Wersje językowe

Drukarka 3D Ubot P440

drukarka-3d-ubot-p440.jpg
  • nowość
Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 84 870,00 zł 84870.00
ilość szt.
Zyskujesz 8 487 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Duże pole robocze i wysoka precyzja kalibracji stół-głowica

Drukarka P440 marki UBOT dysponuje platformą roboczą, której wartości dla poszczególnych osi wynoszą: 440mm dla osi X, 330mm dla osi Y oraz 300mm dla osi Z. System kalibracji cechuje się wysoką dokładnością sięgającą 3.125 mikrometra dla osi X i Y oraz 0.6 mikrometra dla osi Z. Poziomowanie stołu jest procesem automatycznym, który wykonywany jest przez system urządzenia. Powierzchnia platformy druku zostaje najpierw zmapowana, zaś stosowana w następnym kroku metoda elementów skończonych pozwala na wytworzenie stosownego obrazu. Wynik tych działań stanowi precyzyjnie wypozycjonowany względem dyszy stół.

Doskonała kontrola warunków termicznych druku

Odseparowany, wyspecjalizowany system grzewczy o mocy 1500W odpowiada za utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz komory, w której odbywa się proces druku. Niespodziewane skoki temperaturowe wywoływane ruchem powietrznym poprzez wyposażenie urządzenia w system samodzielnie działających wentylatorów. Kolejna dodatkowa wentylacja odpowiedzialna jest za odprowadzanie powietrza z zamkniętej przestrzeni drukowania, które następnie poddane zostaje procesowi oczyszczania przez czterofunkcyjny system filtracji komory obejmujący następujące komponenty: HEPA, filtr węglowy, PP oraz zimny filtr katalityczny.

Trójelementowa platforma robocza

Cechująca się wysokim poziomem złożoności platforma robocza drukarki przyjmuje temperatury o wartościach osiągających nawet 160ºC. Zastosowanie mocowanie magnetyczne umożliwia bezproblemowe odseparowanie jej od urządzenia w celu usunięcia gotowego wydruku. Stół roboczy złożony jest z następujących komponentów:

  • Wyprodukowana z prefabrykowanej, giętej stali platforma bazowa o dużej sztywności
  • Platforma robocza, której temperatura modyfikowana jest poprzez system, którego moc wynosi 800 W. Za sprawą aluminium, czyli materiału, z którego stół został wykonany, temperatura całej powierzchni omawianego komponentu drukarki osiąga wartość cechującą się stabilnością i jednorodnością.
  • Pokryta podłożem zapobiegającym przyleganiu platforma sprężysta, która zapewnia bezproblemowe usuwanie wydrukowanych już obiektów ze stołu roboczego

Taki przekładaniec złożony z trzech warstw różniących się właściwościami pozwala na druk z wykorzystaniem obszernego spektrum rodzajów materiałów filamentowych, również tych wymagających podgrzewanego podłoża wraz z łatwością ze zdejmowaniem gotowych wydruków z platformy roboczej.

Proces druku pod kontrolą

Wyposażenie sprzętu w czujnik wykrywający wyczerpanie się materiału filamentowego oraz potencjalne problemy towarzyszące przetwarzaniu surowca budulcowego przez drukarkę stanowi jeden z elementów aparatu kontroli procesu druku. P440 pozwala na monitorowanie postępu drukowania za pomocą sprzętu mobilnego dzięki komunikowaniu się urządzenia z użytkownikiem za pośrednictwem smartfona, a konkretniej poprzez odpowiednie alerty SMS-owe. W skład systemu kontroli procesu druku wchodzi też zamontowana wewnątrz komory roboczej kamera. Umożliwiona została również wymiana informacji na drodze drukarka-komputer. Inicjowanie procesu druku za pomocą wymienionych urządzeń także uwzględniono podczas tworzenia modelu P440. Dokonywać można również transferu plików z komputera na dysk zainstalowany wewnątrz drukarki.

Hellfire, czyli piekielnie dobry hotend!

Nie bez przyczyny hotend, w który wyposażony został model P440, otrzymał nazwę oznaczającą w języku angielskim ogień piekielny. Dysza osiągająca zawrotne wartości temperaturowe, mogące wynosić nawet 400C, umożliwia drukowanie obiektów z materiałów wymagających bardzo wysokich temperatur, aby mogły one zostać odpowiednio przetworzone przez urządzenie drukujące. Na szybkie osiągnięcie ekstremalnych warunków termicznych pozwalają wmontowane grzałki o dużej mocy. Prostota wymiany dysz o średnicach obejmujących przedział od 0.2mm do 1.2mm (wartości średnicy dysz zmieniają się co 0.1mm, co daje łącznie 11 dysz różniących się tym właśnie parametrem) stanowi kolejną cechę-atut komponentu Hellfire.

Herkules, czyli potęga zamknięta w ekstruderze

Zaprojektowany przez markę UBOT ekstruder o wymownej nazwie Herkules cechuje się dwukrotnie zwiększoną siłą wyciskania filamentu. Właściwość ta osiągnięta została w wyniku zastosowania dwóch rozwiązań. Po pierwsze zwiększono moment obrotowy silnika krokowego tego komponentu drukarki. Po drugie - w ekstruderze zastosowano sprzężenie podwójne. Dzięki takim rozwiązaniom ekstruzja materiału filamentowego jest bardzo dokładna, zaś ryzyko wystąpienia kłopotów podczas tego procesu - niewielkie. Dodatkowo zaznaczyć należy, iż drukarka P440 może pracować zarówno w trybie jedno-, jak i dwugłowicowym.

Opinie o produkcie (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl