Wersje językowe

Drukarka 3D Zortrax Endureal

zortrax-endureal-.jpg
  • nowość
Dostępność: Oczekiwanie na dostawę
Cena: 1,00 zł 1.00
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Pełna kontrola nad temperaturą

Okiełznanie temperatury stanowi czynnik niezbędny do uzyskania najlepszych rezultatów w dziedzinie druku obiektów trójwymiarowych. Wagę tej kwestii doskonale zrozumiał Zortrax, oddając w ręce użytkowników urządzenie drukujące opierające swe działanie na technologii LPD Plus. Zestaw narzędzi udostępniony w jej ramach umożliwia bardzo precyzyjną kontrolę parametrów termicznych komory druku oraz platformy drukującej. Utrzymujący w ryzach wysokie temperatury ekstruder gwarantuje bezproblemowe drukowanie obiektów 3D z wykorzystaniem wymagających termicznie materiałów. Odpowiednie warunki temperaturowe oraz stosowna wilgotność występująca w przestrzeni, w której umieszczana jest szpula z nawiniętym na nią filamentem, sprawiają, że materiał zabezpieczony jest przed utratą swoich pierwotnych właściwości. Z kolei bezawaryjne, ciągłe wyciskanie tworzywa termoplastycznego zostało zapewnione poprzez utworzenie optymalnie chłodzonej komory ekstrudera. Takie kompleksowe podejście producenta do potencjalnie problematycznej kwestii, jaką jest temperatura, czyni z Zortrax Endureal urządzenie wszechstronnie przystosowane, zapewniające mu wysoką pozycję wśród konkurencyjnych drukarek 3D.

Czujniki, czujniki, czujniki

Złożoność systemu czujników wbudowanych w urządzenie drukujące, sprawujących w czasie rzeczywistym nadzór nad poprawnym funkcjonowaniem poszczególnych komponentów sprzętowych stanowi doskonały aparat kontroli wydajności i jakości procesu druku trójwymiarowych obiektów.

Precyzyjność umiejscowienia dysz w odniesieniu do stołu roboczego jest kontrolowana przez czujniki pojemnościowe. Ich działanie gwarantuje łatwą kalibrację sprzętu. Za zachowanie stosownych parametrów temperaturowych odpowiedzialne są również wyspecjalizowane czujniki. Dzięki nim ryzyko przegrzewania się istotnych elementów uczestniczących w procesie druku jest w znacznym stopniu zredukowane. Gwarancję ciągłego funkcjonowania ekstrudera stanowią odpowiednie elementy systemu kontrolnego, monitorującego jego pracę. Analogiczne rozwiązanie zastosowano wobec wentylatorów odpowiedzialnych za proces chłodzenia urządzenia drukującego. Z kolei wysoki stopień precyzji ustawienia ekstrudera w poszczególnych osiach układu zapewnione zostało poprzez wbudowanie czujników optycznych monitorujących zachowanie tego komponentu drukarki. Zainstalowana wewnątrz komory druku kamera o wysokiej wytrzymałości temperaturowej pozwala na zdalną kontrolę procesu drukowania, z kolei wyspecjalizowane czujniki filamentowe tworzą system monitoringu wykrywający występowanie potencjalnych problemów związanych z materiałem budulcowym.

Blackout Response System

Wbudowane w urządzenie kondensatory będące magazynami energii, dzięki którym informacje o pozycji głowicy nakładającej filament są pieczołowicie gromadzone, co stanowi zabezpieczenie w przypadku wystąpienia przerw w zasilaniu. Takie rozwiązanie umożliwia wznowienie procesu druku trójwymiarowego obiektu po zniknięciu kłopotów związanych z elektrycznością. 

Pojedyncza i podwójna ekstruzja

Urządzenie zaopatrzone jest w system podwójnej ekstruzji pozwalający na pracę z wykorzystaniem bardzo wymagających tworzyw termoplastycznych. Elementy ekstrudera zostały oddzielone od komory druku izolatorem, dzięki czemu nie wchodzą one w interakcję termiczną z przestrzenią, w której odbywa się proces drukowania. Dwa zmienne tryby pracy drukarki (bo może ona pracować w technice pojedynczej ekstruzji) w znaczący sposób zwiększają wszechstronność jej zastosowań.

Unikalny stół roboczy

Wyprodukowany z aluminium stół roboczy drukarki, rozgrzewający się do wysokich temperatur i zaopatrzony w precyzyjny system kontroli jego termicznych parametrów stanowi kolejny komponent przystosowany do wchodzenia w interakcję z tworzywami wymagającymi specyficznych warunków, aby druk z ich użyciem był możliwy. Wyposażona w wykonaną ze stali wzbogaconej węglem tackę powleczoną dodatkowo polieteroimidem, czyli PEI, stanowi gwarancję zarówno dobrego przylegania drukowanych obiektów, jak również nieskomplikowane ich usuwanie.

Opinie o produkcie (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl