Wersje językowe

Filament PLA-Silk ROSA 3D 1.75mm Silver 0.8kg

Srebrny filament PLA Silk 1.75mm ROSA 3D 0.8kg
  • nowość
Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: W ten sam dzień do 16.45
Cena: 89,00 zł 89.00
ilość szt.
Zyskujesz 8 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ROSA 3D Filaments
Kod produktu: 6E8E-63077_20211109135124

Opis

Filament PLA-Silk - o tworzywie

Filament PLA-Silk to materiał do druku 3D techniką FDM, którego bazowy składnik stanowi polilaktyd, czyli PLA. Stworzony przez ROSA 3D Filaments produkt odziedziczył po omawianym polimerze jego właściwości pozytywne. Zalicza się do nich łatwość wykonywania trójwymiarowych wydruków z polilaktydowych tworzyw oraz relatywnie dużą wytrzymałość mechaniczną, idącą w parze z niewielkim skurczem przetwórczym. Filament PLA-Silk to także materiał, którego termicznemu przetwarzaniu nie towarzyszy emisja substancji lotnych o nieprzyjemnym zapachu. Jest on tworzywem bezwonnym, co stanowi kolejną jego własność, jaką dzieli on z tradycyjnym PLA. Wyprodukowany przez ROSA 3D Filaments materiał charakteryzuje się jednak właściwością, której tradycyjny produkt polilaktydowy nie posiada. Filament PLA-Silk cechuje się bowiem bardzo subtelnym, jedwabistym połyskiem. Wykonane z niego obiekty trójwymiarowe charakteryzuje błyszcząca powierzchnia. W przeciwieństwie do wybranych materiałów typu Silk tworzywo od ROSA 3D Filaments właściwość taką wykazuje, będąc jeszcze produktem nieprzetworzonym termicznie przez urządzenie drukujące. Filament PLA-Silk dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej. Jej elementami składowymi są barwy podstawowe oraz takie, które połączone z połyskiem tworzywa imitują metaliczne surowce, takie jak m.in. miedź, srebro i złoto.

Filament PLA-Silk - jakie są jego parametry druku?

Drukowanie obiektów trójwymiarowych z filamentu PLA-Silk nie jest procesem trudnym do przeprowadzenia. Jego wymogi zbliżone są do parametrów druku, jakimi charakteryzują się tworzywa PLA Starter (również produkowane przez ROSA 3D Filaments). Temperatura wytłaczania materiału powinna zawierać się w przedziale od 185°C do 225°C. Urządzenie przetwarzające filament PLA-Silk nie musi być wyposażone w grzany stół roboczy. Jeśli jednak drukarka 3D taki komponent zawiera, warto wykorzystać jego właściwości. Temperaturę platformy roboczej należy wówczas wybrać z przedziału od 40°C do 60°C. Potencjalnym problemom z przyleganiem filamentu PLA-Silk do stołu drukarki 3D można łatwo zapobiec. Wystarczy pokryć platformę roboczą specyfikiem adhezyjnym przed rozpoczęciem wykonywania wydruku trójwymiarowego z materiału od ROSA 3D Filaments.

Filament PLA-Silk - cechy tworzywa

Dane ogólne
Składnik bazowy PLA
Średnica filamentu 1.75mm
Waga 0.8kg (materiał zapakowany próżniowo wraz z pochłaniaczem wilgoci)
Wymagania tworzywa
Temperatura wytłaczania (ekstruzji) od 185°C do 225°C
Grzany stół roboczy Opcjonalny
Temperatura stołu roboczego od 40°C do 60°C
Szybkość druku od 60mm/s do 80mm/s
Nawiew od 50% do 100%
Dane fizyczne
Gęstość 1.24g/cm3
Zapach bezwonny
Temperatura odkształcenia cieplnego (HDT) 55°C (wg normy ASTM E2092)

ROSA 3D Filaments - o producencie

ROSA 3D Filaments to firma, która zajmuje się produkcją filamentów, czyli materiałach powstałych z myślą o druku 3D techniką FDM. Bogate, liczące czterdzieści (!) lat doświadczenie w branży tworzyw sztucznych przekładają się na znakomitą jakość tworzonych przez nią produktów, dzięki czemu wykonywane z nich trójwymiarowe wydruki doskonale sprawdzają się w zastosowaniach, do których zostały przygotowane. Asortyment polskiej firmy, jaką jest ROSA 3D Filaments, obejmuje zarówno materiały dla początkujących entuzjastów druku 3D, jak również dla doświadczonych specjalistów zajmujących się drukowaniem przestrzennych obiektów. Potrzeby użytkowników drukarek 3D charakteryzują się dużą dynamiką i nieustannym wzrostem jednocześnie. ROSA 3D Filaments stale trzyma jednak rękę na pulsie, wzbogacając swoją filamentową ofertę na nowe produkty, które stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie wszystkich osób zajmujących się drukiem przestrzennym.

Dane techniczne

Wytrzymałość temperaturowa do 60°C
Rodzaj materiału PLA
Kolor Srebrny
Efekt wizualny Metaliczny połysk
Waga netto 0.8kg
Średnica 1.75mm

Opinie o produkcie (0)

Informacja w stopce
Menu Szukaj Menu więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl