Wersje językowe

Drukarka 3D Zortrax M300 DUAL + HEPA Cover

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 25 078,00 zł

Cena regularna:

25078.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.
Zyskujesz 2 507 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Zortrax
Kod produktu: B8F6-42329

Opis

Drukarka 3D Zortrax M300 Dual - duże możliwości techniczne

Drukarka 3D Zortrax M300 Dual sprawi, że przytoczone wcześniej problemy odejdą w niepamięć. Urządzenie posiada dużą przestrzeń druku. Jej wymiary to: 265×265×300mm. Proces drukowania trójwymiarowych modeli, których struktura jest skomplikowana, bywa trudny, zwłaszcza gdy użytkownik dysponuje drukarką 3D typu FDM o niewielkim polu roboczym, wyposażoną w pojedynczy system ekstruzji. Zaistnieć może wówczas konieczność fragmentacji cyfrowego obiektu, wydrukowanie tak przygotowanych komponentów i połączenie ich, uzyskując finalny wydruk. Problem stanowić też mogą struktury podporowe, które drukować trzeba z materiału bazowego, dysponując pojedynczym ekstruderem. M300 Dual została jednak wyposażona w podwójny ekstruder. System podwójnej ekstruzji umożliwia jednoczesne drukowanie przedmiotów z filamentu modelowego wraz z strukturami podporowymi, które wytwarzane są z materiału supportowego. Takich supportów nie trzeba usuwać mechanicznie. Robi się to, stosując odpowiedni rozpuszczalnik, np. wodę, która rozpuszcza podpory wydrukowane z filamentu ZORTRAX Z-SUPPORT Premium. Firma Zortrax wyprodukowała dwa, dedykowane tworzywa podporowe. Pierwszym z nich jest wspomniany już ZORTRAX Z-SUPPORT Premium. Drugi materiał to filament ZORTRAX Z-SUPPORT ATP - ten surowiec rozpuszcza się w wodnym roztworze Z-SUPPORT ATP Activator. Maksymalna temperatura dyszy, jaką jest w stanie wygenerować drukarka 3D Zortrax M300 Dual przyjmuje wartość równą aż 310°C. Urządzenie umożliwia zatem  drukowanie modeli z filamentów, które potrzebują wysokich parametrów termicznych do ich poprawnej obróbki. Drukarka Zortrax M300 Dual posiada zamkniętą komorę roboczą. Drukowanie przedmiotów z filamentów o wysokim skurczu liniowym (np. tworzyw ABS) nie jest dla niej żadnym wyzwaniem! Urządzenie zostało wyposażone w grzany stół roboczy. Jego temperatura maksymalna to 105°C. Każda z głowic posiada dyszę 0.4mm (a zatem średnica jej otworu wylotowego to 0.4mm). Jest to standardowe rozwiązanie, choć niejedyne. Drukarka 3D Zortrax M300 Dual cechuje się kompatybilnością o dyszami 0.6mm (mosiężnymi lub nierdzewnymi). Urządzenie zostało przystosowane do pracy z filamentami, których średnica to 1.75mm. Drukarka 3D Zortrax M300 Dual bezproblemowo współpracuje zarówno z materiałami dedykowanymi, których olsztyńska firma przygotowała wiele. Urządzenie doskonale radzi sobie jednak także z przetwarzaniem produktów innych marek w wydruki trójwymiarowe. Drukarka 3D Zortrax M300 Dual została wyposażona w bardzo dobry system chłodzenia, dzięki czemu wszelkie termiczne parametry pracy maszyny są ściśle kontrolowane. Podwójny ekstruder jest schładzany dwoma wentylatorami. Za obniżanie temperatury wydruku odpowiada z kolei wentylator promieniowy.

Podgrzewana platforma robocza

Drukarka 3D Zortrax M300 Dual posiada grzany stół roboczy. Wymóg optymalnej współpracy niektórych rodzajów filamentów z urządzeniem drukującym stanowi zapewnienie im odpowiednich termicznych parametrów podłoża, na którym miejsce ma proces druku. Stół roboczy drukarki 3D Zortrax M300 Dual jest podgrzewany. Jego maksymalna temperatura wynosi 105°C. Oprócz wariantu podstawowego platformy roboczej oferta firmy Zortrax obejmuje także stoły szklane oraz perforowane.

Pełna kontrola nad procesem druku

Niespodziewana przerwa w dostępie do energii elektrycznej jest przeszkodą uniemożliwiającą pracę maszyny drukującej. Drukarka 3D Zortrax M300 Dual ma jednak opcję wznawiania procesu druku. Drukowanie przedmiotu można zatem wznowić w momencie, gdy zasilanie zostanie przywrócone. Drukarka 3D Zortrax M300 Dual będzie wówczas kontynuować tworzenie wydruku od miejsca, w którym praca urządzenia została zatrzymana wskutek przerwy w dostawie prądu.

Automatyczna kalibracja platformy roboczej pozwala na tworzenie przestrzennych obiektów przy użyciu urządzenia drukującego na wielu rodzajach stołów, które cechują się kompatybilnością z drukarką 3D Zortrax M300 Dual.

Mechaniczne czujniki filamentu wykrywają brak materiału oraz stan, w którym doszło do zapchania się dyszy. Praca drukarki 3D Zortrax M300 Dual zostaje wówczas zatrzymana, dzięki czemu usterki zostać mogą naprawione bez szkód dla tworzonego przez urządzenie wydruku.

Drukarka 3D Zortrax M300 Dual - maszyna prosta w obsłudze

Drukarka 3D Zortrax M300 Dual jest bardzo prosta w obsłudze. To zatem maszyna przyjazna użytkownikowi. Drukarka 3D Zortrax M300 Dual została zaopatrzona w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 4''. Na ekranie takim wyświetlane są zarówno opcje druku, jak również udostępniany jest podgląd modeli 3D znajdujących się w pamięci urządzenia. Menu cechuje się dużą prostotą obsługi. Wyposażono ją w łączność Wi-Fi i Ethernet. Takie rozwiązanie technologiczne pozwala na proste utworzenie linii produkcyjnej składającej się z wielu urządzeń drukujących oraz zdalną kontrolę ich pracy. Możemy zatem stworzyć farmę drukarek 3D - perfekcyjną do krótkoseryjnej produkcji wysokojakościowych przedmiotów. Komunikacja z urządzeniem odbywać się może też poprzez USB. W pełni zautomatyzowana aktualizacja udostępnianego na ekranie drukarki interfejsu odbywa się poprzez sieć Wi-Fi bądź Ethernet.

Z-SUITE

Oprócz drukarki 3D Zortrax M300 Dual do zestawu dołączono również autorskie oprogramowanie o nazwie Z-SUITE, które w nieskomplikowany sposób umożliwia przetransformowanie modelu tak, aby maszyna mogła go wydrukować - model poddawany jest procesowi podziału na warstwy. Wygenerowana zostaje także optymalna ścieżka pracy głowicy. Ten pakiet narzędzi pozwala na odczyt plików z następującymi rozszerzeniami: .stl, .obj, .dxf oraz .3mf. Z-Suite cechuje się kompatybilnością dowolnym oprogramowaniem służącym do projektowania i modyfikowania obiektów trójwymiarowych, pracującym na systemie Windows lub Mac OS. Na tym jednak nie koniec, gdyż:

 • Właściwe, bezproblemowe wykonanie wydruku modelu ulega utrudnieniu, gdy w jego strukturze obecne są ściany o grubości niewystarczającej do poprawnego przebiegu procesu ich druku. Z-Suite wskazuje te elementy użytkownikowi, wyróżniając je kolorem czerwonym.
 • Z-Suite automatycznie określa położenie modelu na stole roboczym tak, aby osiągnięte zostały możliwie najlepsze parametry procesu jego drukowania.
 • Oprogramowanie umożliwia prostą replikację modelu, co pozwala bezproblemowo zwiększyć ilość wykonywanych kopii wydruku na stole roboczym.
 • Z-Suite pozwala też na drukowanie trójwymiarowych obiektów bez uprzedniego utworzenia raftu na stole roboczym.

Zortrax HEPA Cover - zaawansowany system filtracji powietrza

System filtracji HEPA wychwytuje blisko 99% związków lotnych towarzyszących procesowi termicznej obróbki materiału filamentowego przez drukarkę 3D. Substancje będące efektem przetwarzania materiału ABS, które poza swoją uciążliwością wynikającą z ich nieprzyjemnego zapachu stwarzają również potencjalne zagrożenie zdrowotne wystawionego na ich ekspozycję użytkownika, wyłapywane są przez omawiany komponent drukarki. Aparat filtracyjny wspomagany jest przez filtr węglowy. Połączenie takie pozwala na bardzo dokładne oczyszczanie powietrza opuszczającego przestrzeń roboczą maszyny drukującej. Urządzenie filtracyjne zapewnia również uzyskanie stabilności temperatury panującej wewnątrz komory druku, co stanowi istotny wymóg optymalizacji procesu drukowania przestrzennych obiektów z niektórych typów filamentów.

Drukarka 3D Zortrax M300 Dual (i nie tylko)

W skład zestawu wchodzą:

 • drukarka 3D Zortrax M300 Dual
 • Zortrax HEPA Cover
 • panele boczne
 • Z-SUITE
 • Starter Kit
 • płyta perforowana Zortrax
 • platforma szklana
 • szpula filamentu Z-PETG
 • dwa uchwyty na szpulę
 • szpula filamentu Z-SUPPORT Premium
 • moduł na filament supportowy
 • pamięć USB

Zortrax M300 Dual - dane techniczne drukarki 3D

Drukarka 3D Zortrax M300 Dual - cechy urządzenia
Technologia druku LPD Plus
Pole robocze (XxYxZmm) 265x265x300mm
Średnica otworu dyszy 0.4mm
Ekstruder Podwójny, drukujący z materiału modelowego i podporowego
System chłodzenia ekstrudera
 • wentylator promieniowy chłodzący blok ekstrudera
 • dwa wentylatory chłodzące wydruk
Głowica podwójna
Platforma robocza podgrzewana, dostępna platforma szklana i perforowana
Liczba czujników materiału 2
Typ czujników materiału mechaniczny
Łączność
 • Wi-Fi
 • Ethernet
 • USB
System operacyjny Android
Procesor Quad Core
Wyświetlacz dotykowy tak
Przekątna ekranu 4''
Rozdzielczość ekranu 800×480px
Rodzaj matrycy ekranu IPS
Kamera tak
Parametry procesu druku
Rozdzielczość warstwy (dla dyszy 0.4mm) od 150μm do 200μm
Minimalna grubość ściany (dla dyszy 0.4m) 450μm
Poziomowanie platformy automatyczny pomiar wysokości punktów platformy / manualny pomiar wysokości punktów platformy
Filamenty
Dedykowane filamenty do ekstruzji pojedynczej
Dedykowane filamenty do ekstruzji podwójnej
 • Z-ABS
 • Z-ASA Pro
 • Z-ESD
 • Z-FLEX
 • Z-NYLON
 • Z-GLASS
 • Z-PETG
 • Z-PLA
 • Z-PLA Pro
 • Z-SEMIFLEX
 • Z-SUPPORT ATP
 • Z-SUPPORT Premium
 • Z-ULTRAT
 • Z-ULTRAT Plus
 • BASF Ultrafuse® PAHT CF15
Filamenty zewnętrzne obsługiwane
Struktury podporowe (w trybie ekstruzji pojedynczej) usuwane mechanicznie
Struktury podporowe (w trybie ekstruzji podwójnej) rozpuszczalne w wodzie (drukowane z materiału podporowego)
Forma filamentu szpula
Średnica filamentu 1.75mm
Dane temperaturowe
Maksymalna temperatura druku (ekstrudera) 310°C
Maksymalna temperatura platformy 105°C
Temperatura pomieszczenia dla pracującego urządzenia od 20°C do 30°C
Temperatura przechowywania od 0°C do 35°C
Cechy oprogramowania
Pakiet oprogramowania Z-SUITE
Obsługiwane typy plików wejściowych
 • .stl
 • .obj
 • .dxf
 • .3mf
Obsługiwane systemy operacyjne
 • Mac OS do wersji Mojave
 • Windows 7 i nowsze
Parametry elektryczne
Natężenie prądu wejściowego
 • 110V ∼5.9A 50/60Hz
 • 240V ∼2.5A 50/60Hz
Maksymalny pobór mocy 400W

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

792 600 065 sklep@zadar.pl Wysyłka w ten sam dzień do 18:30 i 11:00 (sobota). Darmowa wysyłka od 199zł Zakupy RATALNE

Informacja w stopce
Menu Szukaj Więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl