Wersje językowe
 

Drukarka 3D Urbicum MX

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 43 050,00 zł 43050.00
ilość szt.
Zyskujesz 4 305 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Urbicum
Kod produktu: 111111116655

Opis

Niezawodna drukarka klasy przemysłowej

Drukarka Urbicum MX jest maszyną typu FDM, doskonale zaadaptowaną do zastosowań przemysłowych. Wysoka prędkość druku, wytwarzanie obiektów wysokiej jakości, ciągłość pracy i szeroko pojmowana niezawodność stanowią wyróżniki, dzięki którym model MX wypada niezwykle korzystnie na tle konkurencyjnych urządzeń, pod wieloma względami je przewyższając. Porządne, trwałe komponenty w istotny sposób wpływają na koszty eksploatacji drukarki, co stanowi jej dodatkowy atut.

Doskonale wyposażona komora robocza

Przestrzeń druku urządzenia opisana została poprzez wartości długości odcinków wzdłuż poszczególnych osi układu współrzędnych i wynosi odpowiednio: 402mm wzdłuż osi X, 452mm dla osi Y i 500mm wzdłuż osi Z. Równoważny zapis to: 402×452×500mm. Zamknięta komora robocza z funkcją dogrzewania umożliwia lepszą kontrolę procesu drukowania. Rozwiązanie takie pozwala także na przygotowanie wydruków z filamentów, które do ich przetworzenia wymagają specyficznych warunków temperaturowych. Do tego typu surowców zaliczane są m.in. materiały techniczne. Zainstalowany wewnątrz niej filtr HEPA z węglem aktywnym pozwala na pozbywanie się substancji lotnych powstających podczas przetwarzania filamentu przez drukarkę. Możliwy jest również montaż wyciągu, poprzez który usuwane jest zanieczyszczone powietrze. Komora wyposażona została w sygnalizacyjne oświetlenie RGBW, które poprzez zmianę barwy informuje użytkownika o stanie pracy maszyny. W jej wnętrzu umieszczono także czujniki: końca filamentu oraz jego zacięcia się. Zainstalowany został również popychacz materiału filamentowego. Lewy bok urządzenia wygospodarowano na wieszaki na materiał, z którego wytwarzane są trójwymiarowe wydruki. Dzięki odseparowanej przestrzeni z umiejscowionymi wewnątrz niej układem elektronicznym oraz silnikami napędowymi jej komponenty nie wchodzą w interakcję termiczną z elementami komory roboczej.

Podciśnieniowy stół roboczy

Niewymagający mapowania, podciśnieniowy stół roboczy wytworzony został z dziesięciomilimetrowej warstwy aluminium. Proces druku się nie odbywa się bezpośrednio na nim, lecz na umieszczanych na nim nakładkach wykonanych z rozmaitych materiałów, np. wyprodukowanych z poliwęglanu (PC). Zamontowana, zautomatyzowana pompa próżniowa odpowiada za ich ścisłe przyleganie. Maksymalna, zalecana temperatura pracy stołu roboczego wynosi: 130ºC.

Autorski ekstruder

Pojedynczy, autorski ekstruder, którego elementy mechaniczne wyprodukowane zostały z metalu, umożliwia regulację siły nacisku wchodzącego w jego skład radełka na filament. Głowica, której maksymalna, zalecana temperatura jest równa 400ºC, stanowi kolejny już komponent drukarki pozwalający na przygotowywanie wydruków z materiałów technicznych, które wymagają często wysokich wartości parametrów termicznych, dzięki którym możliwe jest ich przetwarzanie przez urządzenie drukujące. Szeroki wachlarz dysz obejmuje modele o średnicach od 0.3mm do 1mm (średnice dysz zwiększają się co 0.1mm, począwszy od tej o średnicy 0.3mm, co daje łącznie osiem rodzajów tego elementu do wyboru). Dostępne są również dysze utwardzane. Standardową dyszą dołączoną do drukarki jest ta, której średnica mierzy 0.5mm. Ekstruder opracowany przez firmę Urbicum umożliwia wytłaczanie do 5kg filamentu w ciągu doby przy jednoczesnym utrzymaniu stałej, bardzo dobrej jakości procesu ekstruzji. Zagwarantowano w ten sposób bardzo wysoki poziom ciągłości pracy drukarki. Zawrotna prędkość druku, której wartości wynoszą odpowiednio do 450mm/s dla szybkości jałowej wzdłuż osi XY oraz do 160mm/s dla zalecanej prędkości drukowania.

Prosta obsługa

Intuicyjną kontrolę drukarki umożliwia kolorowy panel o przekątnej wynoszącej od 4.3’’ do 7’’. Może być on przymocowany do urządzenia dzięki umieszczonym w nim magnetycznym elementom lub też swobodnie trzymany w dłoniach. Komunikować się z urządzeniem można poprzez sieć Wi-Fi, połączenie USB lub poprzez kartę pamięci SD.

Opinie o produkcie (0)

Menu Szukaj Menu więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl