Wersje językowe

Francofil, czyli materiały do druku 3D prosto z Francji

Francofil jest utworzoną w 2017 roku firmą, która zajmuje się tworzeniem materiałów, z których wykonuje się wydruki trójwymiarowe techniką FDM. Powstała ona we Francji i tam też miejsce ma cały proces produkcji oferowanych przez nią filamentów. Współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami jest dla francuskiej firmy niezwykle ważna. Tworząc taką sieć powiązań, Francofil działa na rzecz rozwoju miejscowej gospodarki, wzmacniając jej pozycję nie tylko w skali kraju, lecz również w ramach całego świata. Efekty tej współpracy są iście intrygujące. Produkowane przez Francofil filamenty stanowią prawdziwe novum w branży druku 3D techniką FDM i odskocznię od rozwiązań materiałowych oferowanych przez konkurencyjne firmy.

Francofil, czyli filamenty wypełnione naturalnymi surowcami

Unikalność to cecha, jaką bezsprzecznie przypisać można do filamentów, za produkcję których odpowiada Francofil. Bazę każdego z nich stanowi polilaktyd, czyli PLA. Składnik ten w świecie druku 3D jest powszechnie znany i lubiany, zwłaszcza za prostotę tworzenia z niego wydruków trójwymiarowych. Na czym zatem polega unikalność produkowanych przez Francofil filamentów? Wynika ona z surowców, jakie firma stosuje w roli wypełniaczy tworzonych przez nią z myślą o druku 3D materiałów. Zalicza się do nich m.in. kawę, resztki po procesie warzenia piwa oraz muszle rozmaitych, jadalnych mięczaków (m.in. ostryg oraz przegrzebków). Francofil pozyskuje je od miejscowych przedsiębiorstw, wspierając rozwój lokalnej gospodarki oraz dając nowe życie wspominanym wcześniej surowcom.

Francofil, czyli zero-waste, ekologia i druk 3D

Filamenty Francofil produkowane są w pełni z surowców naturalnych. Jak powszechnie wiadomo, polilaktyd to materiał, który pozyskuje się m.in. z trzciny cukrowej. Pochodzić on może także z recyklingu. Intrygujące surowce stanowiące wypełnienie opartych na PLA filamentów firmy Francofil są resztkami, których źródła stanowią różnorodne, gospodarcze gałęzie, w tym rolnictwo oraz gastronomia. Zostają one wykorzystane, dzięki czemu przestają być one odpadami. Francofil realizuje tym samym ideę zero-waste, wpływając jednocześnie na wzrost jej popularności, co uznać należy za zjawisko niezwykle korzystne dla środowiska naturalnego. Francofil działa zatem nie tylko z myślą o druku przestrzennym i promowaniu lokalnej gospodarki. Trudno nie zauważyć bowiem proekologicznego podejścia firmy przejawiającego się na poszczególnych etapach produkcji oferowanych przez nią filamentów.

Francofil

792 600 065 sklep@zadar.pl Realizacja wysyłek do 18:30, w soboty do 11.00 Darmowa wysyłka od 180zł

Informacja w stopce
Menu Szukaj Więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl