Kraków kontra SLS
Sinterit zajmuje się produkcją drukarek 3D, które wytwarzają trójwymiarowe wydruki w oparciu o technikę selektywnego spiekania laserem sproszkowanych materiałów, czyli w skrócie SLS. Modele Lisa oraz Lisa Pro stanowią rezultaty prac firmy z Krakowa nad okiełznaniem omawianej technologii. Kompaktowe wymiary drukarek 3D stworzonych przez Sinterit, ich relatywnie niewygórowana cecha w porównaniu do podobnych, konkurencyjnych urządzeń, prostota obsługi oraz doskonała jakość procesu druku obiektów 3D wskazują, iż firma z Krakowa SLS w pełni ujarzmiła i uczyniła z niej przystępną technikę drukowania przestrzennego.
Doświadczenie, wiedza i pasja
Wyjątkowo popularna technologia FDM ma swoje ograniczenia. Lukę tą doskonale wypełniają możliwości metody SLS. Zdając sobie sprawę z takiego stanu rzeczy, zespół tworzący Sinterit postanowił potencjał drzemiący w technologii tej wykorzystać, przedstawiając światu autorskie rozwiązania w kwestii drukarek 3D pracujących w oparciu o omawianą technikę. Każde urządzenie firmy Sinterit od początku do końca wytwarzane jest w Krakowie. Drukarki 3D wykonywane są przez zespół ludzi, których wspólne mianowniki stanowią ogromne pokłady wiedzy i doświadczenia oraz technologiczna pasja. Sinterit to jedna z firm będących przodownikami rewolucji, jaką stanowi dynamicznie rozwijające się drukowanie przestrzenne.
Nie tylko drukarki 3D
Firma Sinterit zajmuje się również produkcją proszków wykorzystywanych w technologii SLS do tworzenia trójwymiarowych wydruków. Jej oferta surowcowa obejmuje materiały poliamidowe (PA11 w wariantach Onyx i ESD oraz PA12 Smooth) oraz te, które charakteryzują się wysoką elastycznością (Flexa w wariantach Bright, Grey i Soft, a także TPE). Na tym jednak nie koniec. Sinterit oferuje również autorskie oprogramowanie (Sinterit Studio) oraz urządzenia i narzędzia stanowiące suplement do tworzonych przez firmę z Krakowa drukarek 3D, w tym m.in. piaskarki przyspieszające post-processing wydruków i zbiornik na sproszkowany materiał budulcowy.