Wersje językowe

OLFA - o historii firmy i pewnych wynalazkach

Historia firmy OLFA swój początek ma w 1956 roku w Japonii. Z datą tą powiązane jest bardzo istotne wydarzenie, u źródeł którego szukać należy genezy marki. Wówczas to bowiem Yoshiko Okada stworzył pierwszy w skali ogólnoświatowej nóż wyposażony w segmentowane i odłamywane ostrze. Innowacyjność wynalezionego przez Japończyka ostrza wynika z braku konieczności jego ostrzenia. W niepamięć odeszło więc wielokrotne stosowanie narzędzi szlifierskich koniecznych do przywrócenia sprzętu tego typu do stanu używalności. Zużyte ostrze należało złamać, uzyskując w ten sposób świeżą, ostrą powierzchnię tnącą. Rok 1979 przynosi światu kolejną narzędziową innowację, której genezy ponownie doszukiwać się należy w działaniach Yoshiko Okady. Kierowana przez niego firma tworzy wówczas pionierski nóż krążkowy, który z czasem zyskuje bardzo silną pozycję w różnorodnych branżach - w tym m.in. w branży tekstylnej - stając się coraz częściej stosowanym ekwiwalentem klasycznych nożyc. 1984 rok to czas, w którym firma funkcjonująca do tej pory jako OKADA Industries ulega nazwowej metamorfozie, stając się znanym po dziś dzień przedsiębiorstwem OLFA Corporation.

OLFA - jakość i tradycja

Firma, której miejsce powstania stanowi Japonia, swoją szeroko rozumianą działalność kontynuuje tam do chwili obecnej. Cały proces tworzenia produktu marki OLFA - począwszy od zaprojektowania danego narzędzia i na jego wytworzeniu kończąc - odbywa się tamże, w Kraju Kwitnącej Wiśni. Określeniami, które wielu ludzi wiąże z Japonią i narodem ją zamieszkującym, są tradycja oraz dbałość o to, aby wytwarzane, rozmaite dobra zaliczały się do ścisłej czołówki pod względem jakościowym. Nie inaczej jest w przypadku marki OLFA, która podobnie jak kraj, w którym swe życie rozpoczęła i w którym funkcjonuje do dziś, stanowi syntezę wspomnianych już cech. Ostrza stanowiące komponenty narzędzi produkowanych przez firmę wykonywane są z doskonałych jakościowo surowców oraz tworzone według receptur, których genezy szukać należy w opanowanej do perfekcji przez Japończyków sztuce kucia mieczy. Pozostałe, niemniej istotne elementy sprzętu tnącego marki OLFA, takie jak rękojeści oraz uchwyty wytwarza się tak, aby ostrze, będące nadrzędnym komponentem produktu, osiągało możliwie najwyższe parametry wydajnościowe. Każda ze składowych części narzędzia poddawana jest dogłębnym, bardzo precyzyjnym testom oraz ścisłej kontroli, które podyktowane są pragnieniem dostarczenia potencjalnemu użytkownikowi sprzętu o niewiarygodnie wręcz wysokiej jakości.

OLFA - narzędzia przydatne w druku 3D

OLFA produkuje wiele narzędzi, które doskonale sprawdzają się w roli akcesoriów wykorzystywanych w druku 3D. Mowa tu przede wszystkim o post-processingu wydrukowanych obiektów trójwymiarowych. Ułatwią go odpowiednio dobrane nożyki oraz skalpele. Zakupicie u nas również maty (w formatach: A4 i A3) oraz nożyczki. Wszystkie produkty, które zostały tu dotychczas wymienione, reprezentują markę OLFA.

OLFA

OLFA AK-4 Skalpel OLFA AK-4 Skalpel
Producent: OLFA
Cena:

68,00 zł

szt.
zobacz więcej
OLFA Mata 320x225mm CM-A4 OLFA Mata 320x225mm CM-A4
Producent: OLFA
Cena:

49,00 zł

szt.
zobacz więcej
OLFA Mata 320x450mm CM-A3 OLFA Mata 320x450mm CM-A3
Producent: OLFA
Cena:

74,00 zł

szt.
zobacz więcej
OLFA Nożyczki SCS-1 OLFA Nożyczki SCS-1
Producent: OLFA
Cena:

79,00 zł

szt.
zobacz więcej
OLFA Nożyczki SCS-3 OLFA Nożyczki SCS-3
Producent: OLFA
Cena:

37,00 zł

szt.
zobacz więcej
OLFA Nóż segmentowy SAC-1 OLFA Nóż segmentowy SAC-1
Producent: OLFA
Cena:

29,00 zł

szt.
zobacz więcej
OLFA Nóż segmentowy SVR-1 OLFA Nóż segmentowy SVR-1
Producent: OLFA
Cena:

31,00 zł

szt.
zobacz więcej
OLFA Nóż segmentowy SVR-2 OLFA Nóż segmentowy SVR-2
Producent: OLFA
Cena:

31,00 zł

szt.
zobacz więcej
OLFA Ostrza KB4-NS/3 do skalpela AK-4 OLFA Ostrza KB4-NS/3 do skalpela AK-4
Producent: OLFA
Cena:

18,00 zł

zobacz więcej
OLFA Skalpel AK-5 OLFA Skalpel AK-5
Producent: OLFA
Cena:

35,00 zł

zobacz więcej
OLFA T-45 Skrobak 45mm OLFA T-45 Skrobak 45mm
Producent: OLFA
Cena:

40,00 zł

zobacz więcej

792 600 065 sklep@zadar.pl Realizacja wysyłek do 18:30, w soboty do 11.00 Darmowa wysyłka od 180zł

Informacja w stopce
Menu Szukaj Więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl