Wersje językowe

Filament PLA Glow in the Dark Spectrum 1.75mm Yellow-Green 0.5kg

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: W ten sam dzień do 16.45
Cena: 119,99 zł 119.99
ilość szt.
Zyskujesz 11 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Spectrum
Kod produktu: 5903175651334

Opis

Filament PLA Glow in the Dark - o materiale

Filament PLA Glow in the Dark jest tworzywem do druku 3D, którego bazowy składnik stanowi polilaktyd, czyli PLA. Stworzony przez Spectrum Filaments materiał spośród grona podobnych mu tworzyw wyróżnia się unikalnym walorem dekoracyjnym. Jest nim fosforescencja. Wydruki 3D wykonane z PLA Glow in the Dark świecą zatem własnym światłem. Należy je jedynie uprzednio naświetlić zewnętrznym źródłem światła. Recepturową bazę filamentu PLA Glow in the Dark stanowi polilaktyd. Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt, iż tworzywo stworzone przez Spectrum Filaments posiada wszystkie pozytywne własności tego polimeru. Filament PLA Glow in the Dark jest zatem bajecznie prosty w obsłudze. Nie wymaga on drukarki 3D wyposażonej ani w zamkniętą komorę druku, ani w podgrzewany stół roboczy. Wydruki utworzone z PLA Glow in the Dark łatwo oddziela się od platformy urządzenia drukującego. Stanowi jednocześnie tworzywo relatywnie twarde i wytrzymałe. Baza filamentu PLA Glow in the Dark cechuje się także biodegradowalnością. Materiał charakteryzuje się również wysokim poziomem niepodatności na wypaczanie. Filament PLA Glow in the Dark stanowi fuzję cech, jakimi są:

  • prostota obsługi,
  • dobre parametry wytrzymałościowe,
  • unikatowe walory dekoracyjne.

Filament PLA Glow in the Dark - porady

Filament PLA Glow in the Dark jest nieskomplikowanym w obsłudze materiałem do druku 3D, z którego tworzyć można spektakularne wizualnie obiekty przestrzenne. Istnieją jednak proste sposoby na wydobycie z niego całego potencjału, jaki skrywa się w tworzywie stworzonym przez Spectrum Filaments.

  1. Zdolność świecenia filamentu PLA Glow in the Dark uaktywni się, gdy wydruk z niego wykonany zostanie uprzednio wystawiony na działanie zewnętrznego źródła światła. Im większa ilość czasu została wygospodarowana na naświetlanie obiektu 3D, który wydrukowano z tworzywa
  2. Intensywnością światła, jakie wytwarza przedmiot wykonany z filamentu PLA Glow in the Dark, można w prosty sposób manipulować. Grubość ścian obiektu drukowanego oraz jego poziom wypełnienia to wyrażenia-klucze i parametry, których umiejętne dobranie pozwoli uzyskać efekt fosforescencji dobrany do preferencji użytkownika drukarki 3D.
  3. Chcąc wytwarzać wydruki 3D z filamentu PLA Glow in the Dark, warto zamontować w urządzeniu dyszę, którą wykonano z materiału bardziej wytrzymałego niż mosiądz. Spectrum Filaments zaleca, aby komponent ów wyprodukowany był przynajmniej ze stali nierdzewnej.

Filament PLA Glow in the Dark - specyfikacja tworzywa

Informacje podstawowe
Składnik bazowy PLA
Walor wizualny świecenie w ciemności
Kolor Żółtozielony (yellow-green)
Temp. druku od 185°C do 215°C
Podgrzewany stół niewymagany
Waga netto 0.5kg
Waga brutto 0.8kg
Tolerancja wymiarowa ± 0.05mm
Opcja Verify your spool - podgląd średnicy na całej szpuli TAK
Wymiary szpuli
  • śr. zewn.: 20cm
  • śr. wewn.: 5.2cm
  • szer.: 5.5cm
Właściwości fizyczne i termiczne materiału bazowego
Ciężar właściwy 1.24 g/cc
MFR (210°C / 2.16kg), g/10 min 6 (ASTM D1238)
Temperatura odkształcenia cieplnego (HDT) 55°C
Wytrzymałość na rozciąganie przy zerwaniu 53MPa (ASTM D882)
Wytrzymałość na rozciąganie 60MPa (ASTM D882)
Moduł sprężystości 3.5MPa (ASTM D882)
Odporność na uderzenia 16J/m (ASTM D256)

O opakowaniu produktu

Przezroczysta szpula, na którą nawinięty jest filament PLA firmy Spectrum, zawierająca informację o typie materiału, średnicy oraz zalecanej temperaturze druku pakowana jest próżniowo wraz z pochłaniaczem wilgoci. Do oryginalnie zafoliowanego pudełka z tak zabezpieczonym filamentem dołączona jest papierowa instrukcja obsługi.

Spectrum Filaments - o producencie

Pryzmat rozbija światło widzialne na szereg różnobarwnych prążków będących jego składowymi, których zbiór jest jednym z rodzajów tzw. widma optycznego inaczej określanego mianem spektrum. Spectrum Filaments - polski producent filamentów do drukarek 3D - nie tylko poprzez swoją nazwę nawiązuje do omawianego zagadnienia - czyni to także, tworząc produkty o bogatym, bardzo szerokim wachlarzu kolorystycznym i rodzajowym. Logo marki przedstawiające wielobarwnego kameleona to symbol nie tylko zróżnicowanego asortymentu, lecz także umiejętności firmy do dostosowywania swojej oferty do dynamicznie zmieniających się oczekiwań klientów oraz do nieustannie ewoluującej technologii druku 3D. Wysoka jakość produktów, szeroki wybór typów filamentów występujących w bogatej ilości barw, innowacyjność oraz otwartość na konsumenckie potrzeby - to cechy doskonale opisujące Spectrum Filaments.

Dane techniczne

Wytrzymałość temperaturowa do 60°C
Seria producenta Spectrum - Glow in the Dark
Rodzaj materiału PLA
Kolor Zielony
Efekt wizualny Świecący w ciemności
Waga netto 0.5kg
Średnica 1.75mm

Opinie o produkcie (0)

Informacja w stopce
Menu Szukaj Menu więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl