Wersje językowe

Filament Tarfuse PLA AM 1.75mm Sky Blue 1kg

Dostępność: Oczekiwanie na dostawę
Cena: 266,00 zł 266.00
ilość szt.
Zyskujesz 26 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Grupa Azoty
Kod produktu: D3DC-861C5_20220603112432

Opis

Filament PLA AM - o materiale marki Tarfuse

Filament PLA AM jest tworzywem marki Tarfuse, które przygotowano z myślą o druku 3D techniką FDM/FFF. Recepturę materiału oparto na polilaktydzie, czyli PLA. Filamenty, których składnik bazowy ten polimer stanowi, słyną z dużej prostoty w druku. Cechują się przy tym stosunkowo dobrymi własnościami wytrzymałościowymi. Tworzywo marki Tarfuse wzbogacone zostało jednak składnikami, dzięki którym produkt do drukarki 3D nabył właściwości specjalne - nietypowe dla klasycznych materiałów polilaktydowych. Cechę tą stanowią własności antybakteryjne. Mowa tu - ściślej rzecz ujmując - o właściwościach biobójczych. Wydruki przestrzenne, które wykonano z filamentu PLA AM, są środowiskiem nieprzyjaznym m.in. dla bakterii oraz grzybów. Wskutek obecności w tworzywie specjalnych substancji rozwój wspomnianych drobnoustrojów na powierzchni obiektów wydrukowanych z produktu Tarfuse, zostaje ograniczony. Wpływa to na zmniejszenie się rozprzestrzeniania się potencjalnie niebezpiecznych mikrobów podczas użytkowania wydruku wytworzonego z filamentu PLA AM. Z tworzywa marki Tarfuse można zatem wykonywać m.in. obiekty, z którymi styczność mają dzieci. Zalicza się do nich przede wszystkim zabawki. Trójwymiarowe wydruki utworzone techniką FDM/FFF to środowisko szczególnie przyjazne drobnoustrojom. Przeciwieństwem są obiekty wydrukowane z filamentu PLA AM, dzięki biobójczym własnościom materiału.

Antybakteryjne substancje, które stanowią ważny składnik filamentu PLA AM, spełniają szereg restrykcji, dzięki którym wykorzystać go można w roli surowca budulca wydruków, które nie wchodzą w potencjalnie negatywne interakcje z artykułami spożywczymi. Mowa tu o następujących normach, przepisach, rozporządzeniach:

  • rozporządzenie (UE) 10/2011 (i jego dalsze uzupełnienia/aktualizacje),
  • rozporządzeniem w sprawie produktów biobójczych (BPR, rozporządzenie (UE) 528/2012),
  • zgodność z wymogami EPA - Amerykańskiej Agencji ds. Ochrony Środowiska (Antimicrobial Division of the Environmental Protection Agency),
  • obecność antybakteryjnych materiałów z filamentu PLA AM na liście substancji, które posiadają aprobatę OEKO-TEX,
  • aprobata FDA - US Food and Drug Agency (21CFR176.170).

Produkcja filamentów Tarfuse odbywa się w ściśle kontrolowanych warunkach zgodnie z przepisami i normami, które opisano w dokumentach następujących:

  • Dyrektywa  RoHS 1 i 2   (2011/65/EC, 2015/863)
  • Rozporządzenie REACH 1907/2006/WE

 

O Tarfuse - serii filamentów do drukarki 3D

Tarfuse jest serią tworzyw do druku 3D, które produkowane są przez Grupę Azoty - przedsiębiorstwa, które zajmuje ważną pozycję w przemyśle chemicznym nie tylko w Polsce, lecz również w Unii Europejskiej. Zebrano je w pięć podzbiorów produktowych: Tarfuse Easy, Tarfuse Tech, Tarfuse Profi, Tarfuse Envy oraz filamenty do znakowania laserowego. W skład zbioru filamentów od Tarfuse wchodzą zarówno materiały podstawowe (np. PLA oraz ABS), jak również tworzywa wykorzystywane do tworzenia wydruków przemysłowych. Są wśród nich także filamenty o właściwościach antybakteryjnych. Ilość produktów do drukarki 3D, które reprezentują markę Tarfuse, jest ogromna i bardzo różnorodna. Wszystkie je łączy wysoka jakość wykonania, która przekłada się na wysoką jakość wytwarzanych z nich wydruków trójwymiarowych.

Filament PLA AM - podstawowe informacje nt. materiału Tarfuse

Dane podstawowe nt. filamentu PLA AM marki Tarfuse
Składnik bazowy PLA
Średnica włókna tworzywa 1.75mm
Temperatura druku od 210°C do 240°C
Zamknięta komora robocza niewymagana
Temperatura stołu od 50°C do 70°C
Minimalna średnica dyszy 0.4mm
Szybkość druku od 30mm/s do 60mm/s

Dane techniczne

Seria producenta Tarfuse Profi
Rodzaj materiału PLA
Kolor Niebieski
Waga netto 1kg
Średnica 1.75mm

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

792 600 065 sklep@zadar.pl Wysyłka w ten sam dzień do 18:30 i 11:00 (sobota). Darmowa wysyłka od 199zł Zakupy RATALNE

Informacja w stopce
Menu Szukaj Więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl