Czy tani druk 3D to mit? Niekoniecznie! 0
Czy druk 3D to drogie hobby? Niekoniecznie!

Druk 3D rozwija się prężnie - takie są fakty, a jak wiadomo - z faktami się nie dyskutuje. Dla osoby, która pierwszy raz w życiu usłyszy wyrażenie drukowanie przestrzenne, brzmi ono zwykle co najmniej futurystycznie - niczym duet słów, który ma rację bytu jedynie w dziełach fantastycznonaukowych. Tymczasem druk 3D to obecnie niesamowicie popularna technika wytwarzania przestrzennych obiektów. Coś, co jeszcze jakiś czas temu wydawało się technologią rodem z dzieł science fiction, obecnie odgrywa jest, no cóż, czymś rzeczywistym i dostępnym na wyciągnięcie ręki. Drukarka 3D może zostać bez przeszkód zakupiona przez kogokolwiek, kto posiada odpowiednią ilość pieniędzy, aby tego dokonać. Rośnie więc zainteresowanie drukowaniem trójwymiarowych obiektów - także wśród hobbystów. Czy druk 3D to drogie hobby? Niekoniecznie! Jaka drukarka 3D to doskonała, niedroga maszyna dla entuzjastów druku przestrzennego? Jakie filamenty będą doskonałą opcją dla osób, które nie chcą wydawać dużych sum pieniężnych na materiały, z których tworzone będą wydruki trójwymiarowe, ale pragną drukować wysokojakościowe obiekty przestrzenne? Czytajcie dalej - znajdziecie tu odpowiedzi na wspomniane pytania!

Spis treści:

 1. Niedrogi druk 3D - idealna, tania drukarka 3D
 2. Tani druk 3D - niedrogi, wysokojakościowy filament
 3. Niedrogi druk 3D - seria tanich tworzyw PLA, PET-G, ABS

Drukarka 3D Creality Ender-3 - bo druk 3D nie musi być kosztownym hobby!

Drukarka 3D Creality Ender-3 jest niedrogim urządzeniem, które umożliwia wykonywanie przestrzennych wydruków metodą FDM/FFF. To maszyna, która swą ogromną popularność wśród pasjonatów druku 3D zawdzięcza nie tylko niewygórowanej cenie, za którą można ją zakupić. Model Ender-3 jest sprzętem, który cechuje się bardzo dobrą specyfikacją techniczną. Produkt Creality ma do zaoferowania entuzjastom druku 3D dużą przestrzeń roboczą. Jej wymiary to 220x220x250mm. Drukarka 3D Creality umożliwia zatem wytwarzanie przestrzennych wydruków o dużej rozpiętości rozmiarowej. Maszyna wyposażona została w grzany stół roboczy (maksymalna temperatura platformy wynosi 110°C). Najwyższa, możliwa do osiągnięcia temperatura druku ma z kolei wartość 255°C. Drukarka 3D Ender-3 umożliwia wykonywanie wydruków z wielu typów filamentów. Mowa tu zatem nie tylko o tworzywach polilaktydowych (PLA). Poradzi sobie także z przetworzeniem filamentów TPU oraz materiałów, które wzbogacone zostały włóknem węglowym lub drewnianymi drobinkami. Ender-3 to doskonała maszyna dla entuzjastów technologii, jaką jest druk 3D. Stanowi ona sprzęt, który pochwalić się może dobrą specyfikacją techniczną i który kosztuje stosunkowo niedużą ilość pieniędzy. Model Ender-3 można ponadto bez przeszkód modyfikować. Jest to sprzęt, którego odpowiednie zmodyfikowanie doprowadzić może do istotnego zwiększenia osiągów maszyny. Jedną z możliwych do wprowadzenia modyfikacji drukarki 3D stanowi komora robocza - dzięki niej możliwe staje się wykonywanie wydruków trójwymiarowych z filamentów ABS!

Drukarka 3D Ender-3 od Creality

Drukarka 3D Creality Ender-3 to niedroga maszyna o bardzo dobrej specyfikacji technicznej. (©Creality)

 

Drukarka 3D Ender-3 - wszystkie informacje o produkcie
Dane podstawowe
Wymiary drukarki (bez szpuli) 440×410×465mm
Wymiary 600×350×160mm
Waga 8.6kg
Waga (z opakowaniem) 10kg
Cechy druku
Technologia druku FDM
Liczba głowic 1
Średnica filamentu 1.75mm
Obszar roboczy 220x220x250mm
Powierzchnia stołu roboczego Podgrzewana z matą BuildTak
Maksymalna temperatura platformy 110°C
Kalibracja platformy roboczej Ręczna
Standardowa średnica dyszy 0.4mm
Grubość warstwy od 0.1mm do 0.4mm
Typy filamentów
Maksymalna temperatura pracy dyszy 255°C
Maksymalna prędkość drukowania 180mm/s
Dane elektryczne
Zasilanie AC 100-265V 50-60Hz/DC 24V 15A
Pobór mocy 360W
Pozostałe informacje
Łączność Karta SD
Wymagania sprzętowe
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
Oprogramowanie
 • Cura
 • Simpify
Obsługiwane formaty plików
 • .stl
 • .obj
 • .gcode

Znamy już drukarkę 3D, która jest zarówno niedroga, jak również cechuje się dobrą specyfikacją techniczną. Urządzenie takie będzie jednak co najwyżej futurystycznie wyglądającą dekoracją, jeśli potencjał, jaki się w nim skrywa, nie zostanie należycie wykorzystany. Stworzono je w konkretnym celu, jaki stanowi drukowanie trójwymiarowych obiektów. Potrzebny jest jednak surowiec, z którego wydruk zostanie zbudowany. Są nim filamenty. Ceny niektórych z nich bywają niemałe. Na szczęście nie każde tworzywo do druku 3D jest drogie. Istnieje marka, której produkty są zarówno tanie, jak również zalicza się je do materiałów wysokojakościowych. Jest nią... Colorfil!

Filament Colorfil PLA - niedrogi, dobry materiał do drukarki 3D

Filamenty PLA marki Colorfil to niedrogie materiały do druku 3D techniką FDM/FFF. Składnikiem bazowym każdego z nich jest polilaktyd, czyli właśnie PLA. Filamenty PLA to doskonały materiał dla osób, dla których druk 3D jest zajęciem stricte hobbystycznym i które dopiero rozpoczynają przygodę, jaką stanowi drukowanie przestrzennych obiektów. Filamenty Colorfil PLA cechują się także niesamowicie atrakcyjną ceną! Jeden kilogram tworzywa kosztuje obecnie nieco ponad pięćdziesiąt złotych. W parze z niewygórowaną ceną filamentu Colorfil idzie jednak jego wysoka jakość. Wydruki trójwymiarowe, które wytwarzane są z tego materiału cechują się znakomitymi właściwościami estetycznymi. Dobra jakość tworzywa marki Colorfil przekłada się pozytywnie także na parametry wytrzymałościowe produktu. Jego składnikiem podstawowym jest PLA - trzeba mieć na uwadze odpornościowe ograniczenia tego polimeru. Filamenty Colorfil przygotowane zostały jednak tak, iż mają one wszystkie najlepsze własności wytrzymałościowe tworzywa polilaktydowego. Istnieje ponadto wiele wariantów kolorystycznych materiału omawianej marki. Dostępnych w sprzedaży barw filamentu Colorfil jest dużo, co stanowi niemały atut. Atrakcyjna cena tworzywa ściśle łączy się zatem z wysoką jakością produktu i niemałą ilością kolorystycznych wariantów materiału. Marka Colorfil udowadnia, iż druk 3D nie musi być kosztownym hobby! Czy to jedyny producent tanich, wysokojakościowych filamentów? Nie! Innym takim producentem jest...

Filamenty Colorfil

Filamenty Colorfil PLA to doskonały dowód na to, że druk 3D to niekoniecznie kosztowne hobby.

Zadar - niedrogi druk 3D nie tylko z PLA!

Zajmujemy się sprzedażą filamentów wszelakich. Nasza oferta obejmuje przede wszystkim tworzywa polskich producentów materiałów do druku 3D. Nebula, Colorfil i Grupa Azoty to zaledwie kilka spośród wielu firm, których filamenty nabędziecie właśnie u nas. Sami również posiadamy własną serię tworzyw do druku 3D techniką FFF/FDM. Filamenty Zadar to zarówno materiały polilaktydowe (PLA), jak również produkty, których składnikami bazowymi są inne polimery. Jednym z nich jest poli(tereftalan etylenu), który powiązano z glikolem, uzyskując PET-G - surowiec doskonale znany wielu entuzjastom druku 3D. Nasza oferta obejmuje również filamenty, których recepturową bazę stanowi terpolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowy, czyli ABS. Materiały Zadar są niedrogie - cena każdego z nich nie przekracza sześćdziesięciu złotych za szpulę, jaka zawiera 1 kilogram tworzywa! Są jednocześnie filamentami wysokojakościowymi i bezproblemowymi w obsłudze, co potwierdza zdecydowana większość ich użytkowników! Materiały Zadar - PLA, PET-G oraz ABS 300 - dowodzą, iż druk 3D nie musi być kosztownym hobby!

Filament Zadar PET-G (kolor czarny) 

Czarny filament Zadar PET-G to jeden z naszych bestsellerów nie bez powodu. Jest niedrogi i jednocześnie wysokojakościowy.

Druk 3D nie musi być drogim hobby - podsumowanie

Druk 3D to interesująca dziedzina technologiczna, która niekoniecznie jest kosztownym hobby. Nie posiadając ogromnych pokładów pieniężnych, można próbować się zagłębiać w jej tajniki i próby te będą jak najbardziej zakończone sukcesami. Drukarka 3D nie musi kosztować fortuny, aby mogła cechować się dobrymi parametrami technicznymi. Do nabycia wysokojakościowych filamentów nie są wymagane wielkie ilości pieniędzy, czego dowód stanowią zarówno nasze tworzywa, jak również materiały marki Colorfil. Czy druk 3D to drogie hobby? Odpowiedź jest oczywista i brzmi ona: Nie!

Komentarze do wpisu (0)

792 600 065 sklep@zadar.pl Wysyłka w ten sam dzień do 18:30 i 11:00 (sobota). Darmowa wysyłka od 180zł

Informacja w stopce
Menu Szukaj Więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl