Creality Ender-2 Pro, czyli niepozorna, przenośna i mocna drukarka 3D 0
Creality Ender-2 Pro, czyli niepozorna, przenośna i mocna drukarka 3D

Drukarki 3D tworzone przez Creality to istny globalny fenomen. Popularność urządzeń drukujących wspomnianej firmy nie wzięła się znikąd. Produkowane przez Creality drukarki 3D cechują się często przystępnymi cenami oraz co najmniej dobrą jakością wykonania komponentów, z których się je wytwarza. Większość modeli urządzeń zaprojektowanych przez firmę to sprzęt, który użytkownik złożyć musi samodzielnie. Pomaga to nabywcy maszyny zapoznać się z jej poszczególnymi komponentami i zrozumieć ich funkcjonowanie. Walor dydaktyczny takiego rozwiązania jest niepodważalny. Oferta sprzętowa Creality to szeroki wachlarz urządzeń do wytwarzania trójwymiarowych wydruków techniką FDM. Wśród drukarek 3D tej firmy znajdują się zarówno maszyny duże, jaki i te o wymiarach kompaktowych. Do tej drugiej kategorii rozmiarowej zalicza się drukarka 3D Creality Ender-2 Pro.

Spis treści:

 1. Podstawowe informacje nt. urządzenia Creality
 2. Dane techniczne drukarki 3D
 3. Bliższe spojrzenie na atuty maszyny firmy Creality...
 4. I jej mankamenty
 5. Podsumowanie informacji i nasz werdykt
 6. Szczegółowe informacje zestawione w tabeli

 

Garść informacji podstawowych

Model Ender-2 Pro to maszyna, której kluczową cechę stanowią jej kompaktowe wymiary. Są one równe zaledwie 421x383x465mm. Maszynę przygotowano jednak tak, iż ma ona wiele do zaoferowania zarówno mniej, jak również bardziej doświadczonym osobom zajmującym się drukiem przestrzennym techniką FDM/FFF. Zanim użytkownik urządzenia zacznie z niej korzystać, musi ją złożyć samodzielnie. Drukarka 3D Creality Ender-2 Pro to bowiem zbiór elementów, które wymagają uprzedniego, umiejętnego połączenia w całość, dając w efekcie działającą maszynę. Proces składania sprzętu jest jednak bardzo prosty. Doskonale obrazują to następujące wartości liczbowe: 90% oraz liczba siedem. Pierwsza z nich odnosi się do poziomu złożenia maszyny w momencie, gdy znajduje się ona jeszcze w pudełku. Aby dokończyć składanie drukarki 3D wymagane jest siedem śrubek, które dołączone są do opakowania, wewnątrz którego umieszczony został sprzęt. Złożenie maszyny to proces nieskomplikowany i trwający niewiele czasu. Użytkowanie drukarki 3D Creality Ender-2 Pro jest proste. Do jej obsługi służy wyświetlacz typu 12684. Maszyną steruje się za pomocą pokrętła umiejscowionego w module z ekranem. Wyświetlacz można odczepić od urządzenia, gdy zaistnieje taka potrzeba. Potem może być on ponownie przyczepiony do maszyny. Drukarka 3D Creality Ender-2 Pro została zaprojektowana tak, aby możliwe było łatwe jej przenoszenie pomiędzy różnymi miejscami. Posiada ona uchwyt umieszczony na profilu osi Z. Dzięki niemu urządzenie można łatwo przenieść w inne miejsce. Drukarka 3D Creality Ender-2 Pro wyposażona została także w uchwyt na filament, który łatwo można odseparować od maszyny, jeśli użytkownik maszyny chce tego dokonać. Element ten może być następnie przyczepiony bez żadnego problemu. Wywnioskować można, iż budowa drukarki 3D Creality Ender-2 Pro ma charakter modułowy. I jest to prawda. Urządzenie skonstruowano w ten sposób, aby było ono jak najbardziej poręczne oraz aby przenoszenie go nie było kłopotliwą, trudną do zrealizowania operacją. Jest to także zasługa niedużej masy maszyny. Wynosi ona jedynie około 4.65kg.

 

Ender-2 Pro = dobra specyfikacja techniczna

Drukarka 3D Creality Ender-2 Pro jest urządzeniem do tworzenia trójwymiarowych wydruków techniką FDM (Fused Deposition Modelling). Inna nazwa tej metody przyrostowego (addytywnego) wytwarzania przestrzennych struktur to Fused Filament Fabrication, czyli FFF. Surowcem wykorzystywanym jako budulec obiektów trójwymiarowych jest tu filament - termoplastyczne tworzywo uformowane w żyłkę. Materiał ten ulega termicznemu przetworzeniu przez drukarkę 3D. Zostaje sprowadzony do formy półpłynnej, po czym nakładany jest warstwowo na stół roboczy maszyny. Ważną cechę filamentu stanowi średnica jego przekroju poprzecznego (tj. przekroju poprzecznego żyłki). Przyjąć może ona wartości 1.75mm lub 2.85mm. Pierwsza z nich stanowi standardową średnicę przekroju poprzecznego filamentowej żyłki. Filamenty 1.75mm kompatybilne są z drukarką 3D Creality Ender-2 Pro. Urządzenie przygotowano tak, iż pozwala ono na drukowanie obiektów przestrzennych z szerokiego zakresu rodzaju tworzyw termoplastycznych. Maksymalna temperatura, jaką osiągnąć może dysza maszyny, wynosi aż 260C. Model Ender-2 Pro posiada grzaną platformę roboczą. Można ją rozgrzać nawet do temperatury równej nawet 80C! Drukarkę 3D Creality Ender-2 Pro można zatem wykorzystać do tworzenia wydruków trójwymiarowych z szerokiej gamy tworzyw, do których zalicza się m.in. filamenty PLA oraz TPU. Mimo niewielkich wymiarów maszyny, posiada ona dość dużą przestrzeń roboczą. To duży plus z bardzo oczywistego powodu. Pozwala ona na drukowanie obiektów o szerokim zakresie rozmiarowym. Jak duża jest przestrzeń robocza drukarki 3D Creality Ender-2 Pro? Jej wymiary wynoszą 165x165x180mm. Model Ender-2 Pro pochwalić się może dużą szybkością drukowania przestrzennych brył. Jej wartość maksymalna to 100mm/s. Producent zaleca jednak wykonywanie wydruków trójwymiarowych z nieco niższą prędkością. Wynosi ona 60mm/s. Podsumowując zatem informacje zawarte w akapicie - drukarka 3D Creality Ender-2 Pro to sprzęt, który pomimo kompaktowych rozmiarów cechuje się bardzo dobrą specyfikacją techniczną.

Drukarka 3D Ender-2 Pro

Drukarka 3D Creality Ender-2 Pro to z jednej strony maszyna niewielka, z drugiej zaś sprzęt o dobrej specyfikacji technicznej. (©Creality)

 

Szerokie spektrum usprawnień

Drukarka 3D Creality Ender-2 Pro ma wiele cech, które ułatwiają jej obsługę. Na tym jednak producent maszyny nie poprzestał. W drukarce 3D Creality Ender-2 Pro wprowadzono szereg rozwiązań technologicznych, które mają istotny wpływ na jakość wydruków wykonywanych przez urządzenie. Ponadto nie zapomniano o również o ważnym aspekcie, jakim jest bezpieczeństwo użytkownika sprzętu. Lista niewspomnianych dotychczas własności drukarki 3D Creality Ender-2 Pro prezentuje się następująco:

 1. Magnetyczna nakładka na stół roboczy

  Drukarka 3D Creality Ender-2 Pro posiada nakładkę magnetyczną, którą umiejscawia się na platformie roboczej maszyny. Półpłynny filament, który jest na nią nanoszony, przylega do niej bardzo dobrze, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia odkształceń w strukturze przestrzennego wydruku. Gotowy obiekt trójwymiarowy łatwo usuwa się z nakładki magnetycznej. Jest ona elastyczna - wystarczy ją zatem delikatnie zgiąć, aby odseparować wydruk od jej powierzchni.

 2. Obudowany zasilacz

  Firma Creality zadbała o to, aby zasilacz drukarki 3D Ender-2 Pro został odpowiednio zabezpieczony. Umieszczono go w obudowie przygotowanej z myślą o nim. Dzięki takiemu zabiegowi zmniejszono nie tylko ryzyko uszkodzenia zasilacza. Zadbano bowiem przede wszystkim o bezpieczeństwo użytkownika omawianej drukarki 3D.

 3. Stabilny ruch wzdłuż osi Z

  Prowadnica, dzięki której możliwy jest ruch stosownych komponentów maszyny (w tym, rzecz oczywista, hotendu), montowana jest tak, iż nie ma ryzyka, że będzie się ona poruszać w trakcie drukowania wydruku przez urządzenie. Skutek? Zmniejszone zostało ryzyko wykonania wydruku, który naznaczony byłby niedoskonałościami strukturalnymi.

 4. Funkcja wznawiania procesu druku obiektu przestrzennego

  Przydaje się ona w sytuacji, gdy w trakcie tworzenia przez maszynę trójwymiarowego wydruku wystąpi przerwa w dostawie prądu. Wówczas drukarka 3D wstrzyma pracę. Proces będzie mógł zostać wznowiony w momencie, gdy problem powiązany z energią elektryczną zostanie rozwiązany. Możliwe jest kontynuowanie procesu druku od miejsca, w którym został on wstrzymany.

 5. Napinacz paska

  Dzięki niemu bardzo łatwo można dostosować napięcie paska. Musi być on odpowiednio naprężony, co sprawi, iż maszyna wykonywać będzie wydruki trójwymiarowe dobrej jakości. Napinacz umożliwia łatwą regulację naprężenia paska, co stanowi duży atut takiego właśnie rozwiązania.

Drukarka 3D Creality Ender-2 Pro zaopatrzona została także w niewielką szufladkę przygotowaną z myślą o przechowywaniu w niej akcesoriów i narzędzi, które mogą być przydatne podczas korzystania z urządzenia.

Model Ender-2 Pro firmy Creality

Urządzenie posiada szereg cech pozytywnie wpływających na komfort jego użytkowania. Nie zapomniano także o zwiększeniu bezpieczeństwa użytkownika maszyny. (©Creality)

 

Drukarka Ender-2 Pro - czy ma jakieś wady?

Ender-2 Pro to sprzęt bardzo dobry, choć nie jest pozbawiony pewnych mankamentów. Jeden z nich stanowi brak czujnika końca filamentu. Proces druku warto zatem dość ściśle kontrolować. Maszyna nie posiada także zamykanej komory roboczej. Oznacza to, iż użytkownik maszyny nie będzie mógł wykorzystać relatywnie obszernej ilości filamentów w roli surowca budulcowego wydruków. Mowa tu przede wszystkim o tworzywach cechujących się dużym skurczem przetwórczym. Zalicza się do nich m.in. filamenty ABS.

 

Podsumowanie

Drukarka 3D Creality Ender-2 Pro jest maszyną kompaktową o dobrej specyfikacji technicznej. To sprzęt, dzięki któremu można tworzyć wydruki trójwymiarowe z dość dużej gamy filamentów. Jest jednocześnie nieskomplikowana w obsłudze i bez problemu można ją przenosić z miejsca na miejsce. To urządzenie niepozbawione wad, lecz ilość zalet, jakie drukarka 3D Creality Ender-2 Pro posiada, skutecznie niweluje jej mankamenty. Maszynę nabyć można w naszym sklepie - wystarczy kliknąć tutaj.

 

Szczegółowe informacje

Wymiary przestrzeni roboczej 165x165x180mm
Technika druku FDM
Obsługiwane rodzaje filamentów PLA, TPU i inne
Średnica obsługiwanego filamentu 1.75mm
Maksymalna temperatura dyszy 260°C
Maksymalna temperatura platformy roboczej 80°C
Średnica dyszy 0.4mm
Maksymalna prędkość druku 100mm/s
Zalecana prędkość druku 60mm/s
Komunikacja z drukarką 3D poprzez USB/za pomocą karty SD
Wyświetlacz typ 12684
Sposób poziomowania stołu roboczego ręczny
Czujnik filamentu brak
Moc znamionowa 150W
Wymiary drukarki 3D 421x383x465mm
Masa drukarki 3D 4.65kg

Komentarze do wpisu (0)

792 600 065 sklep@zadar.pl Wysyłka w ten sam dzień do 18:30 i 11:00 (sobota). Darmowa wysyłka od 180zł

Informacja w stopce
Menu Szukaj Więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl