Wersje językowe

Zortrax Inkspire & Zortrax Ultrasonic Cleaner

Dostępność: Oczekiwanie na dostawę
Cena: 10 350,00 zł 10350.00
ilość szt.
Zyskujesz 1 035 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Zortrax
Kod produktu: 7D3E-164CE_20190810184854

Opis

Wkrocz do in(k)spirującego świata druku 3D z żywic

Drukarka 3D Zortrax Inkspire stanowi maszynę umożliwiającą drukowanie przestrzennych obiektów poprzez umiejętne przetwarzanie fotopolimerów, czyli żywic utwardzanych światłem. Sprzęt nie działa jednak w oparciu ani o technologię SLA, ani metodę DLP. Do pracy nad trójwymiarowymi wydrukami urządzenie zaprzęga bowiem technikę UV LCD. Dzięki tej technologii drukarka 3D Zortrax Inkspire produkuje przestrzenne struktury charakteryzujące się znakomicie wysokim poziomem dokładności wykonania nawet najdrobniejszych ich detali. Precyzja ta zapewniona została dzięki rozdzielczości, która przyjmuje wartość równą 50μm zarówno w osi X, jak również w osi Y. Grubość warstw wykonywanych przez drukarkę 3D Zortrax Inkspire wynosi co najmniej 25μm. Powierzchnia robocza drukarki 3D Zortrax Inkspire wynosi około 74×132×175mm, zaś szybkość wykonywania przez nią wydruków mieści się w przedziale od 20mm/h do 36mm/h. Ponieważ jest to urządzenie przetwarzające światłoutwardzalną żywicę, posiada ono komorę. Wewnątrz drukarki 3D zainstalowany został również filtr węglowy. 

UV LCD, czyli znakomita technika wytwarzania wydruków z fotopolimerów

Jak wspomniano wcześniej, drukarka 3D Zortrax Inkspire produkuje trójwymiarowe wydruki, korzystając z możliwości technologii UV LCD. W procesie druku 3D opierającym się na zastosowaniu omawianej techniki żywica światłoutwardzalna ulega zestaleniu wskutek wystawienia tego materiału na działanie światła emitowanego przez ekran ciekłokrystaliczny (LCD). Płyn żywiczny zamienia się w ciało stałe pod wpływem fal świetlnych, których długość wynosi 405nm. Co istotne, zjawisko to dotyczy zarówno materiałów dedykowanych, jak również żywic produkowanych przez firmy zewnętrzne. Fotopolimer utwardzany jest dodatkowo poprzez ekspozycję surowca na promieniowanie nadfioletowe (UV) wytwarzane przez oświetlenie LED. Podobnie jak w druku 3D metodą FDM, tworzenie obiektów cechujących się skomplikowaną budową odbywa się równolegle z drukowaniem struktur podporowych. Elementy te usuwa się po zakończeniu produkcji przestrzennej bryły. Drukarka 3D Zortrax Inkspire umożliwia dodatkowe naświetlenie tych struktur światłem UV w celu łatwiejszego oddzielenia ich od wydruku właściwego.

Intuicyjna obsługa i wszechstronne wsparcie

Poziomowanie platformy, na której odbywa się proces druku 3D, jest w pełni zautomatyzowany. Drukarka 3D Zortrax Inkspire wyposażona została w ekran dotykowy o przekątnej równej 4'' i o rozdzielczości wynoszącej 800×480px. Dzięki temu komponentowi obsługa urządzenia charakteryzuje się wysokim poziomem intuicyjności, korzystnie wpływając na przyjemność płynącą z jego użytkowania. Komunikacja z drukarką 3D Zortrax Inkspire możliwa jest również dzięki wbudowanemu w nią modułowi Wi-Fi. Załączone autorskie oprogramowanie Z-Suite bezproblemowo przeprowadza użytkownika drukarki 3D Zortrax Inkspire przez cały proces druku przestrzennego obiektu - od momentu wczytania modelu 3D, jego edycji, do ostatecznego jego wydrukowania. Zapewnione zostało też wsparcie umożliwiające wykorzystanie zewnętrznego oprogramowania do cięcia trójwymiarowych, cyfrowych modeli. Umożliwiono również obsługę plików o formatach .zcodex i .cws, tj. są one wspierane.

Ultrasonic Cleaner

Ultrasonic Cleaner jest urządzeniem przeznaczonym do oczyszczania obiektów wydrukowanych za pomocą drukarki 3D Zortrax Inkspire z resztek płynnej żywicy światłoutwardzalnej. Zbiornik o wymiarach 240×135×100mm wykonany został ze stali nierdzewnej. Urządzenie wypełniane jest płynnym detergentem, w którym następnie umieszcza się wydruk. Proces oczyszczania wydrukowanego obiektu z płynu żywicznego zachodzi pod wpływem fal mechanicznych o częstotliwości sięgającej 40kHz przechodzących przez ośrodek, który stanowi detergent. Zazwyczaj czas czyszczenia wydruku trwa około 10 minut, lecz procedurę tą wydłużyć można nawet do 30 minut. Ultrasonic Cleaner umożliwia bardzo precyzyjne pozbycie się resztek żywicy z najdrobniejszych nawet szczelin wydrukowanego obiektu.

Nie tylko drukarka 3D

W skład zestawu wchodzą:

 • drukarka 3D Zortrax Inkspire
 • urządzenie do czyszczenia wydruków Ultrasonic Cleaner
 • Z-Suite
 • Starter Kit
 • żywica Zortrax Resin Basic (500ml)

Dane techniczne drukarki 3D

 Cechy urządzenia
Technologia druku UV LCD
Pole robocze (X×Y×Zmm) 132×74×175mm
Struktury podporowe Usuwalne mechanicznie, drukowane z materiału modelowego
Źródło światła Zintegrowane światło UV
Długość fali świetlnej 405nm
Łączność
 • Wi-Fi
 • Ethernet
 • USB
System operacyjny Android
Procesor Quad Core
Ekran dotykowy Tak
Typ ekranu IPS (800×480px)
Przekątna ekranu 4''
Zewnętrzne materiały Obsługiwane
Parametry procesu druku
Wielkość pojedynczego piksela 50μm
Grubość warstwy
 • 25μm
 • 50μm
 • 100μm
Kalibracja platformy automatyczna
 Dane temperaturowe
Temperatura pomieszczenia dla pracującego urządzenia od 20°C do 30°C
Temperatura przechowywania od 0°C do 35°C
Cechy oprogramowania
Pakiet oprogramowania Z-Suite
Obsługiwane typy plików wejściowych
 • .stl
 • .obj
 • .dxf
 • .3mf
 • .zcodex
Wspierane formaty plików
 • .cws
 • .zcodex
Obsługiwane systemy operacyjne
 • Mac OS do wersji Mojave
 • Windows 7 i nowsze
Parametry elektryczne
Natężenie prądu wejściowego
 • 110V 1.4A 50/60Hz
 • 240V 0.85A 50/60Hz
Maksymalny pobór mocy 75 W

Opinie o produkcie (0)

792 600 065 sklep@zadar.pl Zamówienia wysyłamy do 16:45 Darmowa wysyłka od 180zł

Informacja w stopce
Menu Szukaj Więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl