Wersje językowe

Drukarka 3D Sinterit Lisa

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 44 225,00 zł 44225.00
ilość szt.
Zyskujesz 4 422 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Sinterit
Kod produktu: A8C1-99125

Opis

Kompaktowe wymiary i prostota obsługi

Drukarka 3D Sinterit Lisa to urządzenie pracujące w oparciu o technologię selektywnego spiekania sproszkowanego materiału laserem (SLS) cechujące się kompaktowymi wymiarami, bo wynoszącymi 620×400×660mm. Wydruki utworzone za pomocą tej maszyny wyróżniają się wysoką wytrzymałością oraz precyzją wykonania. Drukarkę wyposażono w dotykowy ekran umożliwiający nieskomplikowaną obsługę urządzenia. Oprogramowanie Sinterit Studio kompatybilne z systemem Windows i współpracujące z plikami o formatach: .stl, .obj, .3ds, .fbx, .dae, .3mf, bezkolizyjnie przeprowadza użytkownika przez cały proces druku od momentu wczytania cyfrowego modelu danego obiektu do otrzymania jego wydruku. Wbudowany w drukarkę moduł Wi-Fi pozwala na przesyłanie plików utworzonych/zmodyfikowanych przy użyciu omawianego wcześniej software-u bezpośrednio do urządzenia drukującego. Możliwa jest również łączność poprzez USB. Monitoring procesu druku możliwy jest dzięki oprogramowaniu Sinterit Studio oraz wbudowanej w maszynę kamerze.

Szybkość i precyzja

Skanowanie warstwy wiązką światła laserowego odbywa się z szybkością do 500mm/s. Takie wartości prędkości omawianego procesu korzystnie wpływają na skrócenie czasu wykonywania wydruku metodą selektywnego spiekania sproszkowanego materiału laserem w sensie ogólnym. Przestrzeń robocza drukarki 3D Sinterit Lisa o wymiarach wynoszących 150×200×150mm umożliwia tworzenie pojedynczych, przestrzennych obiektów o relatywnie dużych rozmiarach lub szeregu wydruków mniejszych. Maksymalne wymiary przedmiotów drukowanych z materiału Flexa lub TPE przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu ich dokładności są równe 110×150×150mm. W przypadku wykonywania wydruków z surowców poliamidowych (PA11 i PA12) rozmiary te wynoszą 90×130×130mm. Drukowanie przestrzennych obiektów za pomocą pracującej w technologii SLS drukarce 3D Sinterit Lisa cechuje się wysokim poziomem dokładności. Grubość pojedynczej warstwy przyjmuje wartości z przedziału od 0.075mm do 0.175mm. Minimum dokładności w osiach X i Y wynosi 0.05mm.

Struktury podporowe? Niepotrzebne!

W druku metodą SLS niestosowane są struktury podporowe. Dlaczego? Świeżo wydrukowany obiekt spoczywa w przestrzeni roboczej w celu uzyskania stosownej wytrzymałości, będąc jednocześnie otoczonym ze wszystkich stron ziarenkami sproszkowanego materiału, które nie uległy procesowi spiekania ich wiązką światła laserowego. To właśnie one stanowią swego rodzaju podporowe komponenty dla przygotowanego wydruku. Jest to bardzo istotna właściwość techniki selektywnego spiekania proszku laserem, która umożliwia bezproblemowe drukowanie za pomocą drukarki 3D Sinterit Lisa obiektów, które mają skomplikowaną strukturę geometryczną. Urządzenie pozwala także na wykonywanie w pełni funkcjonalnych, ruchomych mechanizmów, które są gotowe do użycia od razu po ich wydrukowaniu.

Multum możliwości

Pracująca w technologii SLS drukarka 3D stworzona przez krakowską firmę Sinterit umożliwia tworzenie doskonałych jakościowo wydruków przeznaczonych do zastosowań prototypowych. Pozwala ona na wytwarzanie wydruków z kilku materiałów jednocześnie w ramach jednego urządzenia. Dzięki wykorzystywanej przez drukarkę technologii selektywnego spiekania laserem możliwe jest tworzenie przestrzennych wydruków cechujących się wysokim poziomem złożoności oraz ruchomych, w stu procentach funkcjonalnych mechanizmów. Wszystkie wymienione cechy w połączeniu z kompaktowymi wymiarami urządzenia i niewysoką ceną w porównaniu do innych produktów bazujących na technice SLS czynią z drukarki 3D Sinterit Lisa znakomity sprzęt znajdujący zastosowanie w szeroko pojmowanym przemyśle.

Dane techniczne drukarki 3D

Laser diodowy 5W, Laser IR
Wymiary pola roboczego 150×200×150mm
Grubość warstwy od 0.075 do 0.175mm
Dokładność w osi XY 0.05mm
Maksymalna wielkość wydruków dla materiałów Flexa/TPE 110×150×150mm
Maksymalna wielkość wydruków dla materiałów PA11, PA12 90×130×130mm
Komunikacja
  • WiFi
  • ekran dotykowy
Format obsługiwanych plików
  • .stl
  • .obj
  • .3ds
  • .dae
  • .fbx
  • .3mf
Wymiary urządzenia 620×400×660mm
Waga 41 kg
Zasilanie AC 230/120V, 50-60Hz, max. 1500W
Średnie zużycie energii elektrycznej 0.9kW

Opinie o produkcie (0)

Informacja w stopce
Menu Szukaj Menu więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl