60H
Maksymalny pobór mocy
  • dla 120V: 1600W
  • dla 200V - 240V: 2300W

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

792 600 065

Wysyłka w ten sam dzień do 16:00 i 11:00 (sobota). Darmowa wysyłka od 199zł Zakupy RATALNE

Informacja w stopce
Menu Szukaj Więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl