Wersje językowe

Drukarka 3D Sinterit Lisa Pro

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 66 600,00 zł 66600.00
ilość szt.
Zyskujesz 6 660 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Sinterit
Kod produktu: 5456-116E8

Opis

Bezproblemowe wejście w świat SLS

Drukarka 3D Sinterit Lisa Pro jest urządzeniem, które wytwarza trójwymiarowe obiekty, opierając swoje działanie na technice selektywnego spiekania laserem sproszkowanych materiałów, w skrócie SLS. Stworzona przez krakowską firmę Sinterit maszyna pozwala na wykonywanie wydruków charakteryzujących się niezwykle wysoką precyzją wykonania najdrobniejszych nawet detali. Wymiary obszaru roboczego drukarki 3D Sinterit Lisa Pro wynoszą 150×200×260mm. Urządzenie firmy z Krakowa wyposażono w ekran dotykowy o przekątnej równej 7'', dzięki któremu obsługa maszyny cechuje się dużą intuicyjnością. Współpracujące z systemem Windows oprogramowanie Sinterit Studio wykazuje się znaczną prostotą użytkowania, toteż praca nad całym procesem drukowania obiektów przebiega sprawnie i bezproblemowo. Sinterit Studio obsługuje pliki o formatach: .stl, .obj, .3ds, .fbx, .dae i .3mf. Drukarka 3D wyposażona została w moduł Wi-Fi oraz USB. Model Lisa Pro posiada również wbudowaną kamerę, która w znaczny sposób ułatwia kontrolę pracy urządzenia.

Precyzja, precyzja i jeszcze raz precyzja

Jak wspomniano w akapicie wcześniejszym drukarka 3D Sinterit Lisa Pro została wyposażona w obszar roboczy o wymiarach równych aż 150×200×260mm. Takie rozwiązanie wprowadzone przez firmę Sinterit pozwala użytkownikowi urządzenia zarówno na wykonywanie wydruków cechujących się znaczną wielkością, jak również drukowanie serii  trójwymiarowych obiektów charakteryzujących się niewielkimi rozmiarami. Maksymalne rozmiary wydruków tworzonych przez drukarkę 3D Sinterit Lisa Pro z materiałów Flexa i TPE, które jednocześnie gwarantują znakomitą dokładność procesu druku są równe 110×150×200mm. Z kolei drukując obiekt 3D z termoplastów nylonowych (tj. poliamidów, czyli PA), jego maksymalne wymiary idące w parze z precyzją jego utworzenia wynoszą 90×130×230mm. Omawiana precyzja działania drukarki 3D Sinterit Lisa Pro wyrażana jest także za pomocą stosownych parametrów. Dokładność w osiach X i Y wynosi 50µm (co ważne: 1µm to zaledwie 0.001mm!). Z kolei grubość warstwy (oś Z) mieści się w przedziale od 0.075mm (grubość minimalna) do 0.175mm (grubość maksymalna).

Problem struktur podporowych odchodzi w niepamięć

Selektywne spiekanie laserem, czyli SLS, to metoda, która opiera się na łączenia ze sobą w większe struktury drobin sproszkowanego materiału budulcowego. Cząstki te, zgodnie z nazwą techniki, spajane są za pomocą laserowych wiązek. W technologii tej problem stosowania podporowych elementów podczas druku złożonych brył nie występuje, ponieważ proszek, który nie został poddany działaniu lasera, sam w sobie stanowi podporę dla obiektu drukowanego. Drukarka 3D Sinterit Lisa Pro swoje działanie opiera na omawianej technice, toteż kwestia problematyczna, jaką stanowić mogą podporowe struktury, nie dotyczy użytkowników korzystających z możliwości urządzenia stworzonego przez krakowską firmę.

Jeszcze więcej możliwości

Dzięki wykonywaniu wydruków w oparciu o technologię Drukarka 3D Sinterit Lisa Pro umożliwia drukowanie trójwymiarowych struktur cechujących się bardzo dużą precyzją wykonania. Urządzenie wyposażone zostało w komorę azotową, dzięki czemu znacznemu rozszerzeniu uległ wachlarz materiałów kompatybilnych z maszyną krakowskiej firmy. Oprócz dużej precyzji wykonywania przestrzennych wydruków Lisa Pro umożliwia też drukowanie w całości funkcjonalnych struktur będących różnego rodzaju mechanizmami. Drukarka 3D firmy Sinterit pozwala jej użytkownikowi odkryć potężnych rozmiarów potencjał drzemiący w technologii, jaką jest SLS.

Dane techniczne drukarki 3D

Laser diodowy 5W, Laser IR
Wymiary pola roboczego 150×200×260mm
Grubość warstwy od 0.075 do 0.175mm
Dokładność w osi XY 0.05mm
Maksymalna wielkość wydruków dla materiałów Flexa/TPE 110×150×250mm
Maksymalna wielkość wydruków dla materiałów PA11, PA12 90×130×230mm
Komunikacja
  • WiFi
  • ekran dotykowy
Format obsługiwanych plików
  • .stl
  • .obj
  • .3ds
  • .dae
  • .fbx
  • .3mf
Wymiary urządzenia 690×500×880mm
Waga 90 kg
Zasilanie
  • 220-240V AC, 50/60Hz, 7A
  • 100-130V AC, 50/60Hz, 15A
Średnie zużycie energii elektrycznej 1kW

Opinie o produkcie (0)

Informacja w stopce
Menu Szukaj Menu więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl