Wersje językowe

Drukarka 3D Creality Ender 3 V2

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 449,00 zł 1449.00
ilość szt.
Zyskujesz 144 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Creality
Kod produktu: 45EB-1087A_20211001154325

Opis

Drukarka 3D Creality Ender-3 V2, czyli potężna i intuicyjna w obsłudze maszyna

Drukarka 3D Ender-3 V2 to urządzenie drukujące, za stworzenie którego odpowiada Creality. Firma ta ceniona jest wśród entuzjastów drukowania trójwymiarowych obiektów. Stworzyła ona wiele popularnych modeli urządzeń drukujących, do których zalicza się słynny już i doskonale znany wielu miłośnikom druku przestrzennego Creality Ender-3. Urządzenia przez nią wyprodukowane cechują się względnie niską ceną, która idzie jednak w parze z wysoką jakością ich wykonania oraz łatwością ich modyfikowania. Drukarka 3D Creality Ender-3 V2 jest urządzeniem, które dostarczana jest w postaci zestawu do samodzielnego złożenia przez jej użytkownika. Zbiór elementów, które wchodzą w jego skład, stanowią elementy częściowo już złożone, co oznacza, iż jego montaż nie pochłania ogromnych ilości czasu. Drukarka 3D Creality Ender-3 V2 charakteryzuje się niedużymi wymiarami zewnętrznymi. Wielkość konstrukcji to 475x470x620mm. Wymiary przestrzeni roboczej urządzenia wynoszą 220x220x250mm. Maszyna pozwala zatem na wykonywanie względnie dużych wydruków trójwymiarowych. Drukarkę 3D Creality Ender-3 V2 wyposażono w podgrzewany stół, na który nakładany jest półpłynny filament. Maksymalna wartość temperatury, do jakiej nagrzewa się platforma robocza urządzenia, wynosi 110°C. Co istotne - proces zmiany owego parametru termicznego stołu drukarki 3D Creality Ender-3 V2 zachodzi szybko. Tak wysoka temperatura platformy roboczej osiągana jest przez ów komponent w czasie około pięciu minut. Duża liczba dostępnych w sprzedaży filamentów wymaga grzanego stołu roboczego, aby możliwe było ich umiejętne przetworzenie w trójwymiarowe wydruki. Jego obecność w drukarce 3D Creality Ender-3 V2 sprawia, iż jej użytkownik wykorzystać może szerokie spektrum materiałów do druku przestrzennego, aby tworzyć z nich swe projekty. Szybkość wykonywania trójwymiarowych wydruków przez urządzenie przyjmuje dużą, maksymalną wartość, która wynosi aż 100mm/s. Oznacza to, iż drukarka Creality Ender-3 V2 poświęcić musi niewielką ilość czasu na wydrukowanie przestrzennych struktur. W skład zestawu do złożenia samodzielnego wchodzą również dysze. Standardowo jest to komponent o średnicy otworu wynoszącej 0.4mm. W maszynie instaluje się dysze typu MK8. Hotend drukarki 3D Creality Ender-3 V2 doczekał się nowego designu względem klasycznego modelu Ender-3. Ów zabieg korzystnie przekłada się na funkcjonowanie tego komponentu maszyny. Maksymalna temperatura, jaką jest w stanie osiągnąć głowica urządzenia drukującego wyprodukowanego przez Creality, wynosi aż 250°C! Drukarka 3D Ender-3 V2 to maszyna o dużym, drzemiącym w jej trzewiach potencjale, który czeka na odkrycie przez jej użytkownika.

Nierówna platforma robocza? Nie w drukarce 3D Ender-3 V2!

Nierówny stół roboczy to często zmora użytkowników relatywnie niedrogich drukarek 3D. Często niezbędna okazuje się wówczas wymiana tego jakże ważnego komponentu urządzenia drukującego. Problem nierównej platformy roboczej nie dotyczy jednak drukarki 3D Creality Ender-3 V2! Dlaczego? Drukarka 3D Creality Ender-3 V2 posiada bowiem platformę roboczą, która składa się z dwóch komponentów, które problem nierównej powierzchni druku. Stół urzędzenia drukującego to dwa elementy, jakimi są:

 • szklana platforma robocza, czyli wykonany ze szkła komponent drukarki 3D Creality Ender-3 V2, którego powierzchnia cechuje się znakomitym poziomem gładkości, która jest zasługą pieczołowitego wykonania tego elementu sprzętu; montuje się go, stosując w tym celu odpowiednie zaciski (klipsy);
 • nakładka adhezyjna, która nałożona została na szklaną platformę roboczą drukarki 3D oferowanej przez Creality i dzięki której tworzony przez maszynę wydruk trójwymiarowy doskonale przylega do stołu urządzenia.

Elementy, które stanowią komponenty składowe stołu roboczego drukarki 3D Creality Ender-3 V2, stanowią system, dzięki któremu urządzenie jest w stanie wytwarzać wydruki przestrzenne charakteryzujące się wysoką jakością wykonania, począwszy od jego pierwszej i kończąc na jego ostatniej warstwie. Jedyną rzeczą, jaką uprzednio należy wykonać jest wypoziomowanie platformy druku.

Drukarka 3D Creality Ender-3 V2, czyli sprzęt prosty w obsłudze i komfortowy w użytkowaniu

Drukarka 3D Creality Ender-3 V2 jest urządzeniem, które na tle innych, cenowo zbliżonych maszyn drukujących cechuje się nieporównywalnie większą intuicyjnością obsługi. Omawiana prostota użytkowania maszyny wynika z funkcji, w jakie została ona wyposażona. Niemniej istotny wpływ na intuicyjność drukarki 3D Creality Ender-3 V2 mają rozwiązania konstrukcyjne, jakie jej producent uwzględnił na etapie projektowania maszyny. O jakich usprawnieniach jest tu mowa? Oto one:

 1. Płyta główna + sterowniki TMC = cicha praca urządzenia

  Niezwykle istotnym elementen drukarki 3D Creality Ender-3 V2 jest płyta główna, w której umiejscowiono sterowniki TMC. Stanowią one gwarancję cichego funkcjonowania silników krokowych. Dzięki sterownikom TMC praca drukarki 3D jest niemalże bezgłośna. Natężenie dźwięku wytwarzanego przez urządzenie drukujące od Creality wynosi bowiem mniej niż pięćdziesiąt decybeli (50dB)!

 2. Kolorowy, duży ekran HD

  Urządzenie drukujące Creality Ender-3 V2 wyposażone zostało w wyświetlacz kolorowy, którego przekątna wynosi 4.3'. Wyświetla on intuicyjny w obsłudze interfejs w rozdzielczości HD. Ekran został również odpowiednio zabezpieczony. Wyposażony został bowiem w obudowę, dzięki której nie tylko prezentuje się on estetycznie. Stanowi ona przede wszystkim ochronę delikatnych, podatnych na potencjalne uszkodzenie układów elektronicznych.

 3. Pokrętła ułatwiające korzystanie z urządzenia

  Elementami składowymi drukarki 3D Creality Ender-3 V2 są pokrętła - każde z nich umieszczono w niej po to, aby praca z urządzeniem była możliwie jak najbardziej intuicyjna i bezproblemowa.

  • Jeden z tych komponentów odpowiada za manipulowanie poziomami napięcia pasków osi X i Y. Ich napinanie nie wymaga odtąd zabiegów bardziej skomplikowanych niż użycie specjalnie przygotowanego do tego celu pokrętła.
  • Drugie pokrętło usprawnia czynność, jaką jest manualne podawanie filamentu. Zostało ono zainstalowane w ekstruderze drukarki 3D firmy Creality. W znaczący sposób ułatwia ono również ręczne usuwanie termoplastycznego tworzywa. Przydatność tej funkcji jest niezaprzeczalnie istotna. Kiedy zatem okazuje się ona pomocna? Odpowiedź na takie pytanie brzmi: "Przydaje się ona w sytuacji, gdy praca ekstrudera będzie daleka od określenia jej mianem poprawnej.". Odpowiednie manipulowanie pokrętłem umożliwi szybkie odnalezienie źródła problemu.
 4. Funkcja wznawiania procesu druku

  Trwająca chwilę utrata zasilania nie stanowi problemu dla drukarki 3D Creality Ender-3 V2. Dzięki zaimplementowanej funkcji wznawiania procesu druku tworzenie wydruku trójwymiarowego może być kontynuowane od miejsca, w którym został on zatrzymany, gdy tylko zasilanie zostanie przywrócone. Usprawnienie to w dużym stopniu wpływa na wygodę korzystania z urządzenia drukującego wyprodukowanego przez Creality. Przerwy w dostawie prądu potrafią być uciążliwymi zjawiskami dla użytkowników wielu drukarek 3D. Nie muszą się ich jednak obawiać osoby korzystające z urządzenia Creality Ender-3 V2!

 5. Dodatkowe miejsce do przechowywania narzędzi

  Drukarkę 3D Creality Ender-3 V2 skonstruowano tak, iż znalazło się w niej również miejsce na szufladkę, wewnątrz której przechowywać można narzędzia wykorzystywane w trakcie obsługi urządzenia.

Creality - o producencie

Creality to firma powszechnie znana i szanowana wśród osób zajmujących się drukiem 3D. Dlaczego? Powodów jest wiele. Jeden z nich stanowią doskonałe i przystępne cenowo drukarki 3D, które są rdzeniem ofertowego inwentarza Creality. Po drugie - urządzenia drukujące chińskiej firmy łatwo poddają się różnego rodzaju modyfikacjom. Rezultaty tychże działań bywają często widowiskowe i zaskakujące. Wspomniane dotychczas czynniki w dużej mierze przyczyniły się do ogromnej popularności produktów Creality w sferze druku przestrzennego, zapewniając jej doskonale ugruntowaną pozycję w tej branży. Firma nie spoczywa jednak na laurach, rozbudowując swój ofertowy wachlarz, wzbogacając go nie tylko kolejnymi, autorskimi drukarkami 3D, lecz także licznymi częściami upgrade'owymi oraz różnorodnymi akcesoriami, których przydatność w wytwarzaniu trójwymiarowych wydruków jest nieoceniona. Creality to nie tylko firma - to przede wszystkim potężna marka ciesząca się ogromną renomą w branży, jaką stanowi druk przestrzenny.

Drukarka 3D Creality Ender-3 V2 - parametry urządzenia

Drukarka 3D Creality Ender-3 V2 - szczegółowe dane techniczne
Ender-3 V2 - dane dotyczące drukowania
Rozmiary przestrzeni roboczej 220x220x250mm
Technika druku FDM
Średnica filamentu 1.75mm
Średnica dyszy 0.4mm
Maksymalna temperatura dyszy 250°C
Maksymalna temperatura stołu roboczego 110°C
Maksymalna prędkość druku 100mm/s
Dokładność druku ±0.1mm
Grubość druku od 0.1mm do 0.4mm
Kompatybilne filamenty
Drukarka 3D Creality Ender-3 - dane ogólne
Tryb pracy
 • poprzez kartę SD
 • online
Obsługiwane formaty plików
 • .stl
 • .obj
 • .amf
Oprogramowanie
 • Cura
 • Repetier-Host
 • Simplify3D
Typ wyświetlacza LCD
Przekątna ekranu 4.3'
Wymiary drukarki 3D 475x470x620mm
Waga 7.8kg
Ender-3 V2 - dane elektryczne
Napięcie zasilania od 100V do 240V AC
Napięcie pracy 24V
Moc 270W

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

792 600 065 sklep@zadar.pl Wysyłka w ten sam dzień do 18:30 i 11:00 (sobota). Darmowa wysyłka od 180zł

Informacja w stopce
Menu Szukaj Więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl