Wersje językowe

Drukarka 3D Prusa i3 MK3S+

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 5 749,00 zł 5749.00
ilość szt.
Zyskujesz 574 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Prusa
Kod produktu: 0848-89475_20220930160516

Opis

Oryginalna drukarka 3D znanej firmy Prusa, przeznaczona do druku elementów o wymiarach 250 x 210 x 210 mmPrusa MK3S+ została wyposażona w innymi nowyulepszony ekstruder, całkiem nowy czujnik filamentu IR oraz wiele innych sensorów. Dodatkowo drukarka posiada magnetyczny stół z wymiennymi płytami ze stali sprężynowej pokrytymi PEI. Zestaw składa się z całkowicie zmontowanej drukarki.

Drukarki 3D Prusa zbierały świetne recenzje i nagrody z całego świata. Original Prusa i3 MK3/S+ jest zwycięzcą magazynów ALL3DP.com i MAKE, gdzie MK3/S+ również zdobyła nagrodę "Editor's Choice" jako najwyżej oceniana drukarka w 2019 roku w Digital Fabrication Guide. W przyszłości drukarka MK3S+ może zostać rozszerzona o unikalny zestaw rozszerzający Multi-Material 2S dla drukowania z 5 różnych materiałów jednocześnie.

Nowa Prusa MK3S+ jest jeszcze lepsza, dzięki ulepszonemu ekstruderowi, nowemu czujnikowi filamentu oraz grzanemu stołowi magnetycznemu z płytami ze stali sprężynowej.

 1. Wymienna, magnetyczna powierzchnia druku z PEI
 2. Nowa płyta główna EINSY RAMBo
 3. Ciche sterowniki Trinamic - 256 kroków.
 4. Szybsze drukowanie: 200+ mm/s
 5. Zerowanie osi X i Y bez czujników
 6. Wykrywanie i zapobieganie przesuwaniu warstw
 7. Większa sztywność ramy z wytłaczanego aluminium
 8. Wykrywanie braku prądu oraz automatyczne wznawianie pracy
 9. Lepsze, dwustronne chłodzenie wydruku
 10. Opcjonalne Wi-Fi z interfejsem Octoprint
 11. Ekstruder Bondtech z kołami zębatymi - filament jest trzymany z dwóch stron
 12. Czujnik filamentu IR
 13. Automatyczne ładowanie filamentu, gdy jego końcówka zostanie wykryta
 14. Wykrywanie zapchanej dyszy z wstrzymaniem wydruku
 15. Wentylator chłodzący i ekstruder mają czujniki obrotów. Gdy wentylator ekstrudera się zatrzyma, drukarka zatrzyma wydruk, żeby uniknąć jego uszkodzenia.
 16. Super-cichy wentylator Noctua
 17. Nowa sonda SuperPINDA 2 z wbudowanym termistorem - szybsza kalibracja temperatury
 18. Czujnik temperatury otoczenia

Wymienna, magnetyczna powierzchnia druku z PEI

Drukarka została wyposażona w nowy, magnetyczny stół roboczy MK52, który ma zdejmowaną płytę ze stali sprężynowej pokrytą gładkim arkuszem PEI (polieteroimidu). Dzięki temu powierzchnia drukowania jest całkowicie bezobsługowa, a wydruki doskonale przylegają do stołu roboczego podczas pracy, jednocześnie nie przyklejając się do niego i umożliwiając łatwe usunięcie modelu ze stanowiska po zakończeniu procesu drukowania.

Stabilniejsza rama w drukarce 3D Prusa i3 MK3S+

Nowa rama osi Y wykonana z aluminiowych profili zapewnia dużą sztywność przy zachowaniu smukłej formy znanej z poprzednich odsłon drukarki. Frezowana rama z duraluminium została również zoptymalizowana pod kątem pola roboczego, umożliwiając dodanie 10 mm w osi Z - zakres osi Z wynosi 210 mm.

Ciche i szybkie drukowanie w oryginalnej drukarce 3D Prusa MK3S+

Nowe sterowniki Trinamic 2130 i specjalny wentylator stworzony przez renomowaną markę Noctua sprawiają, że drukarka MK3S+ jest niezwykle cicha w trybie dyskretnym, choć nawet w trybie normalnym pracuje ciszej niż 99% dostępnych na rynku drukarek 3D. W trybie normalnym zwiększono również maksymalną prędkość druku -  teraz może ona osiągać wydajność nawet ponad 200 mm/s!

Funkcja Power Panic w drukarce Prusa i3 MK3S+

Model MK3S+ potrafi wznowić wydruk po całkowitej utracie zasilania. Urządzenie wykrywa przerwę w dostawie energii i wyłącza grzanie stołu oraz ekstrudera, natomiast po wznowieniu zasilania kontynuuje drukowanie od momentu, w którym praca została przerwana.

Czujnik filamentu w oryginalnej drukarce 3D Prusa MK3S+

Drukarka Prusa i3 MK3S+ wyposażona jest w całkowicie nowy czujnik wykrawania filamentu. Nowy czujnik optyczny wyzwalany jest przez prostą dźwignię mechaniczną. Nie bierze pod uwagę właściwości optycznych filamentu (może być on całkowicie przezroczysty).

 

Odzyskiwanie przesuniętych warstw w drukarce 3D Prusa i3 MK3S+

Płyta główna EINSY RAMBo ze sterownikiem Trinamic pozwala również wykryć zagubione kroki i przesunięte warstwy. Zapomnij o brzydkich wydrukach! Dodatkowo płyta główna w modelu Original Prusa i3 MK3S+ wyposażona jest w specjalne wyprowadzenia do podłączenia Raspberry Pi Zero W, rozszerzając funkcje drukarki 3D o możliwość korzystania z WiFi z interfejsem OctoPrint.

Ekstruder Bondtech w oryginalnej Prusa MK3S+

Drukarka została wyposażona w zmodernizowany ekstruder (wytłaczarkę) stworzoną przez markę Bondtech. Ekstruder został zaprojektowany tak, by materiał łapany był z dwóch stron, co pozwala zwiększyć siłę podawania go do hotendu. Dzięki temu drukarka może być bardziej precyzyjna i niezawodna, w szczególności podczas drukowania elementów wykonanych z elastycznych gatunków filamentu.

Dysza E3D V6 w Prusa i3 MK3S+

E3D V6 jest popularnym produktem w kategorii hotendów all-metal, znanym z wydajności w wysokich temperaturach. MK3S+ używa łącznika zaprojektowanego specjalnie dla Prusa. Zaświadczył on o swojej niezawodności w modernizacji Multi Material i wciąż udowadnia swoją efektywność w zaskakująco kompaktowych gabarytach.

Sonda SuperPINDA w drukarce 3D Prusa i3 MK3S+

Czujnik poziomowania SuperPINDA został zaprojektowany tak, by wykazywał jak największą niewrażliwość na zmiany temperatur. Zawansowana konstrukcja i najwyższej jakości sensor, pozwoliły na wyeliminowanie z konstrukcji czujnika termistora. SuperPINDA gwarantuje, że pierwsza warstwa modelu zawsze będzie wydrukowana tak samo.

Łożyska Misumi w MK3S+

Metalowe oprawy łożyska Misumi zapewniają stabilne podparcie drukarki i są proste w montażu. Udoskonalone rozwiązania konstrukcyjne w mechanizmie napinania paska osi X oraz wzmocnienie wykonanych z plastiku końcówek osi X wpływają na zwiększenie precyzji pracy urządzenia. Ekstruder dostosowano do druku filametów elastycznych.

 

Usprawnienia ułatwiające pracę

Prusa MK3S+ zawiera szereg usprawnień, wpływających na ułatwienie drukowania. W urządzeniu zastosowano rewelacyjne paski Gates. Obudowa Einsy ułatwia podłączenie Raspbery Pi. Powłoka antykorozyjna na stalowych płytach zwiększa żywotność tego elementu drukarki. 

Nowa płyta główna EINSY RAMBo

Urządzenie wyposażone jest w unowocześnioną płytę główną (na cześć Alberta Einsteina oraz słynnego filmowego komandosa nazwaną EINSY RAMBo), która oferuje szereg przydatnych funkcji, takich jak detekcja przepalonych bezpieczników czy wznowienie pracy po utracie zasilania. Płyta zintegrowana jest też z cichymi, wydajnymi sterownikami Trinamic, współpracującymi z interfejsem SPI.

Opcjonalne WiFi z interfejsem OctoPrint

Możesz zwiększyć funkcjonalność urządzenia i wygodę drukowania, podłączając drukarkę do WiFi (na przykład za pośrednictwem Raspberry Pi) i wykorzystując interfejs OctoPrint - otwarte oprogramowanie webowe przeznaczone do kontrolowania parametrów pracy drukarek 3D.

Supercichy wentylator Noctua

Drukarka została wyposażona w nowoczesny, niezwykle cichy wentylator Noctua. Dzięki temu praca urządzenia jest jeszcze bardziej dyskretna i nie powoduje dyskomfortu u przebywających w pobliżu osób lub użytkownika nadzorującego powstawanie wydruku.

Skomunikowane czujniki obrotów wentylatora chłodzącego i ekstrudera

W przypadku zatrzymania się wentylatora chłodzącego lub ekstrudera drugi element również przestaje pracować dzięki wspólnemu systemowi mierzenia prędkości obrotowej. Takie rozwiązanie pomaga uniknąć uszkodzenia wydruku z powodu nadmiernej wentylacji lub jej braku.

Grzany stół z kompensacją chłodnych rogów - bez podwijania się druku 3D

Funkcja kompensacji chłodnych rogów umożliwia rozprowadzanie ciepła w równomierny sposób, co zapobiega podwijaniu się brzegów wydruku, które stanowi częsty problem podczas drukowania przestrzennego. Jest to szczególnie przydatna opcja podczas pracy z bardziej wymagającymi materiałami, takimi jak ABS czy HIPS, które mają skłonność do kurczenia się wraz ze zmianami temperatury.

Lepsze, dwustronne chłodzenie wydruku

Chłodzenie wytłaczanego materiału odbywa się w tym modelu dwustronnie, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie wydajności drukarki oraz poprawienie jakości detali, szczególnie przy trudnych fragmentach takich jak zwisy czy skomplikowane ornamenty.

Automatyczne poziomowanie i kalibracja

Kalibracja drukarki jest w pełni automatyczna - zarówno zerowanie osi X i Y, jak i poziomowanie podgrzewanego stołu roboczego odbywają się bez konieczności ingerencji użytkownika. Pozwala to osiągnąć jeszcze większą precyzję, a także znacznie przyspiesza i ułatwia pracę.

Automatyczna kompensacja przekrzywień osi

Pojawiające się przekrzywienia na osiach są automatycznie kompensowane z dużą precyzją, co pozwala dodatkowo poprawić jakość i dokładność tworzonych wydruków, a także uzyskać lepsze odwzorowanie komputerowego projektu.

Automatyczne ładowanie filamentu i łatwe drukowanie warstwowe w wielu kolorach

Drukarka samodzielnie wykrywa kończący się filament i automatycznie ładuje następną rolkę z zasobnika. Urządzenie wyposażone jest też w funkcję ułatwiającą zmianę koloru filamentu podczas drukowania, co pozwala na tworzenie efektownych, wielobarwnych wydruków warstwowych (funkcja ColorPrint, obecnie zaimplementowana bezpośrednio do oprogramowania Prusa Slicer).

Wykrywanie zapchanej dyszy z wstrzymaniem wydruku

Jeżeli dysza ekstrudera zostanie zapchana (na przykład na skutek niedopasowania temperatury do materiału druku), urządzenie wykryje problem, a następnie wstrzyma pracę aż do momentu naprawienia usterki.

Duży obszar drukowania - 25 x 21 x 21 cm

Obszar roboczy o objętości 11 025 cm3 pozwala na drukowanie naprawdę sporych elementów, i to bez utraty jakości! Maksymalny rozmiar wytwarzanych detali to 250 x 210 x 210 mm - to więcej niż w poprzednich odsłonach (drukarki Original Prusa i3 MK2 oraz MK3 oferowały obszar roboczy o wymiarach 250 x 210 x 200 mm).

Wyświetlacz LCD z czytnikiem kart SD (w zestawie karta 8 GB)

Drukarka wyposażona jest w intuicyjny wyświetlacz LCD i wbudowany czytnik kart SD, za pomocą którego możesz wygodnie wgrywać projekty trójwymiarowych wydruków do urządzenia. Do zestawu dołączona jest kompatybilna karta SD o pojemności 8 GB.

Wysokość warstwy od 0,05 mm

Minimalna wysokość warstwy możliwa do uzyskania w tym modelu wynosi zaledwie 0,05 mm. Dzięki temu możesz wykorzystać drukarkę Prusa i3 MK3S+ nawet w najbardziej precyzyjnych projektach, gdzie wymagany jest najwyższy poziom dokładności.

Obsługiwane materiały

Drukarka Original Prusa i3 MK3S+ współpracuje między innymi z takimi materiałami jak PLA, ABS, PET, HIPS, Flex PP, Ninjaflex, Laywood, Laybrick, Nylon, Bamboofill, Bronzefill, ASA, T-Glase, filamenty wzmacniane włóknami węglowymi czy poliwęglany. Dodatkowo w zestawie otrzymasz kilogram wysokiej jakości szarego filamentu PLA.

Różnice względem Prusa i3 MK3

 • Czujnik filamentu IR
 • Ulepszony ekstruder
 • W przyszłości możliwość rozbudowy o drukowanie z wielu materiałów

 

Dlaczego warto wybrać Original Prusa I3?

 • Świetne wsparcie - Prusa zapewnia pełne wsparcie 24h na dobę, 7 dni w tygodniu za pomocą Live Chat i e-mail w kilku językach.
 • Najlepsze instrukcje montażu - obszerne i kolorowe instrukcje znacznie ułatwiają i przyspieszają montaż drukarki.
 • Możliwość ulepszania - drukarkę można ulepszać do nowej wersji bez konieczności kupowania całej nowej drukarki.
 • Montaż to zabawa - zrozumiesz podstawy konstrukcji drukarki 3D i dostaniesz ogromną przewagę przy rozwiązywaniu potencjalnych problemów i wymianach części.
 • Ustawienia przygotowane do natychmiastowego rozpoczęcia drukowania - Prusa zapewnia wysokiej jakości ustawienia drukowania i rozwija własne oprogramowanie do cięcia modeli na warstwy.
 • Jakość gwarantuje Josef Prusa - Prusa Research jest firmą z branży druku 3D z Pragi w Czechach. Została założona w 2012 roku przez Josefa Prusę, jednego z ojców ruchu RepRap jako jednoosobowy startup i zdołała już rozrozsnąć się do ponad 160 osób.
SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Napięcie zasilania: 

od 110 V do 220 V (AC - sieciowe)

Wyświetlacz: LCD
Dokładność druku:  10 x 10 x 5 mikronów
Prędkość druku:  200+ mm/s
Wysokość warstwy od 0,05 mm do 0,35 mm
Średnica dyszy:

standardowa: 0,4 mm

Obsługiwany filament:

PLA, ABS, PET, HIPS, Flex PP, Ninjaflex, Laywood, Laybrick, Nylon, Bamboofill, Bronzefill, ASA, T-Glase, filamenty wzmacniane włóknami węglowymi, poliwęglany...

Średnica filamentu:  1,75 mm
Tryb pracy: Online lub z karty SD
Format plików:  .stl, .obj, .jpg
Oprogramowanie:  Cura, KISSlicer, Simplify3D, Slic3r
Kalibracja: automatyczna kalibracja osi XYZ w 9 punktach / korekcja stołu osi
Ilość ekstruderów:

1

Czujnik filamentu:

tak - IR

Power Panic:

tak

Kompatybilność z OctoPrint:

tak

Zaawansowane czujniki:

4 termistory, czujniki obrotów wentylatorów, przesunięcia warstw

Cechy specjalne:

Koła zębate Bondtech, wentylator Noctua, super ciche sterowniki Trinamic

Powierzchnia wydruku:

magnetyczny stół z wymiennymi płytami ze stali sprężynowej z PEI

Temperatura dyszy: maks. 300 °C
Temperatura stołu roboczego: maks. 120 °C
Wymiary drukarki:  419 x 419 x 381 mm
Rozmiar druku:  250 x 210 x 200 mm
Masa:

6,35 kg

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

792 600 065 sklep@zadar.pl Realizacja wysyłek do 18:30, w soboty do 11.00 Darmowa wysyłka od 180zł

Informacja w stopce
Menu Szukaj Więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl