Drukarka 3D Zortrax M300 DUAL + HEPA Cover
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Drukarka 3D Zortrax M300 Dual - duże możliwości techniczne
Drukarka 3D Zortrax M300 Dual sprawi, że przytoczone wcześniej problemy odejdą w niepamięć. Urządzenie posiada dużą przestrzeń druku. Jej wymiary to: 265×265×300mm. Proces drukowania trójwymiarowych modeli, których struktura jest skomplikowana, bywa trudny, zwłaszcza gdy użytkownik dysponuje drukarką 3D typu FDM o niewielkim polu roboczym, wyposażoną w pojedynczy system ekstruzji. Zaistnieć może wówczas konieczność fragmentacji cyfrowego obiektu, wydrukowanie tak przygotowanych komponentów i połączenie ich, uzyskując finalny wydruk. Problem stanowić też mogą struktury podporowe, które drukować trzeba z materiału bazowego, dysponując pojedynczym ekstruderem. M300 Dual została jednak wyposażona w podwójną głowicę.
System podwójnej ekstruzji umożliwia jednoczesne drukowanie przedmiotów z filamentu modelowego wraz z strukturami podporowymi, które wytwarzane są z materiału supportowego. Takich supportów nie trzeba usuwać mechanicznie. Robi się to, stosując odpowiedni rozpuszczalnik, np. wodę, która rozpuszcza podpory wydrukowane z filamentu ZORTRAX Z-SUPPORT Premium. Firma Zortrax wyprodukowała dwa, dedykowane tworzywa podporowe. Pierwszym z nich jest wspomniany już ZORTRAX Z-SUPPORT Premium. Drugi materiał to filament ZORTRAX Z-SUPPORT ATP - ten surowiec rozpuszcza się w wodnym roztworze Z-SUPPORT ATP Activator.
Po lewej stronie zdjęcia widoczny jest wydruk 3D z podporami wykonanymi z Zortrax S-SUPPORT Premium.
Po lewej stronie zdjęcia widoczny jest wydruk 3D z podporami wykonanymi z Zortrax S-SUPPORT ATP.
Znakomite parametry (nie tylko) termiczne
Wartościowe cechy drukarki Zortrax M300 Dual nie kończą się na podwójnej głowicy. Maksymalna temperatura dyszy, jaką jest w stanie wygenerować drukarka 3D Zortrax M300 Dual, to aż 310°C. Urządzenie umożliwia zatem drukowanie modeli z filamentów, które potrzebują wysokich parametrów termicznych do ich poprawnej obróbki. Drukarka Zortrax M300 Dual posiada zamkniętą komorę roboczą. Drukowanie przedmiotów z filamentów o wysokim skurczu liniowym (np. tworzyw ABS) nie jest dla niej żadnym wyzwaniem! Urządzenie zostało wyposażone w grzany stół roboczy. Jego temperatura maksymalna to 105°C. Każda z głowic posiada dyszę 0.4mm (a zatem średnica jej otworu wylotowego to 0.4mm). Jest to standardowe rozwiązanie, choć niejedyne. Drukarka 3D Zortrax M300 Dual cechuje się kompatybilnością o dyszami 0.6mm (mosiężnymi lub nierdzewnymi). Urządzenie zostało przystosowane do pracy z filamentami, których średnica to 1.75mm. Drukarka 3D Zortrax M300 Dual bezproblemowo współpracuje zarówno z materiałami dedykowanymi, których olsztyńska firma przygotowała wiele. Urządzenie doskonale radzi sobie jednak także z przetwarzaniem produktów innych marek w wydruki trójwymiarowe. Drukarka 3D Zortrax M300 Dual została wyposażona w bardzo dobry system chłodzenia, dzięki czemu wszelkie termiczne parametry pracy maszyny są ściśle kontrolowane. Podwójny ekstruder jest schładzany dwoma wentylatorami. Za obniżanie temperatury wydruku odpowiada z kolei wentylator promieniowy.
Podgrzewana platforma robocza
Drukarka 3D Zortrax M300 Dual posiada grzany stół roboczy. Wymóg optymalnej współpracy niektórych rodzajów filamentów z urządzeniem drukującym stanowi zapewnienie im odpowiednich termicznych parametrów podłoża, na którym miejsce ma proces druku. Stół roboczy drukarki 3D Zortrax M300 Dual jest podgrzewany. Jego maksymalna temperatura wynosi 105°C. Oprócz wariantu podstawowego platformy roboczej oferta firmy Zortrax obejmuje także stoły szklane oraz perforowane.
Parametry techniczne drukarki Zortrax M300 Dual pozwalają na wykonywanie wydruków z rozległej gamy materiałów. Podwójna głowica pozwala m.in. na drukowanie z filamentu modelowego i podporowego jednocześnie. Na zdjęciu znajduje się drukarka 3D M300 Dual, wewnątrz której umiejscowiony jest tak wykonany wydruk.
Pełna kontrola nad procesem druku
Niespodziewana przerwa w dostępie do energii elektrycznej jest przeszkodą uniemożliwiającą pracę maszyny drukującej. Drukarka 3D Zortrax M300 Dual ma jednak opcję wznawiania procesu druku. Drukowanie przedmiotu można zatem wznowić w momencie, gdy zasilanie zostanie przywrócone. Drukarka 3D Zortrax M300 Dual będzie wówczas kontynuować tworzenie wydruku od miejsca, w którym praca urządzenia została zatrzymana wskutek przerwy w dostawie prądu.
Automatyczna kalibracja platformy roboczej pozwala na tworzenie przestrzennych obiektów przy użyciu urządzenia drukującego na wielu rodzajach stołów, które cechują się kompatybilnością z drukarką 3D Zortrax M300 Dual.
Mechaniczne czujniki filamentu wykrywają brak materiału oraz stan, w którym doszło do zapchania się dyszy. Praca drukarki 3D Zortrax M300 Dual zostaje wówczas zatrzymana, dzięki czemu usterki zostać mogą naprawione bez szkód dla tworzonego przez urządzenie wydruku.
Drukarka 3D Zortrax M300 Dual - maszyna prosta w obsłudze
Drukarka 3D Zortrax M300 Dual jest bardzo prosta w obsłudze. To zatem maszyna przyjazna użytkownikowi. Drukarka 3D Zortrax M300 Dual została zaopatrzona w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 4''. Na ekranie takim wyświetlane są zarówno opcje druku, jak również udostępniany jest podgląd modeli 3D znajdujących się w pamięci urządzenia. Menu cechuje się dużą prostotą obsługi. Wyposażono ją w łączność Wi-Fi i Ethernet. Takie rozwiązanie technologiczne pozwala na proste utworzenie linii produkcyjnej składającej się z wielu urządzeń drukujących oraz zdalną kontrolę ich pracy. Możemy zatem stworzyć farmę drukarek 3D - perfekcyjną do krótkoseryjnej produkcji wysokojakościowych przedmiotów. Komunikacja z urządzeniem odbywać się może też poprzez USB. W pełni zautomatyzowana aktualizacja udostępnianego na ekranie drukarki interfejsu odbywa się poprzez sieć Wi-Fi bądź Ethernet.
Z-SUITE
Oprócz drukarki 3D Zortrax M300 Dual do zestawu dołączono również autorskie oprogramowanie o nazwie Z-SUITE, które w nieskomplikowany sposób umożliwia przetransformowanie modelu tak, aby maszyna mogła go wydrukować - model poddawany jest procesowi podziału na warstwy. Wygenerowana zostaje także optymalna ścieżka pracy głowicy. Ten pakiet narzędzi pozwala na odczyt plików z następującymi rozszerzeniami: .stl, .obj, .dxf oraz .3mf. Z-Suite cechuje się kompatybilnością dowolnym oprogramowaniem służącym do projektowania i modyfikowania obiektów trójwymiarowych, pracującym na systemie Windows lub Mac OS. Na tym jednak nie koniec, gdyż:
- Właściwe, bezproblemowe wykonanie wydruku modelu ulega utrudnieniu, gdy w jego strukturze obecne są ściany o grubości niewystarczającej do poprawnego przebiegu procesu ich druku. Z-Suite wskazuje te elementy użytkownikowi, wyróżniając je kolorem czerwonym.
- Z-Suite automatycznie określa położenie modelu na stole roboczym tak, aby osiągnięte zostały możliwie najlepsze parametry procesu jego drukowania.
- Oprogramowanie umożliwia prostą replikację modelu, co pozwala bezproblemowo zwiększyć ilość wykonywanych kopii wydruku na stole roboczym.
- Z-Suite pozwala też na drukowanie trójwymiarowych obiektów bez uprzedniego utworzenia raftu na stole roboczym.
Z-SUITE pozwala na bardzo sprawne przetworzenie modelu 3D w taki sposób, aby było on łatwy do przyswojenia przez drukarkę.
Zortrax HEPA Cover - zaawansowany system filtracji powietrza
System filtracji HEPA wychwytuje blisko 99% związków lotnych towarzyszących procesowi termicznej obróbki materiału filamentowego przez drukarkę 3D. Substancje będące efektem przetwarzania materiału ABS, które poza swoją uciążliwością wynikającą z ich nieprzyjemnego zapachu stwarzają również potencjalne zagrożenie zdrowotne wystawionego na ich ekspozycję użytkownika, wyłapywane są przez omawiany komponent drukarki. Aparat filtracyjny wspomagany jest przez filtr węglowy. Połączenie takie pozwala na bardzo dokładne oczyszczanie powietrza opuszczającego przestrzeń roboczą maszyny drukującej. Urządzenie filtracyjne zapewnia również uzyskanie stabilności temperatury panującej wewnątrz komory druku, co stanowi istotny wymóg optymalizacji procesu drukowania przestrzennych obiektów z niektórych typów filamentów.
Nakładka HEPA skutecznie chroni użytkownika drukarki przed szkodliwymi mikrocząstkami. Powstają one w trakcie termicznego przetwarzania filamentu przez maszynę drukującą. Zdjęcie przedstawia drukarkę 3D Zortrax M300 Dual, którą wyposażono w nakładkę HEPA.
Tryb Speed Mode
Zortrax M300 Dual umożliwia zwiększenie tempa druku dzięki funkcji Speed Mode, dostępnej w darmowej aktualizacji oprogramowania 3D. Zmiana prędkości druku jest możliwa w trakcie działania drukarki, bez konieczności zatrzymywania jej pracy. Funkcja Speed Mode świetnie sprawdza się w przypadku masowej produkcji, szybkiego tworzenia prototypów oraz w projektach wymagających dalszej obróbki wydrukowanych modeli 3D.
Trzykrotnie szybsze drukowanie, czyli Speed Mode. Do uzyskania tej opcji trzeba jedynie zaktualizować software drukarki.
Drukarka 3D Zortrax M300 Dual (i nie tylko)
W skład zestawu wchodzą:
- drukarka 3D Zortrax M300 Dual
- Zortrax HEPA Cover
- panele boczne
- Z-SUITE
- Starter Kit
- płyta perforowana Zortrax
- platforma szklana
- szpula filamentu Z-PETG
- dwa uchwyty na szpulę
- szpula filamentu Z-SUPPORT Premium
- moduł na filament supportowy
- pamięć USB
Zortrax M300 Dual - dane techniczne drukarki 3D
Technologia druku | LPD Plus |
---|---|
Pole robocze (XxYxZmm) | 265x265x300mm |
Średnica otworu dyszy | 0.4mm |
Ekstruder | Podwójny, drukujący z materiału modelowego i podporowego |
System chłodzenia ekstrudera |
|
Głowica | podwójna |
Platforma robocza | podgrzewana, dostępna platforma szklana i perforowana |
Liczba czujników materiału | 2 |
Typ czujników materiału | mechaniczny |
Łączność |
|
System operacyjny | Android |
Procesor | Quad Core |
Wyświetlacz dotykowy | tak |
Przekątna ekranu | 4'' |
Rozdzielczość ekranu | 800×480px |
Rodzaj matrycy ekranu | IPS |
Kamera | tak |
Parametry procesu druku | |
Rozdzielczość warstwy (dla dyszy 0.4mm) | od 150μm do 200μm |
Minimalna grubość ściany (dla dyszy 0.4m) | 450μm |
Poziomowanie platformy | automatyczny pomiar wysokości punktów platformy / manualny pomiar wysokości punktów platformy |
Filamenty | |
Dedykowane filamenty do ekstruzji pojedynczej |
|
Dedykowane filamenty do ekstruzji podwójnej |
|
Filamenty zewnętrzne | obsługiwane |
Struktury podporowe (w trybie ekstruzji pojedynczej) | usuwane mechanicznie |
Struktury podporowe (w trybie ekstruzji podwójnej) | rozpuszczalne w wodzie (drukowane z materiału podporowego) |
Forma filamentu | szpula |
Średnica filamentu | 1.75mm |
Dane temperaturowe | |
Maksymalna temperatura druku (ekstrudera) | 310°C |
Maksymalna temperatura platformy | 105°C |
Temperatura pomieszczenia dla pracującego urządzenia | od 20°C do 30°C |
Temperatura przechowywania | od 0°C do 35°C |
Cechy oprogramowania | |
Pakiet oprogramowania | Z-SUITE |
Obsługiwane typy plików wejściowych |
|
Obsługiwane systemy operacyjne |
|
Parametry elektryczne | |
Natężenie prądu wejściowego |
|
Maksymalny pobór mocy | 400W |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.