Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Zortrax Inkspire 2 - technologia utwardzania fotopolimerów okiełznana perfekcyjnie
Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2 to następczyni modelu Inkspire olsztyńskiej firmy. Wykonuje ona wydruki trójwymiarowe techniką UV LCD. Model Inkspire 2 posiada dużą przestrzeń roboczą. Jej wymiary to 192x120x280mm. Wydrukujemy nią zatem wielkoformatowe obiekty trójwymiarowe. Ekran LCD drukarki Zortrax Inkspire 2 jest podświetlany panelem LED. Światło rozkłada się równomiernie, co skutkuje precyzyjnie wykonanymi wydrukami trójwymiarowymi. Zortrax Inkspire 2 pozwala na drukowanie przedmiotów z żywic przygotowywanych przez poważanych producentów fotopolimerowych materiałów - Henkel (żywice Loctite) oraz BASF Forward AM (fotopolimery Ultracur3D). Przez inżynierów Zortrax przygotowane zostały również nowe żywice autorskie, które dumnie reprezentują grono produktów, jakim jest seria Zortrax Resin. Z myślą o drukarce 3D powstały wysokiej jakości urządzenia do post-processingu. Są nimi Zortrax Cleaning Station oraz Zortrax Curing Station. Zortrax Inkspire 2 pozwala na wykonywanie wysokojakościowych wydruków trójwymiarowych z niespotykaną dotąd precyzją! Drukarki Zortrax Inkspire 2 są urządzeniami typu plug&play. Kupując egzemplarz, nabywamy maszynę od razu gotową do pracy. Prostota obsługi to ważna cecha maszyny. Technologia druku 3D, jaką jest UV LCD, została zatem należycie okiełznana przez firmę Zortrax. Urządzenie jest wyposażone w filtr HEPA umieszczony wewnątrz komory roboczej. Posiada też osłonę UV, którą bezproblemowo zamyka się i otwiera.
UV LCD - technologia druku okiełznana przez Zortrax Inkspire 2
Technologia druku 3D, na której opiera się działanie drukarki Zortrax, nosi nazwę UV LCD. Maszyna posiada panel LED, który złożony jest z diod UV. Podświetlają one ekran monochromatyczny. Wykorzystywany jest on do utwardzania fotopolimerów warstwa po warstwie do momentu, aż wydruk zostanie ukończony. Panel został tak przygotowany przez inżynierów Zortrax, iż ilość światła UV przypadającego na piksel zostaje bardzo precyzyjnie dobrana. Rezultat? Jakość wydrukowanych modeli przez Zortrax Inkspire 2 jest oszałamiająco wysoka. Urządzenie podąża szlakami wytyczonymi przez swego poprzednika, lecz czyni to niesamowicie sprawnie. To godna następczyni modelu Inkspire. Poniższe liczby idealnie odzwierciedlają przewagę drukarki Zortrax Inkspire 2 nad swoją poprzedniczką:
-
40%
Światło UV generowane przez panel drukarki 3D Zortrax Inkspire 2 rozkłada się bardzo równomiernie. Rozkład ten jest aż o 40% bardziej jednorodny niż ten, jaki oferuje ekran poprzedniczki.
-
7
Silnik odpowiadający za generowanie światła ultrafioletowego nabył wielką moc. To efekt wytężonych prac inżynierów Zortrax. Moc tego ważnego elementu drukarki 3D Inkspire 2 jest aż siedmiokrotnie większa niż ta, jaką posiadała jej poprzedniczka!
-
4
Obszar roboczy drukarki Zortrax Inkspire to 132x74x175mm. Przestrzeń druku, jaką ma do zaoferowania jej następczyni, ma zupełnie inne wymiary. Są one równe 192x120x280mm. Obszar roboczy drukarki 3D Zortrax Inkspire 2 jest zatem czterokrotnie większy od przestrzeni druku jej poprzedniczki!
Zortrax Inkspire 2 - druk w pełni zautomatyzowany
Żywica światłoutwardzalna to materiał dość krnąbrny w obsłudze. Aby go okiełznać, potrzeba jest drukarka 3D, dzięki której wytworzy się z niego wysokojakościowy wydruk trójwymiarowy. Musi mieć ona zaplecze technologiczne, które pozwoli na ścisłą kontrolę parametrów żywicy światłoutwardzalnej w trakcie jej przetwarzania światłem w dany przedmiot. Tworząc drukarkę 3D Inkspire 2, firma Zortrax zadbała o to, aby jej sprzęt posiadał zbiór funkcji, które gwarantują okiełznanie fotopolimerów. Druk przedmiotów z żywic światłoutwardzalnych jest prosty i przyjemny jak nigdy dotąd. Stało się to możliwe dzięki rozwiązaniom technologicznym wdrożonym już na etapie konstruowania maszyny.
-
Inteligentny system mocowania platformy
Ergonomia to priorytet! Tą zasadą kierowali się specjaliści Zortrax, tworząc platformę roboczą modelu Inkspire 2. Stół można łatwo oddzielić od urządzenia, gdy zakończy ono drukowanie przedmiotu. Gotowy wydruk trójwymiarowy może zostać odseparowany od platformy z dużą łatwością. Dokładne oczyszczenie stołu roboczego z pozostałości żywicznych to warunek, jaki trzeba spełnić przed rozpoczęciem druku nowego obiektu trójwymiarowego. Nie zawsze jest to łatwe. Drukarka 3D Zortrax Inkspire została przygotowana na tę ewentualność, dzięki czemu operację czyszczenia platformy przeprowadza się bezproblemowo. Stół roboczy można łatwo oddzielić od maszyny - to już wiemy. Co jednak z jego przymocowaniem do drukarki 3D? Czy jest to problematyczne? Nie! - tak właśnie brzmi odpowiedź na pytanie nr 2. Mocowanie stołu modelu Inkspire jest bajecznie proste!
-
System utrzymania poziomu żywicy
Dba on o to, aby drukarka 3D Zortrax Inkspire 2 miała dostęp do ilości żywicy, jaka jest potrzebna do druku modelu. System ten dba o to, aby zużycie fotopolimeru do druku było optymalne. Żywica światłoutwardzalna zwykle nie należy do tanich materiałów i każda jej kropla jest na wagę złota. System stworzony przez Zortrax ma jeszcze jedną, bardzo istotną funkcję. Dba on o ciągłość pracy drukarki 3D. System utrzymania poziomu żywicy złożony jest z trzech elementów. Są nimi:
-
System kontroli poziomu żywicy
Na bieżąco dokonuje on pomiaru ilości żywicy obecnej w zbiorniku. Dane, które pozyskał system, są bardzo ważne. Gdy zgodnie z pozyskanymi informacjami poziom żywicy będzie zbyt niski, z butelki zostanie pobrana porcja fotopolimeru.
-
Uchwyt na butelkę z żywicą + czujnik wagi
Firma Zortrax wyposażyła drukarkę 3D Inkspire 2 w uchwyt przeznaczony na butelkę z fotopolimerem. Z uchwytem połączony został sensor, który mierzy wagę pojemnika z żywicą światłoutwardzalną. Analizując tak pozyskane dane, Zortrax Inkspire 2 potrafi określić ilość fotopolimeru, jaki pozostał wewnątrz butelki. Coś jednak z tymi informacjami należy zrobić. I tak się właśnie dzieje. Dane pozyskane przez system kontroli fotopolimeru analizowane są wraz z wiedzą, jaką nabył czujnik wagi. Rezultat? Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2 uzyskuje informację o tym, czy dostępna ilość żywicy światłoutwardzalnej wystarczy do wydrukowania z niej przedmiotu, czy też jest jej zbyt mało.
-
Pompka do żywicy światłoutwardzalnej
Dzięki niej zbiornik z fotopolimerem jest w razie konieczności dopełniany odpowiednio dużą porcją żywicy. Cały proces zachodzić może również w przeciwnym kierunku. Gdy wydruk zostanie wykonany, pompka przeniesie zdatną do ponownego wykorzystania żywicę do butelki, z której fotopolimer był pobierany. Ceny materiałów do drukarek 3D UV LCD nie należą do najniższych. Zortrax Inkspire 2 dba o to, aby żaden mililitr fotopolimeru nie został zmarnowany.
-
-
Ergonomiczny zbiornik na żywicę
-
Łatwy montaż (i demontaż) zbiornika na fotopolimer
Zortrax Inkspire 2 posiada łatwy w montażu (i demontażu) zbiornik na fotopolimer. Zamki umożliwiające wykonanie tych zadań zostały umieszczone w widocznych miejscach. Do ich otwierania i zamykania niepotrzebne są narzędzia - wystarczą dłonie. Zbiornik zaprojektowano bardzo pragmatycznie - nie ma tu miejsca na zbędne elementy.
-
Duża łatwość czyszczenia zbiornika z żywicą
Demontaż tego komponentu jest prosty - to już wiemy. Co jednak z jego czyszczeniem? Również jest łatwe. Zbiornik zostaje najpierw opróżniony z żywicy za pomocą pompki wbudowanej w drukarkę. Fotopolimer wprowadzany jest do butelki, z której był pobierany podczas drukowania modelu przez drukarkę. Jakie kolejne działania należy podjąć? Pozostaje jedynie demontaż zbiornika i jego oczyszczenie z resztek fotopolimeru. Zarówno oddzielenie pojemnika, jak również usunięcie żywicznych pozostałości wykonuje się łatwo, szybko i przyjemnie.
-
W imię walki z sedymentacją
Technologia utwardzania fotopolimerów staje się coraz bardziej popularna. Ilość rodzajów żywic dostępnych w sprzedaży stale rośnie. Skład niektórych typów fotopolimerów bywa bardzo złożony. Niektóre ich składniki mają tendencję do opadania na dno zbiornika/butelki wskutek działania na nie siły grawitacji. Sedymentacja to nazwa opisanego zjawiska. Zortrax Inkspire dba jednak o to, aby wspomniany proces nie zachodził, stale mieszając żywicę znajdującą się w zbiorniku.
-
inCloud - z myślą o farmach o drukarek 3D
Dzięki Zortrax inCloud zarządzanie zbiorem urządzeń drukujących jest proste jak nigdy dotąd! Drukarki Zortrax Inkspire 2 posiadają wbudowany moduł Wi-Fi. Zortrax inCloud to narzędzie, które pozwala na sprawne i bezproblemowe zarządzanie farmą drukarek 3D. Wszelkie dane nt. projektów i innych działań umieszczone są w chmurze. Interesującą i ważną funkcją Zortrax inCloud są funkcje pozwalające na zarządzanie zespołem pracowników. Członków personelu udziela się dostępu do inCloud, a następnie przypisuje się im określone zadania. Zespół pracowników dzielić można na grupy odpowiedzialne za realizowanie określonego celu. Postępy prac - zarówno personelu, jak również drukarek Zortrax Inkspire 2 - możemy monitorować w czasie rzeczywistym!
Zortrax inCloud - dlaczego jest idealny do farm drukarek 3D?
- Umożliwia zdalne zarządzanie drukarkami 3D.
- Pozwala na śledzenie w czasie rzeczywistym pracy wielu drukarek 3D jednocześnie.
- Umożliwia sprawne zarządzanie personelem.
- Dzięki niemu łatwo można przydzielać zadania pracownikom lub ich grupom i monitorować postępy ich prac.
- Wszystkie dane przechowywane są w jednym miejscu - w chmurze.
Zortrax Inkspire 2 - spójny, technologiczny ekosystem
Przedmiot wydrukowany przez drukarkę 3D UV LCD musi zostać poddany odpowiedniej obróbce, zanim będzie zdatny do użycia. Post-processing obejmuje oczyszczanie wydruku z nieutwardzonej żywicy i naświetlanie obiektu światłem UV, aby uzyskał jego twardość była jednolita. Z myślą o tych procesach firma Zortrax przygotowała stosowny sprzęt do post-processingu, który jest w 100% kompatybilny z drukarką Inkspire 2.
-
Zortrax Cleaning Station
Cleaning Station służy do oczyszczania wydruków 3D, jakie wykonane zostały przez drukarkę Zortrax Inkspire 2. Czyszczenie modelu z resztek żywicy to proces, który koniecznie należy przeprowadzić. Precyzja jest tu bardzo ważna. Zortrax Cleaning Station bardzo dokładnie oczyszcza modele 3D wydrukowane przez model Inkspire 2. Do czyszczenia wydruku maszyna wykorzystuje alkohol izopropylowy (IPA). Cleaning Station przygotowano także z myślą o oczyszczaniu dwuetapowym. Wydruki wykonane z wybranych żywic trzeba właśnie w ten sposób czyścić. Oczyszczanie wydrukowanych przedmiotów przez Zortrax Cleaning Station to proces całkowicie zautomatyzowany. Urządzenie wyposażono także w filtr, który usuwa żywiczne cząstki stałe z substancji czyszczącej wydruk. Zortrax Cleaning Station oczyści nie tylko przedmioty wydrukowane przez drukarkę Inkspire 2. Maszynę przygotowano z myślą o wszystkich, żywicznych drukarkach 3D.
-
Zortrax Curing Station
Zortrax Curing Station jest maszyną do utwardzania modeli wydrukowanych przez Inkspire 2. Przedmioty, które wydrukowane zostały z żywicy należy naświetlić światłem UV, aby uzyskały należytą trwałość. Dzięki Zortrax Curing Station utwardzanie modeli żywicznych jest proste jak nigdy dotąd. Urządzenie równomiernie naświetla każdy element wydruku. To zasługa wysokiej jakości produktu stworzonego przez inżynierów Zortrax. Wnętrze maszyny Curing Station wyprodukowano z blachy nierdzewnej, która niczym lustro odbija promienie UV. Efekt? Światło dociera do nawet najbardziej niedostępnych elementów wydruku. Curing Station posiada także obrotowy stolik, na którym umieszcza się wydrukowany model. To kolejny element urządzenia, które przyczynia się do równomiernego utwardzania przedmiotów wykonanych przez drukarkę 3D Zortrax Inkspire 2. Curing Station dba o to, aby żywiczne wydruki trójwymiarowe cechowały się perfekcyjną wytrzymałością.
Drukarka Zortrax Inkspire - szczegółowe informacje
Drukarka 3D Zortrax Inkspire - dane szczegółowe | |
---|---|
Parametry urządzenia | |
Obszar roboczy | 192x120x280mm |
Platforma | kalibrowana w trakcie kontroli jakości; od razu gotowa do druku 3D |
Łączność |
|
System operacyjny | Android |
Ekran dotykowy | 4'' IPS 800x480' |
Zewnętrzne materiały | obsługiwane |
Wspierane formaty | .zcodex2 |
Parametry procesu druku | |
Technologia druku | UV LCD |
Wielkość pojedynczego piksela | 50μm |
Grubość warstwy |
|
Wyświetlacz LCD | 8.9′′ monochromatyczny |
Źródło światła | zintegrowany panel LED (długość fali 405nm), gwarantujący równomierny rozkład światła na całej platformie |
Struktury podporowe | usuwalne mechanicznie - drukowane z materiału modelowego |
Charakterystyka oprogramowania | |
Pakiet oprogramowania | Z-SUITE |
Obsługiwane typy plików |
|
Obsługiwane systemy operacyjne |
|
Parametry temperaturowe | |
Temperatura pomieszczenia dla pracującego urządzenia | od 20°C do 40°C |
Temperatura przechowywania | od 0°C do 35°C |
Parametry elektryczne | |
Natężenie prądu wejściowego | od 100V do 240V AC 6.2A 50/60Hz |
Maksymalny pobór mocy | 340W |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.